Hněv andělů

Hněv andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8506/hnev-andelu.jpg 4 249 249

Fascinující hrdinka Jennifer, krásná žena a skvělá právnička, buduje úspěšnou kariéru, potírá mafiánské praktiky, až ji jako nenáviděnou a nesmiřitelnou sokyni mafiánské soukolí pohltí. Jedna vášeň je střídána jinou. Co bude nakonec silnější? Vášnivá láska k muži, pozdějšímu kandidátovi na funkci prezidenta Spojených států amerických? Anebo ničivá původní nenávist k představiteli mafie, proti němuž Jennifer tak úspěšně bojovala? ... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

Rage of Angels , 1991

bábuška
03.07.2017 5 z 5

Jako vždy je kniha velice poutavá, první část je poklidnější, vynikající advokátka prožívá šťastný milostný vztah, její kariéra se slibně rozvíjí. Osud obvykle vše zaplete a obyčejně k tomu horšímu. Přestože čeká dítě, její partner se rozhodne pro kariéru ve vysoké politice a tak se nikdy nedozví, že se mu narodil syn. Jennifer se nešťastnou shodou náhod zaplete do mafiánských procesů, poté co tragicky ztratí syna se celý její svět zhroutí. Pokračuje v obhajovacích procesech mafiánské organizace, posléze je zatčena a končí se zcela vyřízenou kariérou v zapadlém hnízdě ve staré právnické kanceláři po svém otci. Je to krutá kniha v krutém světě. Cítím z ní pouze smutek.

amysa
13.06.2017 4 z 5

Od autora jsem už kdysi četla Nic netrvá věčně a nijak nadšená jsem nebyla... Tímto příběhem si u mě svou reputaci napravil a dokázal mě připoutat k písmenkům... Zajímavý, napínavý příběh, jen bez toho závěru bych se už vážně obešla a nebo bych ho nejraději upravila k obrazu svému tak, aby byla moje romantická dušička spokojenější:-) Dalším čtenářským pokusům se rozhodně bránit nebudu a uvidím, která knížka se mi zase příště připlete do cesty...

JPBelmondo
18.05.2017 4 z 5

Nejvíce se mi od tohoto autora líbila právě tato - a dále pak - Akce soudný den; Pokud přijde zítřek. Ale i tak jsou všechny jeho knížky velmi čtivé, plné dramatických událostí, překvapivých zvratů a rychlých dějů.

encyklopedie
13.05.2017 5 z 5

....přesně tak jak napsal pajonek hned v prvním příspěvku k této knize - absolutně nejlepší sheldonovka....je to jedna z mála knih, která se blíží zatím nepřekonatelné špici románové tvorby - Puzovu Kmotru

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Kniha byla dobrá, měla spád a každou volnou chvilku jsem ji musela číst. Všem doporučuji.

Smilca
31.01.2017 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha tohoto autora a určitě ji doporučuji k přečtení. Je napínavá, akční od začátku až do konce, plná nečekaných zvratů.

hana4834
10.01.2017 4 z 5

doporučuji skvělí román

Vendulik
24.11.2016 5 z 5

Pan Sheldon je pro me pan spisovatel. Nadherna kniha. Doporucuji k precteni.

Bibisova
02.11.2016 4 z 5

Čtivá kniha, ve které není o dramatické události a překvapivé zvraty.

Gi-Gi
30.09.2016 4 z 5

překvapivý konec, kniha má spád, dobře se to četlo.

HannyC
16.03.2016 2 z 5

... bezesporu kniha od dramatika .... popisující "morální" 50. léta ... pro mě až příliš neuvěřitelná ... až příliš pesimistická ... až příliš křesťanská (chybující žena trestána za zcela přirozené chování) ... věřím v krásu láskyplného života, kterou mi tato kniha bohužel nepřinesla ... a poslední kapitola byla skutečně "svým" posledním hřebíkem do rakve ...

cukrovka
08.02.2016 5 z 5

Napínavé a velmi čtivé. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Závěr byl pro mne dost krutý. Mám radši heppy end a ten zde opravdu nebyl. Nevím, čím si to hlavní hrdinka zasloužila.

1561
24.12.2015 5 z 5

Super čtení od začátku do konce!!!

alexis818
09.08.2015 5 z 5

Krásné,napínavé a čtivé,prostě Sheldon,který nikdy nezklame.

Veeris
11.03.2015 5 z 5

Podobně jako u "Pokud přijde zítřek". Nereálné, ale geniálně napsané. K tomu šokující konec, nečekala bych.

Terry11
17.01.2015 5 z 5

"Je sama. Nakonec zůstane každý sám. Každý člověk musí zemřít vlastní smrtí. Pro ni teď bude umírání snadné."

Ten závěr byl tak krutý, že se s tím vnitřně nemohu smířit. Jennifer si rozhodně takovýto konec nezasloužila. Proč se na ni andělé tak zlobili, jsem opravdu nepochopila.
Jinak styl autora je velmi čtivý, strhne svým dějem, tématem i charakterem postav. Právnické causy, které se v příběhu řeší, jsou pro nás Čechy velmi zajímavé odlišností soudního systému. Také se mi líbí, že vypravěč nestojí jen za jednou postavou, máme tedy ucelenější pohled na problém. A jak tady někteří píší, že byl děj předvídatelný, pak u mne má autor štěstí. Takový konec jsem rozhodně nečekala. A ani si nepřála.

Dousabel
28.09.2014 4 z 5

Typický Sheldon. Napínavé, čtivé, zábavné, jen ten konec mě dosti zklamal, po všech těch Jennifeřiných útrapách by si možná zasloužila o trošku lepší konec příběhu.

Ankavi
22.09.2014 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, děj mě vtáhl, je to kniha napínavá, plná zvratů. Zase až tak předvídatelná mi nepřišla, naopak některé okamžiky mě velmi překvapily a závěr vlastně taky. Prostředí, v němž se hlavní hrdinka pohybuje, je popsáno velmi barvitě, jsou chvíle, kdy jsem si říkala - tak tohle snad už ani není možné, ale stačí otevřít noviny a člověk hned kouká, co všechno možné je. takže za mě výborná kniha, u které se člověk krásně odreaguje.

hlina
20.06.2014 3 z 5

Není to žádná náročná literatura, ale četlo se mi to dobře. Bylo to střídavě napínavé a předvídatelné. Snažila jsem se chápat motivy jednání jednotlivých hrdinů. Poslední kapitola mi přišla jak z jiné knihy.

Laaaney
05.06.2014 3 z 5

Začátek skvělý, ale pak strašně předvídatelné.. Celkově jednoduché čtení.
Hlavní hrdinka mi pěkně lezla na nervy :-D