Hastrošovci

Hastrošovci https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72333/bmid_hastrosovci-659e785825243.jpg 4 234 52

Len sa im bližšie prizrite: sú zákerní, škaredí, robia si navzájom zle, trápia zvieratá a nenávidia deti. Napriek tomu sa ich príhodám budete smiať od začiatku až do konca nielen vy, deti, ale aj vaši rodičia, vaši súrodenci i vaši starí rodičia, ktorí sú –⁠ o tom nepochybujeme –⁠ celkom iní. A ako to s Hastrošovcami nakoniec dopadne? Tak ako v každej rozprávke...... celý text

Literatura světová Novely Pro děti a mládež
Vydáno: , Enigma

The Twits , 1980

Michaela91
26.10.2020 5 z 5

Skvělý příběh, knížky sbíráme abychom měli dom všechny a příběhy se nám moc líbí.

Amifa
17.09.2020 5 z 5

Dnes jsem využila jako čtení při Tvořivých činnostech ve škole, děti měly za úkol nakreslit dle fantazie obal k této knize, na základě mého čtení. Velmi se při čtení bavili. A během dvouhodinovky jsme zvládli celou knihu. Zábavná, vtipná, místy možná trochu nechutná, ale to dnešní děti baví.

mataaskorice
19.08.2020 1 z 5

Knížky Roalda Dahla máme doma moc rádi. Tahle se mi teda ale nelíbila téměř vůbec. Dcera ji četla do čtenářského deníku a bylo mi nepříjemné, že něco takového čte. Naštěstí je knížka fakt tenká. Manželé Prevítovi se k sobě navzájem (i k druhým lidem či zvířatům chovají hrozně, provádí si naschvály, oslovují se vulgarismy. Věci, které si manželé provádí mi vtipné nepřijdou, spíš nechutné. Dobrou zprávou je, že všechno dobře dopadlo. Prevítovi se sice nepoučili, ale neušli jinému trestu.

broskev28
04.08.2020 4 z 5

Místy mírně nechutné, což autor skvěle ovládá, místy vtipné, což autor rovněž skvěle ovládá a místy velmi nápadité (nebudu se opakovat, ale mohla bych do třetice).
Ale príma čtení pro děti, abych vyvrátila pochybnosti aydam.
Navíc rozhodně souhlasím s Taťkou Hrabošem ohledně zrůdné vynalézavosti dospěláků žijících v manželství.
Srdeční záležitost je komentář kuruteku, podle něhož se často řídím. Znáte desatero Proč číst dětské knihy (i když už malé děti doma nemáte a nejste knihovnice)?
A nesmím zapomenout na skvělý komentář uživatele esma, děkuju!

Liteket
30.06.2020 5 z 5

Naprosto dokonalý humor a skvěle uchopený příběh dvou mstících se staříků, kteří na svou podlost a zlobu doplatí, ale ve vší míře docela humánním způsobem.

aydam

kniha je moc legrační.
doporučuji

Drakobrouk
23.03.2020 5 z 5

Je to vtipne a zároveň hnusné jak si pořád škodí.

Hanifa
22.03.2020 4 z 5

Doporučuji pro mladší školní děti, co si malou a bohatě ilustrovanou knížku mohou přečíst sami. Třeba večer při baterce pod peřinou.

Abukšákul
11.02.2020 4 z 5

Děti byly nadšené, mě jako předčítači zase tak super nepřišla, začátek trochu nechutný, ale věkové skupině pro kterou je kniha určená se zamlouvala =)

jenda88
07.02.2020 5 z 5

Super knížka

FejKýý
28.12.2019 4 z 5

Tak tady ten příběh mě někdy fakt rozesmál a někdy teda nechutný. :D Ale desetiletý bráška četl a prý super. Takže pro děti ano. :)

Taťka Hraboš
20.12.2019 4 z 5

Roalda Dahla mám rád a naše děti také. Tahle jednohubka na dva večery před spaním mi sice připadala o kapánek slabší než předchozí knihy, co jsme od něj četli, přesto za přečtení určitě stojí. Pro děti tu samozřejmě hrály hlavní roli opičky, ale mě asi nejvíce zaujal Prevítovic model manželského soužití - člověk si uvědomí, že ještě zdaleka není nejhorší, protože realita ho může dalece předčít.

esma
24.11.2019 5 z 5

Scvrkavka je velmi závažné onemocnění. Dozvíte se o ní víc v knížce Roalda Dahla, který byl tak laskav, že psal i pro nás - děti. Ale pozor, abyste nechytly ještě
- slzavku, protože se při čtení budete smát tak, až vám budou téct slzy
- děsivku, když vás vyděsí židle, na kterou se posadíte
- a padavku, když z té židle upadnete ...
Wow !

KattyAnnyCte
04.11.2019 3 z 5

Knihu jsem měla za chvíli hotovou. Chvilkami i vtipné. Dostala jsem ji dohromady s jinými knihami od Roalda Dahla. Určitě se mi bude líbit Matylda, ale ještě uvidím jestli se mi bude líbit méně nebo více.

kuruteku
08.01.2019 4 z 5

Proč si občas nepřečíst i dětskou knihu? Nezabere to moc času, dobro a zlo je jasně rozdělené a je-li tam špetka humoru, pak i pobaví.

Lessana
23.11.2018 3 z 5

Prečítané po Matilde a Čarodejniciach v mojom "Dahlovskom období" v detstve. Ktovie, ako by sa mi autorove diela pre deti páčili dnes?

Měňavka
22.05.2018 5 z 5

Opět výborné!

M-arta
12.12.2017 4 z 5

Dahlovská "jednohubka" dotvořená geniálními ilustracemi Quentina Blakea, která nádherně expresivně pracuje s líčením dobra i zla a následnou odplatou osudu. Je celkem stručná, takže se hodí i pro málo zkušené čtenáře, ale rozhodě pobaví malé i velké.

Iki1
11.01.2017 4 z 5

Dobrá knížka k pobavení a odreagování.