Historky z Tinderu

Historky z Tinderu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502916/bmid_historky-z-tinderu-f9V-502916.jpg 4 350 95

Příběhy o lásce, sexu a dalších katastrofách. Z nejhorších rande jsou ty nejlepší historky – protože neštěstí nechodí po horách, ale po single holkách! Populární stand-up komička Lucie Macháčková s humorem a nadsázkou glosuje milostné karamboly. Vtipná kniha plná ironie i optimismu přináší postřehy nejen ze světa seznamovací aplikace Tinder. Příběhy o lásce, randění i pořádných trapasech vás rozesmějí a zahřejí na duši – ať už jste single, zadaní, anebo něco mezi. Dozvíte se: co se stane, když se zabouchnete na divokém večírku co dělat, když při šnorchlování v moři omylem narazíte na svého ex jak nejlépe rozchodit rozchod proč rozhodně nikdy nechodit se synem své psycholožky jak to chodí na speed datingu proč (ne)fungují převozníci jak přelstít seznamkového podvodníka... celý text

Kamilajznik
04.09.2023 5 z 5

Tohle byla super knížka...jeee jak já se nasmala nahlas:-)
Mohu jen doporučit!

Booky84
27.08.2023 4 z 5

Milé, vtipné, pohodové čtení ze života autorky. Jediná škoda je, že jsem neměla audio verzi, protože v tomhle případě, bych řekla, že to bude ještě lepší zážitek. Příjemná kniha a skvělá na odreagování a pobavení.

LenkaMacak
23.08.2023 2 z 5

Kniha mi jednak moc nesedla, jednak mi ty historky nepřišly extra vtipné. Na další knihy nebo stand up se chystat nebudu. 2/5*

Slůník
23.08.2023 5 z 5

Smála jsem se při čtení nahlas a nemusela se za to stydět. S knížkou jsem se seznámila na Listování a nezklamala.

Littlemonday
17.08.2023 2 z 5

Dostalo se mi 230 stran psané Stand-up comedy. Miluju tato vystoupení a absolutně mě neuráží a nenudí ohrané vtípky, historky, u kterých po dvou větách znáte konec, ale stejně se zasmějete nebo nafouklé příhody ze života, které se staly jen možná a je k nim přimyšlená vtipná omáčka.

Bohužel v psané podobě to pro mě byl trochu trapas. Samozřejmě pár momentů bylo vystihujících a trefných, zasmála jsem se, ale čím déle jsem knihu četla, tím trapnější mi na sílu konstruované historky plné jakože vtipných hlášek připadaly.

Určitě by to mělo šanci dokodrcat se s grácií až do konce, ale muselo by toho humoru asi být méně. Znáte to, jak uděláte nějakou opičku na dítě a ono dostane záchvat smíchu? A uděláte ji znovu a ono se pořád směje. A pak se jen usmívá A nakonec na vás už jen civí a vy přihlouple vymýšlíte něco jiného nebo se mlčky stáhnete a radši už neděláte nic. Tak takhle mi to přišlo. Na začátku parádní, potom docela dobrý a pak už jsem si přála konec snažení a pokusů o rozesmívání.

Za mě bohužel lehce pod průměr, doporučila bych přečíst spíš jen některé kapitoly v rámci blogu třeba

2/5

Tereziee
15.08.2023 4 z 5

Parádní oddechovka, u které jsem se zasmála a pobavila. Humor Lucky mi sedl, takže si určitě ráda přečtu i něco dalšího.

janadibelkova
01.08.2023 5 z 5

Ideální letní čtení, doporučuji všem :)

d.p.
28.07.2023 2 z 5

Zatracená Alza, co mi tuhle audio knihu doporučila jako pro mě vhodnou. Tohle není čtení pro nikoho s chromozomem Y, což napovídá i skutečnost, proč tu není žádný hodnotici komentář od muže. Jako stand-up si to dokážu představit jako občas vtipné (s určitou hladinou alkoholu v krvi). Za střízliva a s vidinou dobré zábavy na pár hodin, to je ale těžké zklamání a vážně špatná koupě.

