Hlava plná přízraků

Hlava plná přízraků https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310014/bmid_hlava-plna-prizraku-sKd-310014.jpg 3 165 58

Mrazivý rodinný psychothriller s hororovými prvky. „Bál jsem se k smrti.“ Stephen King Obyčejný život obyčejné rodiny Barrettových z provinčního prostředí Nové Anglie se rozpadne poté, co jejich čtrnáctiletá dcera Marjorie začne mít noční můry, vyprávět úděsné příběhy, chovat se nepřístojně. Lékaři jí nedokážou pomoci, její otec se proto obrátí na místního kněze. Ten dojde přesvědčení, že Marjorie posedl ďábel, a navrhne provést jeho vymítání. Lákavé téma přitáhne pozornost televize – a Barrettovi uvítají možnost přivydělat si na péči o dceru tím, že do svého soukromí vpustí všudypřítomné kamery. Když však události přerostou v tragédii, reality show rázem vyvolá skandál. Patnáct let poté osloví Marjoriinu sestru Merry spisovatelka, která chce vydat knihu o případu jejich rodiny. A Merry začne vzpomínat… Co když bylo tenkrát všechno naopak? První vydání.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Head Full of Ghosts , 2015

Rodaw
11.06.2017 1 z 5

Je mi líto, že musím napsat ne úplně pozitivní komentář- bohužel :( Na knihu se ovšem dívám jako člověk, který miluje mrazivé thrillery, survival horory a jiné (jak knižní, tak především filmové - upřímně těch je víc, že jo :D)
Hlava plná přízraků byla hodně zvláštní knížka. Já v ní bohužel nenašla napětí a mrazivou atmosféru - což jsem očekávala a těšila se na to. Pro mě toto není horor. Spíš takové zvláštní drama...
Doporučila bych jim lidem, kteří nehledají strašidelný horor, ale spíš takovou "jinou" knížku. Věřím, že se mnoha lidem bude líbit, ale já absolutně nejsem cílovka..

minimonisek
15.05.2017 4 z 5

Mě naopak kniha přišla docela zajímavá, hlavně ten konec jsem nečekala. Trochu mi tam nesedl ten blog - přišlo mi, že se autor zbytečně opakuje, ale jinak dobré a napětí tam je taky.

Izu
29.04.2017 odpad!

Me to teda vydesilo, hlavne tim, jak to bylo napsano.Jestli tohle mel byt horor, tak je mozne uz vsechno.Takovou na hlavu padlou blbost musel vymyslet autor kdyz mel v zile pet promile.A nezapomente, kdyz prijdete o praci, jezte cely rok spagety !

micha-ella
17.03.2017 5 z 5

Četla jsem to jako příběh rodiny s duševně nemocnou starší dcerou, která má tu mladší ve svém vleku. Milující rodiče ze zoufalství dělají co mohou. Ale protože jsem přeskakovala blog (tento styl prostě nesnáším), možná mi unikla podstata.

Michaela91
06.03.2017 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale zklamala mě. Byla pro mě nudná. Táhlý děj, kde se chvilku něco děje a pak dlouho, dlouho nic. Konec jsem trošku nechápala. Blog mi tam taky neseděl, i když vysvětloval, že celé posednutí bylo vymyšlení. Za mě teda určitě ne.

Jamra
19.02.2017 4 z 5

Chvílemi opravdu skoro až děsivé. Hororové prvky - pro hororového fanouška ani ne, jen téma vymítání ďábla může uměle navozovat pocit hororu (ostatně v knížce je o tom pár slov). Každopádně konečné rozuzlení překvapivé vzhledem k tomu, k čemu nás celou dobu kniha vede. Jinak příjemně čtivé.

Danago
08.02.2017 3 z 5

Mrazivý rodinný psychothriller s hororovými prvky???? Tak to podle mě určitě ne. Jsou mnohem lepší psychothrillery. Celý příběh se mi zdál málo uvěřitelný. Určitě jsem neviděla žádný důvod se bát. Docela sem se při čtení nudila. Blog v knize mi naopak připadal osvěžující. Ale konec pro mě byl překvapení.

adela9782
29.01.2017 2 z 5

Kinga to prý vyděsilo k smrti, ano strašidelné to bylo, ale že bych se otřásala strachy, to ne. A ten blog? Zprvu jsem nechápala, kdo to píše, ale později autor to vysvětlil. Ale i tak mi to tam nesedlo. Kniha se sice četla lehce, ale čekala jsem něco děsivějšího.

tomas2582
24.01.2017 3 z 5

Knížka se četla lehce, příběh zajímavý, nikoli však originální. Očekával jsem horor, ale že bych se bál jako pan King...rozuzlení na konci to zvedlo na 3,5*

