Hodná dcera

Hodná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357726/bmid_hodna-dcera-gJ9-357726.jpg 4 180 180

Dvě dívky stojící tváří v tvář zabijákovi s puškou. Jedné se podaří utéct, zatímco druhá… Před osmadvaceti lety se poklidný život Charlotty a Samanthy Quinnových změnil v hrůzu, když k nim domů vtrhli dva neznámí muži s puškami a zavraždili jim matku přímo před očima. Obě dívky ani otec se z tohoto děsivého zážitku nikdy nevzpamatovali. Tajemství té hrozné noci zůstalo už navždy v jejich srdcích. Tato tragická událost zpřetrhala rodinné vazby a každá ze sester se vydala vlastní cestou. Samantha se odstěhovala do New Yorku, zatímco Charlotte šla ve šlépějích otce a stala se právničkou v rodném městě. Jenže násilí se do Pikeville vrací! Charlotte je svědkem dvou brutálních vražd, jež šokují celé město a probudí její noční můru. Strašlivé vzpomínky na tragédii, které se Charlotte snažila ve své mysli pohřbít, vyplouvají znovu napovrch. A sestry musí spojit své síly, aby tuto děsuplnou životní kapitolu jednou provždy uzavřely!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , HarperCollins Polska

The Good Daughter , 2017

šipek
20.03.2020 4 z 5

Tak pročítám komentáře k této knize, ale mě se kniha líbila. Každopádně poslední knihy které jsem četl od mé oblíbené autorky nedosahují kvality série s Willwm Trentem a Ground County. Střídání kapitol ze života sester mi nevadilo, jediné co bych knize vytkl, že byla dost zdlouhavá.

Pavlína2019
27.02.2020

Bohužel, nelíbila se mi. Mnoho vulgarit a násilí - ale hlavně se mi kniha velice špatně četla. Téma mě na začátku zaujalo, začátek šokoval. Nicméně jsem po 175 stranách přeskákala nakonec... Bohužel.

SilvieSisinka
25.01.2020 4 z 5

Kniha mohla mít méně stránek. Je tam zbytečně moc stran 524.Nekde mě to nebavila, jindy zase ano a to moc. Bylo to napínavé, sice velmi prekombinovane i tak se to dalo dočíst.

Leena
20.01.2020 3 z 5

Podobná dějová linka jako Krásný holky, dvě sestry, co spolu začnou mluvit po letech, masakr v rodině. Přitažené za vlasy, pochybuji, že by se ty postavy takhle chovaly v reálném životě..Slabé, málo uvěřitelné.

Inka063
09.01.2020 2 z 5

Zbytečně překombinované, málo uvěřitelné, a to co se děje týče, tak i co se týče chování, prožívání, mluvy a jednání postav. Osobně si nedovedu představit po takovém emočním masakru (kdy ještě po létech "byly kousky kostí Gammy ve větráku, takže nefungoval") takovéto chování všech hlavních zúčastněných postav (otec, dcery). Autorka se snaží natolik šokovat a je tolik "drsná", až to spíš vzbuzuje úsměv a protočení očí.
Ve mně tato kniha nenechala žádnou stopu a asi na ní velice brzy zapomenu.

Kerberos
18.12.2019 4 z 5

Velmi dobrá detektivka,ale Karin má i lepší knihy.Začátek byl pomalejší,ale od poloviny nabere příběh na obrátkách až k rozuzlení na konci.Už se těším na pokračování v sérii Will Trent.

Janík511
27.10.2019 3 z 5

Zvláštní kniha s ne příliš pro mě zajímavým dějem. Prvních a posledních 50 stran zajímavých, zbytek jen plytké povídání o ničem. Od autorky zatím nejslabší kniha, co jsem dosud četla. Tuhle knihu uz číst znova rozhodně nebudu.

martina7276
25.09.2019 5 z 5

Moje prvni kniha ve ctecce, muj prvni komentar a prvni kniha od autorky vubec... musim rici, ze hodne zaujala a urcite jsme spolu jeste neskoncili. Nekdo pise prekombinovane, me se to ale libilo... jak to umela vse docela necekane propojit, rozhodne jsem se vubec nenudila.