Úplně chápu, proč jeden vtip byl o tom, že nějaká žena ji řekla, že na ní ráda bere přítele, protože si pak víc váží toho, co má doma. Na 100 % věřím tomu, že se to stalo, asi bych byl z takového pojeti ženského myšlení taky šokovaný a to přitom chápu, že je to jen póza.

Díky bohu, že jsem z generace, co nemusela využívat Tinder (jsem mladší než autorka), protože potkávat ženy tohoto řazení na schůzkách, asi bych brzo ztratil veškerou víru v nežnejší polovinu obyvatel naší země. Pokud si chcete najít muže co Vás nebude chtít jen jeden večer, případně pár týdnů, fakt nebuďte takové jako se popisuje paní autorka, tohle je hrůza a noční můra drtivé většiny mužů.. a vážně si teď vážím víc toho, co mám doma, tohle bylo úplně mimo se mnou jako cílovou skupinou, tohle fakt ne. Slabých 40% a to jsem ještě bral v potaz, že je to mířeno jinam.

leanechvilova
15.07.2023 5 z 5

Tohle bylo úžasné!
Jedná se o oddechovku, u které se opravdu pobavíte a zasmějete.
Zároveň obrovskou výhodou je to, že jednotlivé příběhy jsou krátké a uzavřené, každý má však svou hloubku a ponaučení. Díky krátkosti příběhů, se kniha velmi dobře a příjemně čte.
Můžu jen doporučit.

nela3812
06.07.2023 3 z 5

Humor mi v knize sedl tak 50/50. Některé vtípky a narážky jsem rozdýchavala pár minut, jindy jsem protáčela oči nad tím, jak suché mi to přišlo. Věřím tomu, že pokud má někdo rád autorčinu stand-up show, knihu si zamiluje od začátku do konce. Místy jsem měla pocit, že to autorka s humorem přehání a snaží se udělat vtip z něčeho, co zkratka vtipné není.

Autorka se tyke uchylivala k mnoha stereotypům, o kterých se casteji mluví, než že by skutečně existovali. Například ženy a saláty na první schůzce. Rozhodně nebylo nutné mířit tímto směrem, historky by měli dost vtipu i bez této laciné omáčky.

Čekala jsem více přímých, zajimvyh, smutných i vesych historek z tinderu. Dostala jsem zvláštní všehochuť ze schůzek se spoustou omáčky. Tohle není diplomová práce! Tohle mělo být zábavné čtení, omáčka netřeba!

Ideální knížka pro fanoušky autorky, kterým jistě humor sedne 100% a určitě jako odpočinkové čtení třeba na dovolenou. Nudit se určitě nebudete.

PS: I schůzka z tinderu může skončit šťastným příběhem. Stačilo k tomu jedno moje Ahoj a spousta jeho trpělivosti.

PPS: Ano, to i přesto, že je tam spoustu kreténů, kteří se vás zeptají, co je s vámi špatně, že jste ještě singl. Rozhodně pokládají otázku špatné osobě! Podívali se vůbec do zrcadla? Kdo by nebyl singl s takovou nabídkou! Nevzdávejte to! Čekají tam a nebo jinde. Jeden nikdy neví. Určitě to Nevzdávejte.

Užijte si čtení!

tereza9371
05.07.2023 5 z 5

Jednotlivé historky jsou krátké a velmi čtivě napsané. Některé více, některé méně, ale všechny se nesou v duchu optimismu. A to je ten správný náboj, který vám zvedne náladu.
Kniha je plná trapasů a milostných neúspěchů, které jsou podány s nadhledem a ironií. Autorčin humor je mému srdci blízký a ani u jedné historky se nestalo, že bych se nezasmála.
Moc se mi líbí, jak jsou historky zakončené. Ať už radou, pointou nebo trefným konstatováním, ale pokaždé je to ta pravá tečka na závěr.

Jestli se u čtení rádi zasmějete, Historky z Tinderu byste určitě měli vyzkoušet.