Allia
14.01.2017 3 z 5

Mě se kniha celkem líbila. Co se týče napětí, to pomalu stoupalo celou knihou, což se málo kdy vidí. Jen jsem až do konce knihy přemýšlela, zda je Marjorie bláznivá či normální, a jen to vše hraje. Jinak co se týče posouzení, zda je posedlá či nikoli, tak s prominutím, to bylo velice chabě prokázané a myslím, že v reálu by to neprošlo. Sama Marjorie byla velice inteligentní dívka a v dnešní době, do které je příběh zasazen, není pro žádného puberťáka problém si dané informace najít na internetu. Z tohoto důvodu jsem se nedokázala ztotožnit s jejich tvrzením, že by měla být posedlá. A co se týče tématu, tak je to stokrát dokola omílané a ještě postavené na xtých dnes již klasických filmech a knihách, což je velký škoda, chtělo to trochu více originality.

SilentWolf
09.01.2017 3 z 5

Přehnaná očekávání. Stephena Kinga to prý vyděsilo k smrti. Konečné odhalení je prý parádní. Co na to říct. Jsem trochu zklamaný.

Po House of Leaves mi Amazon doporučil tohle. Čekal jsem něco podobného.

Průměrný horror. Nad koncem se člověk chvíli pozastaví a dává si dohromady mozaiku chování jednotlivých postav a hledá v tom tu pravdu. Ale nezafungovalo to tak, jak bylo zamýšleno. Navíc se mi zdá, že negativní vlastnosti postav jsou až moc často čtenáři předhazovány (žena pije... a krom toho nedělá nic jiného), stejně jako vše ohledně způsobu "nespolehlivého vypravěče". Ta kniha sama prozrazuje to, nad čím by se mohlo dlouho dumat. Co by mohlo být řečeno jen náznaky. Viz. onen House of Leaves.

ptoček
04.01.2017 3 z 5

Nebyla špatná, to ne, jen jsem asi čekala více. Trvalo mi než jsem se zorientovala - hlavně zápisky z blogu? Proc tam jsou? Kdo je píše? Děsivé ano, ale četla jsem rozhodně děsivější. Rozuzlení docela předvídatelné. Za mě 3*

Jane417
03.01.2017 2 z 5

Knížka nebyla špatná, ale horor to nebyl! Nevím, jak to mají ostatní čtenáři, ale mně prvních padesát stránek trvalo, než jsem se zorientovala v ději, co se stalo, co se děje, kdo co vypráví...
Příběh byl zdlouhavý a já neustále čekala, kdy už to začne!? Kdy se začnu bát a děsit!? No a ono pořád nic! Je pravda, že konec znamenal velký zvrat a velké překvapení, ale jinak...

maky86
03.01.2017 3 z 5

Nevím, nevím... Po přečtení zdejších komentářů a lákavých poznámkách na samotné knize jsem čekala něco, kvůli čemu nebudu moci spát a budu napjatá, stržená dějem a naprosto uchvácená, možná až vyřízená. Námět není zrovna originální, nicméně se mi líbil pohled malé Merry na to, jak to celé vnímala ("nevinnýma" dětskýma očima) a jak to nakonec celé bylo. Plusem bylo, že se kniha skvěle četla, zhltla jsem ji raz dva, ale trošku to bylo taky tím, že jsem čekala, že TO konečně přijde... A ono nepřišlo... Nelituji, že jsem knihu četla, ale myslím, že s tématem mohl autor mnohem lépe pracovat.

milunka21
31.12.2016 5 z 5

Šílená, ale naprosto skvělá. Zase konec, který mi nedá spát.

Babouš
19.12.2016 5 z 5

Jeden z nejděsivějších knižních hororů, které jsem kdy četl. Část kouzla spočívá v tom, že člověk vlastně celou dobu netuší, jak to celé bylo, zda v tom hrají roli skutečně duchové, nebo jde jenom o divadýlko, které rodina hraje, aby získala slávu a peníze. Skvěle napsané. Asi si jdu pustit Gloomy Sunday!

Noctuelle
18.12.2016 odpad!

Tak tohle bylo opravdu špatné. Zcela předvídatelný děj, koncept všech slavných (a většinou dost béčkových) hororů, které vlastně ani neděsí a nepřekvapují. Přišla jsem si, jako bych četla scénář k dalšímu z těchto filmů, tedy pro mě naprostá škoda papíru.

Martia
05.12.2016 5 z 5

Dá se říct, že všechny horory co jsem zatím četla mě do jednoho zklamaly, protože prostě nebyly strašidelný (teda až na Osvícení) . Tohle strašidelný bylo, spíš přímo děsivý, a konec mě úplně rozsekal a nebylo mi z něj zrovna nejlíp.

exorcismus horory posedlost psychologické thrillery

Paul Tremblay
americká, 1971