Hodina děsu

Hodina děsu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5168/bmid_hodina-desu-uBx-5168.jpg 4 686 79

Žena hledající za volantem auta nejkratší a nejrychlejší místní spojení začne jezdit trasami, jež křižují jakýsi tajemný jiný svět; kolem prámu, na který připlavou dva studentské páry, krouží jezerní obluda; textový procesor se promění v kouzelnou mašinku na sny; lidé se v hororech mění nejen na vlky, ale i v krysy; kdo miluje své zesnulé předky, věří, že mrtví zpívají. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, v interview pro časopis Stern řekl: "Když postavíte na jedné straně realitu a na druhé fantazii, pak je mým úkolem tyto hranice smazat. Chci vám to maximálně ztížit, smazat rozdíl, když už nevíte, jestli jste zde, nebo jinde." To, že King tento úkol beze zbytku plní, potvrzuje i pětice povídek našeho výboru. Povídky: - Zkratka paní Toddové (Mrs. Todd's Shortcut) - Prám (The Raft) - Textový procesor bohů (The Word Processor of the Gods) - Nona (Nona) - Úžina (The Reach) -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Odeon

Skeleton Crew , 1985

Gabi.K
04.04.2017 3 z 5

Hodina děsu má výstižný název, když člověk chce opravdu přečte za hodinku. Pět krátkých hororových příběhů, samozřejmě některé lepší některé ne tak dobré, ale i tak se dobře četlo jen mám raději klasické rozvité příběhy něž tyto krátké povídky, protože něž se do příběhu ponoříš je po něm.

Zkratka - dobrá , Prám - moc se mi líbil, Nona - děsivý, v tom smyslu , že vražedná cesta mladíka s tajemnou "dívkou" mělo punc autentičnosti, Textový kurzor - moc dobrý, Úžina - průměr. Celkově se to čte dobře a rychle , ale nezanechá to zas tak silný dojem jako ostatní knihy.

Stuart6
17.02.2017 2 z 5

Nejlepší povídky : Textový procesor bohů, Prám. Jinak celkem slabé. Moje první kniha od Kinga. Kamarád ho má rád, tak jsem to zkusil. Zatím těžký průměr. I když sem tam je to fajn.

iLuciferie
29.12.2016 4 z 5

Doporučuji všem fanouškům hororových povídek.

danny_21
08.02.2016 4 z 5

Útloučká sbírka povídek, kterí jsou ale obsažené a mnou hodnocené v objemnějších sbírkách, přesto jedny z prvních, které jsem četl - 80 %

Mantikocka
02.02.2016 5 z 5

Prám je jedna z nejlepších povídek co jsem kdy četl, krásně syrová.
Natočená je taky pěkně.

premacech
29.01.2016 5 z 5

První ze dvou knih, které jsem od autora četl (cca 25 let zpět). Trochu mě to vyděsilo a tak to má být. Povídky jsem docenil až zpetně. 90%

Valentine
06.01.2016 5 z 5

Povídkovka která bavila. Ne všechna dílka stála za 5 hvězdiček, ale ani tak nelituji přečtení. Atmosféra navozena, čtivost zaručena, úkol splněn. Za mě spokojenost.

keri.H
25.05.2015 5 z 5

Knihu jsem začala číst včera a dnes jsem ji dočetla. Byla to moje první kniha od Kinga a povídky se mi všechny líbily. Nejslabší mi přišla Úžina, ale jinak každá měla něco do sebe a byla jedinečná.

kiki11
10.05.2015 4 z 5

Nejvíce se mi líbila povídka Prám, nejméně Úžina.

Terva
29.04.2015 4 z 5

Tuhle povídkovou knihu mám jen tak z povinnosti, protože ty povídky jsou vydány již někde jinde.

Danca88
18.01.2015 4 z 5

V práci si při obědě čtu a zrovna na něj vyšla povídka Prám. Nikdy se mi nestalo, že by se mi při jídle z něčeho navalovalo, ale v jedné chvíli jsem měla opravdu namále a oběd skoro vrátila na talíř. Musela jsem čtečku vypnout a vydýchat to :). Možná to není vrcholné dílo, ale rozhodně stojí za přečtení.

Makoves
17.10.2014 5 z 5

Výborné povídky, ale kdo má rád Kinga, tak ho to ani nepřekvapí.

H.A.R.R.Y.
02.01.2014 3 z 5

Zdařile napsané hororové povídky, nicméně srovnám - li je se sbírkou Stráž u mrtvého, nemá Král oproti klasikům žánru nejmenší šanci.

godzilka
01.01.2014 2 z 5

na Kinga slabota - snad jen Prám nebyl nudný a u Textového procesoru bohů oceňuji nápad

popomala
26.12.2013 5 z 5

Na této knize jsem s Kingem začínal. Doporučuji těm, kteří s ním ještě nemají zkušenost. Velmi útlá knížka plná ještě útlejších povídek, které ovšem o autorovi vypoví mnoho. (Y)

Targa Dall
18.12.2013 4 z 5

Tak jsem si ke Kingovi našel cestu :)
Pěkná sbírka 5 povídek. Originální nápady, mistrovsky sepsáno. Klobouk dolů :)

Psax
06.09.2013 3 z 5

Hodina děsu je velice zavádějící název. To už Krajní meze by byly přiléhavější.
Nicméně zde v komentářích opěvovaný prám si ale vůbec nepamatuji, zato je pro mne nosnou povídkou Zkratka paní Toddové. Majstrštyk!

vnimat_Krasu
06.07.2013 5 z 5

Miluješ? Miluju. A pravá láska je věčná.

Thanyss
18.06.2013 4 z 5

Z této knihy u mě jednoznačně vede povídka Prám. Ta mě opravdu vyděsila, dokonce mi byla při čtení i zima a nebylo to tím, že by se teplota v místnosti pohybovala na nule

Seraphin
01.05.2013 5 z 5

Přiznám se, že tuto knihu jsem zvolila jen proto, že jsem četla povídky na PC a abych ji mohla hodnotit musela bych hodnotit každou povídku zvlášť. Např. Textový procesor bohů a Úžina mě vůbec neoslovily, ale ostatní povídky jsou skvělé. Neuvěřitelná Zkratka paní Todové nebo Prám, a nebo mysteriozní Nona, to jsou skvělé povídky.