Záhada na zámku Styles

Záhada na zámku Styles https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29093/bmid_hercule-poirot-zahada-na-zamku-styl-BP3-29093.jpg 4 1356 214

Hercule Poirot série

Hercule Poirot se svým typickým šarmem rozplétá předivo vztahů obyvatel ospalého panství v Essexu, hledá pečlivě odstraněné stopy, prověřuje alibi, dokud nepřijde na kloub rafinovanému plánu a neodhalí pravého viníka.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mysterious Affair at Styles , 1920

dlabikk
02.07.2021 4 z 5

S paní Agathou nelze sáhnout vedle. Výborná detektivka.

pydla
03.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Agátha Christie má nejčastěji jako prostředek vraždy jed. Ani v tomto případě tomu není jinak. Detektiv Poirot, už je zde za staršího pána důchodového věku, poněkud legračního a zmateného, ale aby ke konci knihy břitkou inteligencí rozklíčoval zamotanou vraždu. Čtení příjemné, chvílemi však nevíte co se děje a kde jste. Prostě Hercule Poirot.

Didi15
24.05.2021 5 z 5

Určitě dočtu všechny knihy od paní spisovatelky. Moc mě to bavilo a rozhodně víc než film či seriál . A moc mě baví zde vyobrazený Poirot :) Vraha jsem odhalila na půl a moc se těším na další nějaký díl .

Marthas
17.05.2021 4 z 5

Po cca 15 letech jsem si dala re-reading této detektivky: prvního dílu série od mojí z dětských let oblíbené autorky. Nezklamala. Sice jsem se sem tam hůře orientovala, ale to nepřikládám za vinu autorce, ale spíše své hlavě. Další díly si určitě také zopáknu, hezky po pořadě. Prostor pro navýšení jsem si nechala. Stará dobrá Anglie z toho přímo dýchá.
první vydání z roku 2001 od KK

namornice
12.05.2021 4 z 5

Kapitán britské armády Arthur Hastings byl na frontě raněn a rekonvalescenci tráví na zámku Styles, v rodinném sídle Cavendishových. Majitelka panství, Lady Ingelthorpová, se nedávno znovu provdala. Manžela nekriticky miluje, zbytek rodiny ho ale nesnáší.  Krátce na to, co Hastings na procházce potká svého dávného přítele Hercula Poirota, dojde na zámku k tragédii: Lady Ingelthorpová dostane podivný záchvat a v křečích umírá. Lékař konstatuje otravu strychninem. Hastings ví o mimořádných schopnostech podivínského Belgičana, navrhuje tedy, aby byl přizván k vyšetřování.
a tak musí geniální detektiv pořádně zaměstnat své často procvičované malé šedé buňky. První společný případ Hercula Poirota a kapitána Hastingse začíná...

Prvotina královny detektivek Agathy Christie se slavným Herculem Poirotem v prostředí staré dobré Anglie na panství v Essexu. Vražda v aristokratické společnosti a fúra podezřelých. Ani 100 let od vydání neubralo tomuhle klenotu na kráse. A i když mám více v oblibě některé jiné knihy autorky, i tuhle jsem si skvěle užila tentokrát jako audioknihu namluvenou Jaromírem Medunou.  Takže zážitek opravdu skvělý.

Niu
04.05.2021 4 z 5

Oproti filmovému/seriálovému zpracování se mi zdají knihy Agathy Christie takové hodně zkrácené. Takové šup šup a je to, případ vyřešen. Autorka záměrně na některé věci nepoukáže, ač je to pro vyřešení případu klíčové a vše se dozvíme až ve finále. A ono finále? Hm, asi se nic nevyrovná tomu, když nastoupí David Suchet a zahraje divadelní představení a všem vyrazí dech a překazí plány. V knize toto bylo velmi krátké. Poirot v knížkách je ale místy vtipnější, záludnější a zlomyslnější :o) Myšleno v dobrém.

baji42
01.05.2021 4 z 5

Solidní detektivka s Herculem Poirotem v hlavní roli. Další knihy s tímto malým, ale geniálním belgickým detektivem se mi líbily trochu více.

viweb
29.04.2021 5 z 5

Výborná klasika. Poslechnuto jako audiokniha. Doporučuji.

