Útěk z teritoria smrti

Útěk z teritoria smrti

Země se ocitla na pokraji zkázy a nová vláda vyhlásila Republiku Pravá Amerika. Bylo vyhlášeno stanné právo a všichni, kdo přežili, byli umístěni do přesídlovacích táborů. Nyní, o dvacet let později, objevuje trojice šestnáctiletých kluků temnou pravdu. Po celou tu dobu nesou cejch Podřadných. Společnost, která z nich má strach, z nich bez jejich vědomí vychovává objekty kruté zábavy. Jejich jedinou nadějí na přežití je utéct společně s dalšími příteli do vysněného nového teritoria. Sadističtí lovci a vládní vojáci jdou ale v jejich stopách. Pod vedením kluka přezdívaného Kniha a dívky Hope osiřelí chlapci a dívky hledají lepší život a současně dokáží objevit to nejlepší v sobě samých – v boji se svými nejhoršími nepřáteli. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263919/utek-z-teritoria-smrti-TsV-263919.jpg 3.863

Hatchery / Prey trilogy (1.)

The Prey (2015)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

katushah

Knížka se dobře čte, vtáhne čtenáře do děje, děj se mi celkem líbí. Nemůžu si ale nevšimnout hodně podobných až stejných námětů, které byly v Labyrintu či Hunger Games. Je tam mnoho podobných věcí, takže jsem z toho trochu zklamaná a otrávená, už mi to nepřijde tolik originální. Každopádně jako oddechová knížka na léto je fajn.

Terry.89

Zpočátku mě kniha nijak zvlášť nenadchla, ale četla jsem dál. Což seukázalo, jako velice dobrý nápad. Po slabším a trochu nudném začátku, se příběh pěkně rozjede. A knížku jsem následně měla přečtenou asi za 2 dny. Nejvíce se mi líbily části, kde se objevuje Hope. Příběh je možná trochu nadnesený, co se schopností hlavních postav týče, uvážime-li, že se jedná o děti, případně adolescenty. Ale je to sci-fi, tak proč ne :). Jen by mě zajímalo, jestli u nás vyjdou i další díly.

Mauri
06.09.2016

Dej mi neprisel uplne promysleny a naslo by se par mezer,ktere by zaslouzily vysvetlit. Konec byl prapodivny. Nicmene kniha velmi ctiva a napinava, ze az po docteni sem si uvedomila jak pevne sem mela zatate zuby.:)

Albi94
12.07.2016

Knížka se mi moc líbila, od začátku do konce jsem byla v napětí, jak všechno dopadne a co se bude dít. Za mě plný počet hvězdiček a doufám, že bude pokračování.

FlakeWhite
30.06.2016

Ze začátku jsem měla problém knihu přečíst a chtěla jsem jí odložit. Nakonec jsem jí přečetla a jsem s ní spokojená.

Scharks
03.06.2016

Sice vůbec netuším proč, jestli to bylo stylem psaní nebo mi kniha prostě jen sedla přesně do nálady, ale i přesto, že jsem podobných knih četla už nespočet a zde nebyl žádný nový a ani trošku neočekávaný postoj k postapokalyptickému světu, mě tato konkrétní kniha fakt nesmírně bavila :) Takže jednoznačně dávám pět hvězd ;)

SeverusSnape
17.05.2016

Osvětima a labirint a saw dohromady.Toť útěk z teritoria smrti

Attia
23.04.2016

Mírně naivní dystopie, která má sice zajímavý námět, ale zpracování výrazně pokulhává. Možná mladší a nezkušení čtenáři se budou bavit, pro mě je to bohužel jen polovičatě odvedená práce.

rm
10.04.2016

Fajn dystopie , jen ten konec je tak trochu "ujetej".

ideal_alien
11.02.2016

Kniha byla sice čtivá, ale zápletka mi přišla jako okopírovaná z Osvětimi.

