Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355750/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-ilu-5jM-355750.jpg 5 282 28

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban: Illustrated Edition , 2017

Veronikados
18.02.2020 4 z 5

Tuto knihu mám velmi ráda, je jedna z mých oblíbenějších a celkový příběh byl v ději posunut o veliký krok dál. Doporučuji. Dávám 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

TaLu
30.01.2019

Zatím poslední díl, který u nás vyšel jako ilustrované vydání. Jim Kay nám nebere nic z našeho světa fantazie, on svými ilustracemi vytváří další rozměr. Střídáním barevných stránek v knize vytvořil atmosféru napětí, strachu i kouzelného zasněženého světa, přesně na těch místech, kde to má být. Věrní přátelé nám dospívají, vyrostli a vypadají báječně. Už se moc těším, až budu číst z této knihy vnoučatům. Ilustrace určitě nebudou brzdit jejich představy, ale báječně oživí děj. Doporučuji všem, kdo si podobně jako já, chtějí udělat radost.

Michalka98
22.06.2018

Ilustrované vydání je naprosto nádherné!

Hilda_
24.03.2018 5 z 5

SPOILER
Mezi filmy je pro mě tento díl nejlepší. Knihy jsou v tomhle ohledu více vyrovnané, ale přesto bych řekla, že tento díl je o trošku výš, především díky posunu příběhu a zjištění nových informací o Harryho rodině. Více než film se kniha noří do doby, kdy v Bradavicích studoval James, Peter, Sirius, Remus a Snape. Moc se mi líbila část, která vysvětlovala záležitosti ohledně zvěromágů. Také tajemná Křivonožka má oproti filmu větší prostor. Naopak ve filmu se mi mnohem více líbila scéna se záchranným autobusem a celkově práce s obracečem času měla ve filmu lepší efekt. (Například házení kamínku do okna, nebo jak je Lupin honil po lese.)

Doplněk ke komentáři od weirdie:
Lupin lektvar nepil, aby se neměnil ve vlkodlaka, ale aby důsledky přeměny byly mírnější. Myslím, že zrovna tato část nijak odfláknutá nebyla. Měnil se každý úplněk, ale ta jedna konkrétní přeměna byla prostě horší, protože si nedal lektvar na zmírnění.

Ricardus
08.03.2018 5 z 5

Co dodat? Prostě vynikající díl. Harryho jsem dříve nikdy nečetl, a teď čtu každý rok 1 díl HP, který je nově ilustrovaný Jimem Kayem. Ilustrované verze jsou rozhodně lepší než ty staré. Dodávají při čtení jistou atmosféru. Někdy je dobré si vzít knihu dokonce i jen tak do ruky a listovat mezi jednotlivými obrázky. Je to velká inspirace a mj. i vynikající prostředek pro relaxaci introvertů. :)

helusa2
26.02.2018 5 z 5

Nádhera!!! Četla jsem ji sice tentokrát déle než obvykle, neboť jsem měla příliš mnoho práce, ale dojem zanechala opět hluboký... Ta propracovanost! Ty odkazy na vývoj děje, sahající až do posledního dílu! Geniální!!! No a ty ilustrace??? Úchvatné!!!

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Těším se, až budu mít 4. díl v tomto nepopsatelně krásném a bohatě ilustrovaném vydání a až si budu moct poprvé přečíst 4. díl... Nemohu se dočkat! Super vydání, které nesmí v knihovničce u žádného knihomola chybět!

ajla5
04.11.2017 4 z 5

Skvělé! Příběh se rozvíjí, postavy zabarvují a tma houstne! K tomu ty Ilustrace! Sirius v té tmě ani není vidět. A když si připomenu tu samou scénu ve filmu, tam bylo světlo jak v poledne....