Hani77
28.04.2021 4 z 5

Měla jsem velkou radost, že jsem vraha odhalila velice brzy. Nakonec jsem zjistila, že jsem se OPĚT mýlila a rozuzlení mě velmi překvapilo. Přesto dávám jen 4 *, poslouchala jsem audioknihu a často jsem se ztrácela. Stačila menší ztráta koncentrace a už jsem nevěděla, kdo mluví a utíkaly mi souvislosti. Nejsem na poslech audioknih zvyklá, možná bych za knihu dala vyšší hodnocení.

katerina5544
06.04.2021 5 z 5

U Agathy se budu s hodnocením asi opakovat, první díl s Poirotem mě samozřejmě bavil :)

elena2054
03.04.2021 5 z 5

Údajně se jedná o první Agathinu knihu.
Pokud tomu tak je, pak je cítit její nesporný talent hned od prvopočátku.
Navíc není v psaní příliš patrný stoletý rozdíl, což z paní spisovatelky ve své době jistě činilo velmi moderní až nadčasovou autorku.

Četla jsem všechny knihy se slečnou Marplovou a moc se mi líbily.
Tento příběh jsem neznala, vybrala jsem si ho do čtenářské výzvy a jsem za to ráda.
Obsah malinko ještě naivní, ovšem coby prvotina, parádní. :)

janina66
14.03.2021 3 z 5

Jedna z nejstarších. Spousta jmen, hodně podezřelých. Má šedá kůra mozková na vraha nepřišla. Ale hoodně zdlouhavé.

Jenny46
13.03.2021 5 z 5

Mám velké štěstí, že jsem se dostala díky mamce ke knihám A. Christie , která má velkou sbírku jejich detektivek. Poirota znám nejdříve ze seriálu a díky DK a výzvě knihy čtu strašně ráda. Krásný barvitý příběh , který vypadá nenápadně jednoduchý, ale je zamotaný a udržuje čtenáře v nevědomosti...
Náš milovaný belgický detektiv používá při řešení záhad " své šedé buňky mozkové " díky logickému uvažování - viník jako vždy odhalen...

ninano
05.03.2021 4 z 5

Klasika od mistryně oboru. Ale přece jen se mi některé její tituly líbily více.

Buchtičkajani
27.02.2021 4 z 5

Taková klasika, moc de mě do ni nechtělo, vzala jsrm ji do ruky kvůli výzvě, ale četla se dobře a zamotane až do konce...

Feliska764
27.02.2021 2 z 5

Tohle je ma méně oblíbená Agatha. Hastings je nechápavý a střídavě okouzlený dvěma ženami, které nemůže mít, a umanutě si myslí, že na záhadu přijde sám, Poirot je až trapně záhadný a sebevědomý a manipuluje s fakty, aby mohl vše odhalit, až se mu to bude hodit a byl středem pozornosti.

Vendula0808
24.02.2021 5 z 5

Jak jinak nez super cteni od pani A.Ch.:) opet jsem byla uplne vedle kdyz jsem tipovala kdo je vrah :D takze napinave cteni az do konce :)

Schamila
21.02.2021 4 z 5

I když jsem viděla film, nějak jsem pozapomněla na to nejdůležitější, kdo je vrah..... Takže se to četlo dobře - konec byl zajímavý :-))) malebná detektivka ...

Astane
19.01.2021 5 z 5

Detektivky Agathy Christie jsou skvělé. Do posledních stránek čtenáře dokonale mate kdo by mohl být vrahem a to dělá její knihy neskutečně napínavé. Kniha je fantastická, vřele doporučuji.

rumova_kulicka
11.01.2021 4 z 5

Jak to to Agatha dělá? I když jsem viděla filmové zpracování minimálně 2x, bylo to tak zamotané, že jsem zase jsem vůbec netušila, kdo je vrah :-D A tak to mám u všech dílů. Opravdu mistryně svého řemesla!