IG: vesnicka_knihomolka

mili.h
27.06.2023 3 z 5

Na knihu jsem se těšila jako malá holka, jelikož slečnu Macháčkovou sleduji jako stand-up komičku a je FANTASTICKÁ !!!! Kniha asi právě proto, pro mě byla zklamáním, protože už jsem spoustu historek slyšela z pódia. Několik příběhů jsem neznala a opravdu s chutí jsem se u nich zasmála.

johi_murasova
18.06.2023 4 z 5

Tak tohle byla opravdu skvělá oddechovka, která mě mile překvapila. Lucie popisuje randění buď své, nebo svých kamarádek v mnoha krátkých kapitolách, které díky tím, že byly na pár stran dodávaly knize dynamiku a čtivost. A až mamka za mnou zvědavě přišla s tím, co tak zábavného čtu, došlo mi, jak nahlas se směji. Opravdu super jednohubka, kterou určitě budu doporučovat!

mia.com
02.06.2023 4 z 5

Knizka mi, myslim, vyskakovala jako reklama a anotace me zaujala. Autorku jsem neznala, tak jsem si pustila par videi a humor mi sedl, takze hura do cteni! Nelituji, velice jsem se bavila a casto jsem se smala nahlas.

joanb
28.05.2023 4 z 5

Užila jsem si Listování a hodinu se smála jako šílená. To seznamování je fakt fuška, ale s pozorovatelským talentem taky parádní sranda.

Dol.l
18.05.2023 4 z 5

Úryvky z knihy jsem nejdřív slyšela v rádiu (v práci a jedním uchem) a přišlo mi to slabé... Pak jsem šla na Listování s touto knihou a hodinu jsem řvala smíchy. Tak jsem se rozhodla dát knížce šanci a přečetla jsem ji.

Čte se dobře, je vtipná, není hloupá ani vulgární, ale stejně nejlépe fungovala ve scénickém provedení. Takže sečteno a podtrženo, víc než 4 hvězdy to za mě nejsou (a minimálně jedna z těch hvězd je za Listování)

Fallenyard
01.05.2023 4 z 5

Od knížky jsem vzhledem k ústřednímu tématu moc nečekala, posledních pár let mě v knize rozesměje máloco, ale u Historek jsem se párkrát zasmála nahlas a jedna z hlášek mě dokonce pobaví pokaždé, když si na ni vzpomenu :D Závěrečná povídka je velmi fresh. Pokud Lucie napíše další knížku, bez obav po ní sáhnu.

klara1550
26.04.2023 2 z 5

I když jsem se na tuhle knížku fakt těšila, tak mě moc neoslovila, ale asi obecně nejsem typ na čtení humorných knih (a asi ani na stand-upy - i když - kdo ví, třeba by to na stand-upu vyznělo jinak než v té psané formě). Kousky mi přišly vtipné, kousky spíš trapné.

veronika4937
16.04.2023 4 z 5

Pokud máte rádi stand-upy a hledáte nenáročné čtení, u kterého se zasmějete, tak jste na správné adrese. Lucii Macháčkovou jsem neznala a nemám ani zkušenost se seznamkami, i tak mě ale tahle knížka pobavila. Čekejte krátké příběhy ze života Lucie a jejích kamarádek nebo třeba trefné narážky na obecně rozšířené stereotypy ve vnímání žen a mužů ve stejné situaci (např. muž, který si užije na jednu noc je kanec, bejk a alfa, kdežto žena v té samé situaci je coura a štětka). Prostě takové stand-up výstupy v knižní podobě.

CarolineR.
13.04.2023 4 z 5

Humorná sbírka příběhů ze světa on-line seznamování, nejen z autorčina života. V podstatě se jedná o stand-up přenesený do knižní podoby, který hravě zfouknete během líného odpoledne. Ačkoliv jsou některé historky bezesporu alespoň trošičku přikrášlené, svůj účel pobavit čtenáře jistě splní.
Ke knize jsem se dostala zcela náhodou, díky projektu LiStOVáNí v podání Lukáše Hejlíka a Pavly Dostálové, kteří svým talentem dokázali i z lehce úsměvných historek vykouzlit příjemnou bolest bránice.