Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2363 2363

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

denib
10.02.2017 3 z 5

Podle mě jsou oba díly zhruba stejně kvalitní, ten první možná o trochu kvalitnější, ale ne o moc. Jako průšvih mi spíš připadá, že vyšetřovatelé řeší stejné osobní problémy jako v první knize a nikam se neposunuli. V jedné knize to bylo fajn, ale ve druhé? Jestli to bude takhle pokračovat dál, tak se z myšlenek na sebevraždu stane fraška a Holger bude muset adoptovat nějaké děti nebo vnoučata, aby mu nedošli příbuzní, které by mohl unést právě hledaný šílenec. Kdybych četla jen tuto knihu, dala bych jí asi 4, možná i 5 hvězdiček. Ale takto jsou to slabé 3.

Wendy182
09.02.2017 4 z 5

Skvělá kniha!! určitě doporučuji přečíst..!!

Barush64
05.02.2017 4 z 5

Knihám od tohoto autora se nedá upřít čtivost. Jsou svěží, přímočaré, plné napětí. Líbily se i zápletky - motivy vražd mi připadají originální. Nesba mi to nepřipomínalo, přece jen u Nesba jsem se pak bála pomalu spát potmě :D. Nicméně své mouchy to má. Nevím, proč je v poslední době tak "In" udělat z hlavních hrdinů feťáky/alkoholiky/citové rozervance nebo nejlépe vše dohromady.

iveta3689
05.02.2017 4 z 5

Skvělá, stejně jako autorova předchozí. Děj je opravdu výborně vystavěný, napínavý, samozřejmě seversky mrazivý. Těším se na další.

Pucik13
05.02.2017 4 z 5

Severské detektivky můžu a i tato mi sedla. Druhý díl o zajímavé vyšetřovatelské dvojce. Až moc se teda řešily psychické problémy Mii, ale jakmile se pustili do vyšetřování, příběh měl spád.

Kočičáci
04.02.2017 5 z 5

No tak jo, dobře, nějaké nedostatky to má, souhlasím...
Nicméně i přes to je to skvělá detektivka. Opět neskutečně napínavá, se svižným dějem, tajuplnou zápletkou. Už jsem vzdala tipování pachatele...raději se nechám překvapovat, potom mě to i víc baví :-)
Těším se na další příběhy Holgerova týmu!

Sova15
01.02.2017 5 z 5

První díl jsem nečetla, hned si ho napíšu do rubriky "Chystám se číst" (knihy mi tam díky databázi knih neubívají, ba naopak).
Velice čtivá kniha, napínavá až do konce, až jsem musela číst do hluboké noci.

MichaelaMalinka
31.01.2017 5 z 5

Myslím, že druhý díl směle konkuruje prvnímu. Husí kůže, když si uvědomíte, co jste to vlastně přečetli a jak to do sebe nakonec zapadne, tak by to mělo být! Napínavé od začátku do konce, do toho nějaké to soukromé drama vyšetřovatelů a nemáte šanci knihu dát z ruky! Myslím, že Bjorka začínám řadit mezi oblíbené spisovatele! Další díl prosím! Brzy! :)

Lenyaa
31.01.2017 5 z 5

Po brilantním prvním díle, přišel brilantní druhý díl... Napínavé, nečekané, prostě nemohu jinak, než chválit. Doufám že další díl vyjde co nejdříve!!!! 5*

Semina

Knihu mohou jen doporučit

Leticia69
30.01.2017 5 z 5

Právě dočítám... Skvělá detektivka! Sáhla jsem nejprve po Sově a teď už se těším na první díl.

Nat1
29.01.2017 3 z 5

Přiznám se,že první díl byl lepší a hlavně už mi pak lezlo krkem ,jak byla Mia pořád nalitá nebo na práškách a přemýšlela jestli se má zabít hned nebo až za chvíli. A když někdo vedl rozhovor pořád se opakovalo : co ? cože ? já ti nerozumím(neposlouchám? ) ,jak když jsou všichni mimo, to mě fakt vytáčelo. Jinak hezká zápletka a skoro do konce jsem netušila kdo je vrah.

rockin
29.01.2017 5 z 5

Výborná kniha, která se čte jedním dechem. Škoda je závěru. Čekal jsem, že na konci budu paf z nějakého závěru, který by odpovídal předchozímu napínavému ději, prostě nějaké top vyvrcholení. Místo toho jsem zůstal paf jak obyčejný konec mě čekal... Ale po delší době jsem četl knihu, od které jsem se nemohl odtrhnout, takže odpouštím ten "obyčejný konec"

čika
29.01.2017 3 z 5

kniha sa /az si hovorim ze kupodivu/ dobre cita a to je jej jedine pozitivum. dynamika deja, postavy, dialogy, zapletka, vsetko je dost odflaknute, okukane, nedotiahnute, nevyvazene. az sa sama cudujem, ze som ju tak rychlo docitala a - rovnako ako predchadzajuci hodnotiaci, aj ja si kludne precitam dalsiu knihu od bjorka. svet je plny paradoxov :)

perpe2a
29.01.2017 5 z 5

A druhý díl opět nezklamal, vynikající, strhující, napínavé...Doporučuji, jen mě mrzí, že musím čekat na další díl...