Aires
10.01.2016

Zajímavý nápad, který má určitý potenciál. Ale určitě by to šlo zpracovat lépe, mnohem lépe. Takhle je kniha kostrbatě napsaná a je v ní možné téměř všechno. Lovit obojživelníky na poušti, za jednu noc se naučit střílet líp než Katniss a podobných nelogických věcí tam bylo víc...:D Občas jsem si nebyla jistá, jestli to je parodie na Labyrint, nebo to autor myslí vážně :) Ale když dokážete okázale ignorovat všechny nesrovnalosti, není to tak zlé :)

Sapy
04.01.2016odpad!

Dlouho jsem se nenasmála jako u této knihy - průšvih je, že pobavit nebyl autorův záměr, ale vedlejší účinek jeho příběhu, který je tak debilní, až je to do nebe volající. V jakési postapokalyptické společnosti utíká banda MacGyverů a Chuck Norrisů z nějakého tábora, aniž by sami pořádně věděli proč. Kluci si v táboře můžou volně pobíhat, kdežto jen o několik metrů dál stojí tábor dívek obehnaný ostnatým drátem a střežený vojáky v plné zbroji (mám takový pocit, že ani samotný autor neví proč). V tomhle příběhu je naprosto běžné, že se za 2 dny naučíte střílet z luku jak Katniss Everdeen, veslujete na loďce s jedním pádlem a ta se netočí dokola, jak by bychom očekávali, ale vesele se žene vpřed, a s bandou usmrkanců hravě pěšky utíkáte trénovaným lovcům a vojákům, kteří jedou NA ČTYŘKOLKÁCH. A taky můžete jíst zkažený a červama prolezlý maso a nic se vám nestane. Pane Isbell, vypadám snad, SAKRA, že nemám mozek?

Čtu zde ty pozitivní názory a říkám si - to jsem četla úplně jinou knihu?

AnetKa69
04.01.2016

Hodně dobrá knížka. Sice mi tam některé části vadily, ale děj byl skvělý :)

Joges
29.12.2015

Ona je odvážná, houževnatá, lehkomyslná. On cílevědomý, sečtělý a ne zrovna hbitý. Ona se jmenuje Hope, on Kniha. Oba mají problém. Tak začíná dobrodružná dystopická fantasy. Útěk z teritoria smrti je drsný, drsnější, než jsem čekal (nic pro slabé povahy), přesto knihu Toma Isbella hodnotím kladně. Kniha je plná zvratů a neustále narůstajících překážek a problémů, takže se ani chvíli nenudíte. Místy jsou patrné autorovy menší, velké i obrovské přešlapy, ale pokud vás příběh strhne, tak vám to tak nějak nevadí, jen čtete a čtete. Kniha je dobře napsaná a sestavená, podobá se Labyrintu od J.Dashnera. Druhý díl si nenechám ujít.

Mishak
27.12.2015

Musím říct, že kniha mi velmi připomínala (alespoň v náznacích) sérii Monument 14 a to je moje srdcovka, takže i tato kniha mne velmi zaujala. Děj byl velmi zajímavý, napínavý. Neustále jsem čekala na to, co všechno nám kniha odhalí a určitě to ještě nebylo všechno - doteďka nevíme, jak žijí lidé za oním závěrečným plotem a co jsou doopravdy zač.
Neskutečně jsem si oblíbila postavu Knihy a Kočky. A upřímně jsem moc ráda za konec, kdy jsme se dozvěděli, že Kniha nemyslí jen na sebe, což mě strašně moc potěšilo =) A navíc se k němu připojili o ostatní.
Knihu hodnotím 3 hvězdičkami a moc se těším na další díl, protože konec k němu přímo vybízí ;)

pavel1997
27.12.2015

Musím říct, že je to opravdu vynikající kniha. Nemohl sem se od ní odtrhnout. Vždy když každá kapitola skončila jsem musel číst dál, abych věděl jak to dopadne. A konec knihy snad nemohl být lepší . Už se nemůžu dočkat na pokračování . Opravdu povedená kniha. DOPORUČUJI VŠEMI DESETI !! :)
Viděl sem v tom knihu labyrint útěk od Jamese Dashnera :)

Autor knihy

Tom Isbell