Královský rubín

Královský rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250167/bmid_kralovsky-rubin-M04-250167.jpg 4 219 219

Hercule Poirot série

Soubor šesti povídek vyšel ve Velké Británii v roce 1960 jako tradiční každoroční vánoční Christie pod stromek. Pět případů v něm řeší slavný Hercule Poirot, šestý pak neméně úspěšná slečna Jane Marplová. Odcizený šperk, mrtvola uzavřená v truhle, zločin odhalený za pomoci hypnózy, nenávisti ke kočkám, jídla objednaného v restauraci či podivných staromódních šatů s potiskem – ani tentokrát těmto dvěma pečlivým, důmyslným a neúnavným vyšetřovatelům neunikl žádný detail, který by je dovedl k usvědčení každého, byť seberafinovanějšího pachatele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Knižní klub

The Adventure of the Christmas Pudding , 1960

Lenka4
29.11.2015 4 z 5

Velice příjemné čtení. Ani nevadí, že většina příběhů už byla zfilmována, či vyšla dříve v jiných souborech. Předkládané zločiny jsou promyšlené a inteligentní. Zcela nové pro mne byly povídky Outsider a Greenshawova kratochvíle.

Cleopatra
03.11.2015 4 z 5

Jo, teta Agáta. Ta prostě umí. Ať už napíše rozsáhlý román nebo jako střela rychlou povídku, její talent nezklame. Malý belgický mužík a jeho šedé buňky mne vždy spolehlivě pobaví svou genialitou. Slečna Marplová je sice pro mne tak trochu fantasy, ale koneckonců, dobře napsaná fantasy se taky pěkně čte.A tak nemůžu napsat nic jiného, než že jsem tuto knížečku slupla jako malinu a opět zvolat: Bravo teto Agáto, bravo!

Thanyss
29.10.2015 5 z 5

Královský rubín mi udělal nesmírnou radost a příjemně pohladil mé detektivně naladěné já. Ať už se paní Christie chopila pera za účelem románu nebo, jako v tomto případě, kratších povídek, dařilo se jí povětšinou skvěle. A tahle knížka pro mě vyniká i nad obvyklý vysoký autorčin standard.
Původně kniha vyšla jako povídky pod vánoční stromeček, ale já bych rozhodně s četbou tak dlouho nečekala. Člověk by se zbytečně ochuzoval o tak skvělý zážitek a příjemné čtení.