ZuzkaBrůnová
27.01.2017 5 z 5

Autor opět nezklamal. Napětí od začátku do konce. Úžasné zvraty, vždy si člověk myslí že už ví kdo je vrah a najednou je vše jinak. Všem vřele doporučuji.

Clara del Valle
26.01.2017 2 z 5

Tady jsem nastoupila do rozjeteho vlaku, první díl série jsem nečetla a číst ani nehodlám /detektivky, kde jsou oběťmi děti, se mi hnusí/. Tato kniha je velmi, velmi čtivá, samozřejmě s typicky severskou bizardní a úchylnou vraždou, plná falešných stop, matení čtenáře...však to znáte, je to v severských detektivkách tak nějak pořád stejné. Nicméně po přečtení zůstala jakási pachuť neoriginality /trochu vykrádačka Jo Nesba/ a také těch nejupocenějších detektivních stereotypů. Navíc celý vyšetřovací tým působil zpočátku jako banda retardů, kteří se nejsou schopni sesynchronizovat, přitom by stačilo by si navzájem brát telefony. Šéf vyšetřovatelů Holger Munch působí unyle, nějak si nevybavuji jediný moment, kde by nějak přispěl k vyšetření případu no a samostanou kapitolkou je Mia, věčně přiožralá případně jinak intoxikovaná vyšetřovatelka. Autor správně vycítil, že brilantní detektivní mozek spolu s nezměrným množstvím alkoholu a patřičnou dávkou lability je jsou tím správným hnacím motorem, takže stvořil ženský ekvivalent Harryho Holea, vizuálně si Miu představuji jako Sagu Norenovou policie Malme. Kolem strany 328 jsem si toužebně přála, ať ten dobrovolný odchod ze světa konečně uskuteční, její postava mi neskutečně lezla na nervy. SPOILER! - Zavěr ve stylu akčního filmu, nechybí samozřejmě oblíbený moment- chybějící signál a vrah musí samozřejmě ohrožovat někoho z rodiny detektiva, to prostě jináč nejde, to je jasný / viz. např. Sněhulák/. Přesto všechno jsem knihu přečetla na jeden zátah, čtivé to je, jen originalita se kamsi vytratila.

jurver
25.01.2017 5 z 5

Docela povedený thriler. Promyšlený děj. Knížka se četla fakt dobře. Co ale musím vytknout, je podle mě trochu odflaknutý a rychlý konec. A pak neustále se opakující fráze "Jak jako?". Postupně mi to začalo fakt vadit!

asteion73
25.01.2017 3 z 5

Byla to druhá přečtená kniha od tohoto autora.
Osobně musím říct, že se mi jeho první kniha V lese visí anděl líbila víc. Bylo to něco nového, noví detektivové apod. Chápu že se autor snaží nové čtenáře, kteří nečetli jeho první knihu seznámit s postavami, ale mohl to udělat v kratší verzi. Obvzláště přemýšlení Mii nad tím, jestli si to má, nebo nemá "hodit" už celkem nudilo, stejně tak mě vadila její občasná zabýčenost , občas dlouhé vedení a bezhlavé jdutí si za svým. Také jsem zvědavý na koho dojde v další knížce. V první vnučka Marion, nyní dcera Miriam, tak že by příště exmanželka :-) ? No uvidíme...
Nicméně knížka jako taková byla opět hodně čtivá, a kdybych měl více času asi bych ji dorazil dřív. Krátké kapitoly, svižný děj, stránek tak akorát tak se mi to líbí. Určitě se chystám i na další knihu, v níž jak doufám se už Mia K. srovná, jinak nevím jestli budu ochoten dál snášet její depky a nálady B-). No , nechme se překvapit

Schamila
25.01.2017 5 z 5

Tak zase jsem četla rychle a rychle, bála jsem se a nemohla jsem se dočkat rozuzlení, napínavé do posledního slova - fakt síla - doporučuji a doufám, že jedeme dál - co tak další díl???