Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání)

Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265924/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-IRs-265924.jpg 5 750 139

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone: Illustrated Edition , 2015

vinebitch
21.01.2021 4 z 5

Filmová série se stala podstatnou částí mého dětství a já se konečně rozhodla, že dám šanci i knížkám. Autorka mě nezklamala, některé scénky byly jiné, než z filmu a dost mě udivilo, že se psaný Harry trošičku liší od toho filmového. Ne však zásadně. Kniha mě příjemně překvapila :)

marcela0282
09.01.2021 5 z 5

Krasna kniha, krasny pribeh, krasne napsano. Prala bych si, aby kazdy spisovatel mel minimalne takovy talent, jako J. K. Rowlingova, to by se pak clovek nemusel bat, ze se to nebude dat cist :D

macektygr
05.01.2021 5 z 5

Přestože se jedná o knihy pro děti - a pro vnučku jsem ji poprvé také kupovala - s velkým nadšením jsem všechny díly přečetla. Sleduji i filmy a když se objevilo první ilustrované vydání od Jima Kaye , koupila jsem ho i přes vysokou cenu pro obě vnučky , které ještě knihu neměly a nakonec i pro sebe. Nádherné ilustrace , tak odlišné od filmového zpracování mě nadchly a protože už příběh znám , ráda si s nejmladším vnukem jen tak knihou listuji.

Kiwicatko
26.12.2020 5 z 5

Cetli jsme spolecne se syny. Diky obrazkum je to bavilo uz v tak nizkem veku (5r a 2,5r). Tenhle pribeh zkratka nikdy neomrzi :)

vojta888
18.12.2020 2 z 5

Kámen mudrců je v porovnání s ostatními díly Harryho Pottera asi ta nejhorší. Ale i tak je skvělá.

renefer
09.12.2020 3 z 5

Jednoznačně jsem si potvrdila, že nejsem cílová skupina pro tento typ literatury. Filmové zpracování mělo aspoň švih a napětí, v knize jsou hluchá místa a občas jsem se ukrutně nudila. Možná, kdybych četla jako školák, ale ani tak si nejsem jistá, pro mě by byly asi zajímavější mayovky.

MarMarMar007
25.11.2020

Už dlouho jsem Harryho Pottera a kouzelnický svět přehlížela, kroutila hlavou nad debatami fanatiských fanoušků Bradavic, vymlouvala se naléhajícím kamarádům. V 11 letech, znechucena reklamou kolem celé věci a názorem, že HP je z většiny jen finanční záležitost, která uráží knižní i filmový svět, jsem konečně otevřela první díl série a dovedete si představit, co následovalo potom... Dny, týdny a měsíce v maximální možné blízkosti Bradavicím, Harrymu, jeho přátelům i nepřátelům, rodině (nebo alespoň tomu co z ní zbylo) a učitelům. Jsem opravdu ráda, že mě věčné řeči kolem HP nakonec donutily sérii přečíst, i když právě to "haló" kolem knihy bylo to, co mě nejvíc odrazovalo. Mýlila jsem se a mám pochopení pro ty, kteří jsou na tom stejně jako já před několika lety. Stojí na hraně, i když to možná netuší. Na prahu dvěří vedoucích do úžasné kapitoly jejich životů končící nekonečným zármutkem z faktu, že se musí rozloučit. Ráda bych je ale postrčila správným směrem, šoupla je do dveří. Věřím, že nebude nutné, za nimi zavírat, nikdo by se ze světa HP dobrovolně nevracel. I v mé duši má HP své místo. Místo kam utíkám a doufám, že se jednou stanu jeho součástí. Je neuvěřitelné, kolik životů J. K. Rowling ovlivnila.
Děkuju, byl mezi nimi i můj

Kajksa17
01.11.2020 4 z 5

Mě se tato kniha moc líbila❤️

Rainbow_Owl
22.10.2020

Nádhera. Čítala som celú sériu HP niekoľkokrát, toto ilustrované vydanie perfektne dotvára čarovnú atmosféru príbehu.
Pre fanúšikov must have.

anet0004
07.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Harry Potter je mladý čaroděj, kterému Voldemort zabil rodiče a tak žil u své tety a strýce, kteří ho nenáviděli a po celém světě kouzel byl slavnější než se zdá. Ze školy čar a kouzel v Bradavicích mu posílali dopisy, aby se dostavil do školy. V 11 letech se u nich v domě objevil Hagrid a odvezl ho do školy, kde se seznámil s Ronem a Hermionou. Do jaké koleje se dostali? A jestli tam měl nějaké nepřátele? To se dozvíte v knize. Tato kniha se mi velice líbila, viděla jsem i film a doporučuji vám obojí.