Mandlevest
26.07.2019 5 z 5

Když jsem před více než rokem, objevila databázi knih (já vím, vzhledem k mému věku a lásce ke knihám je to ostuda, ale jak se říká lepší pozdě než později:-)), netušila jsem, jak mně na jedné straně obohatí můj okruh oblíbených autorů a na druhé straně si budu říkat, bože, další fantastický autor, o kterém jsem neměla páru a chtěla bych si přečíst vše , co napsal. Na těchto stránkách jsem hrozně ráda, inspirujete mě, mé nejen oblíbené uživatelky, čtu si Vaše komentáře jako nikdy nekončící , rozmanitou ,inspirativní knihu a dávám jí minimálně pět * :-). A konečně ke knize Hodná dcera, která mě vysloveně nakopla k výše uvedenému úvodu. Místy docela brutální čtení, ale hltala jsem stránku za stránkou děkujíc, že v tyto parné dny mám dovolenou. První setkání s autorkou a jsem nadšená, kolik knih od ní mám ještě před sebou. Milovníkům drsnější, dobře napsané krimi určitě doporučuji.

IvanaB
09.07.2019 4 z 5

Asi jsem čekala víc... přišlo mi to překombinované, jako by autorku v průběhu psaní něco napadlo a tak to nastavila.

Mišeec
09.06.2019 5 z 5

Jedná se o první knihu, co jsem od této autorky četla a od té doby patří mezi mé oblíbené autory.
Děj byl pro mě šokující od začátku do konce, stránku po stránce jsem hltala jedním dechem.
Této knize není co vytknout, skvělý děj vracející se do hrůz minulosti a jejich vyřešení po letech strachu.
Krásně se četla jak díky skvělému příběhu, tak díly všem detailům.
Jediné, co mi dělalo problém bylo skákání po kapitole na druhou osobu a zpět. Ale když se do toho člověk postupně dostával, byl přímo nadšen. :)

evka11
10.05.2019 5 z 5

Skvělé!!! Poslední knihy K. S. se mi líbí ještě více než předchozí série s Willwm Trentem a Ground County. Doporučuji!!!

anája
02.03.2019 2 z 5

Tak, že začátku jsem se nemohla vůbec začíst, četla jsem knihu od této spisovatelky po dlouhé době od ostatních a ani jsem si neuvědomila, že je to od ní, protože tam nebyla ani Sára Lintonova ani Will Trent.Na mě to bylo napsáno moc tvrdě a celkově to bylo smutné.I když v uvozovkách to dopadlo dobře, tak celkově to ve mně budí dojem nespravedlnosti a některé věci nebyly dořešeny.Popravde je mi z toho smutno.

helcab
20.01.2019 5 z 5

Rychle přečteno, i když nějakou dobu trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Nakonec opravdu drsný příběh s nečekaným rozuzlením. Doporučuji a začínám číst Mozaiku lží...

Patapuf
25.12.2018 5 z 5

Co člověk to jiný názor.... za mě fenomenální... opravdu sem se u toho bavil....

L.Helena
14.11.2018 4 z 5

Kniha za přečtení stojí, ale taky mi přišla zbytečně zdlouhavá. To, co a jak se stalo ve škole, jsem odhadla již někde ve třetině knihy, rozuzlení toho, co se stalo před lety, mi přišlo dost překombinované. Ale až na některé zbytečné a dlouhé pasáže jsem si čtení celkem užila.

Lotka
01.11.2018 3 z 5

Ach jo... Nudné pasáže střídaly ty napínavé, kterých bylo zoufale málo. Pomalý rozjezd a chvílemi utahaný příběh k uzoufání. Oceňuji závěr a vygradování přiběhu.

ddkk
30.10.2018 4 z 5

Brutální příběh, který autorka rozkrývá jen postupně - a proto také některé pasáže logicky opakuje. Vůbec není hned na začátku jasné, co všechno se skutečně oběma sestrám kdysi přihodilo a o jak strašný zločin skutečně šlo. Je to doslova plnokrevný psychologický thriller, který je napínavý od začátku do konce. Autorka moc dobře vystihla rozdílné povahy i pohnutky sester, jejich odlišné pocity odpovědnosti i zásadní vliv dávných událostí na jejich další osudy. Skvěle vykreslila i skutečný charakter jejich otce, který odhaluje až v úplném závěru. Moc se mi to líbilo i přesto, že je to příběh plný násilí, ubližování i zbabělosti. Doporučuji.

hajdovka
24.10.2018 4 z 5

Čtená jedním dechem a za dva dny přečtené. Kniha je velmi napínavá ,nemohla jsem se od ní odtrhnout.Líbili se mi obě sestry,každá trochu jinak. Obě si vytrpěly své a vypořádaly se s tím po svém.

chanahd
21.10.2018 1 z 5

Velice, velice zdlouhavé, postavy nesympatické.