Adeli
28.09.2020 5 z 5

Jsem absolutně nadšená z nového ilustrovaného vydání! Všem doporučuji!!!

Beriynka
22.09.2020 5 z 5

HP je srdcovka ❤️ Čtu již po několikáté, ale tentokrát poprvé ilustrované vydání a řeknu Vám - Je to nádhera!!!

Sixtinka144
17.08.2020 5 z 5

Musím prostě začít tím, že jsem to nečekala. Ano, opravdu jsem HP nikdy nečetla, poprvé až ted. Filmy jsem samozřejmě viděla několikrát, ale nikdy jsem z nich nebyla nadšená tak moc jako ostatní.. líbily se mi, jen jsem se nestala HP maniačkou, která potřebovala všechny věci s touhle tématikou. Takže jsem do knihy nešla s nějakým extra velkým očekáváním. Možná i proto jsem si ji neskutečně moc užila a celý svět mě uchvátil mnohem víc. Určitě se plánuji přečíst i ostatní díly z téhle série. A ted už konečně můžu odpovídat na tu "hroznou otázku" Četla jsi HP? Ano. :D

Cress
29.07.2020

Co k tomu říct? Harry je prostě klasika a i když má svoje chyby, tak to bude vždycky 5 z 5.

Jurfinka
18.07.2020 5 z 5

Parádní oddechovka... Krásné přeloženo

Alethea_k
02.07.2020

K prvnímu dílu se musí přistupovat tak, že je opravdu psán pro děti. Film znám prakticky nazpaměť a bylo zvláštní, představovat si jednotlivé rozhovory a všímat si různých odlišností. Zapomněla jsem také, jak dokáže být text vtipný. Samozřejmě v tomto ohledu myslím časté situace týkající se Hagrida.
Nejoblíbenější postavy? Rozhodně Snape a Protiva!!
Ale narovinu říkám, že to už za mne není natolik kouzelné, jako když jsem HP četla v dětství. Neustále opěvovaný překlad je plný gramatických i pravopisných chyb, všimla jsem si několika nelogičností během výstavby "světa" a obecně co se týče pravidel, aby mudlové nezjistili jejich existenci.
Děj se zpočátku neuvěřitelně táhne, vše se rozjede až ve vlaku.

maja2712
03.06.2020 5 z 5

Příjemné čtení v době koronavirové. Vyšla jsem ven a nevěděla, jestli jsem ještě v knížce nebo už ne. A ono mi to i zůstalo. Jedu si tak do práce a předjíždí mě různě bzučící nebo vrčící černá vozítka s dlouhovlasými pasažéry černých barev... potkávám zvláštní lidi, zahalené a nekontaktní, fakt divný svět...

domihruzkova
18.05.2020 5 z 5

Abych se představila, je mi 22 a nikdy jsem nečetla žádnou knihu o HP a neviděla ani kousíček jediného dílu. Je to vůbec možné?
A upřímně - neuvěřitelně moc mě to chytlo a ta chvíli před spaním, kdy poslouchám část příběhu a dostávám se do úplně jiného světa, světa kde je možné všechno, mě neskutečně baví!!

tefka
11.05.2020 4 z 5

je to hezká knížka na uvod harryho pottera

anna.zahy
07.05.2020 5 z 5

Moje první přečtená knížka o Harry Potterovi! Je mnohem lepší než film, ve filmu nebylo spoustu věcí (například kdo přesně byl Nicolas Flammel a u koho si Harryho otec založil neviditelný plášť). Zase to má i svoje nevýhody, že když úplně na konci byl Harry Potter v ošetřovně, tak v knize nebylo pořádně napsáno, jak se tam dostal, ve filmu to bylo vidět, že padá.
Každopádně se mi to moc líbilo a moc se těším na Harry Pottera a tajemnou komnatu.
Ilustrace jsou překrásné, jako opravdické.