Netopierí muž

Netopierí muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221797/bmid_netopieri-muz-NwM-221797.jpg 4 5773 5773

Harry Hole série

Prvý prípad s detektívom Harrym Holem sa odohráva v Austrálii. Inšpektora vyslali na opačný koniec sveta, aby sekundoval miestnemu policajnému zboru pri objasnení vraždy nórskeho dievčaťa. Okrem toho sa má zbaviť problémov s alkoholom a dostať sa z psychických ťažkostí. Pri autonehode totiž jeho vinou zomrel kolega. Harry Hole však nevie sekundovať. Preberá iniciatívu, len čo zistí, že nejde o jedinú vraždu, ale že má dočinenia s masovým vrahom. Postupne preniká do prostredia drogových dílerov, prostitútok, cirkusantov a boxerov. Čas sa kráti a netopier – symbol smrti aborigénov – rozprestiera krídla nad ďalšími obeťami.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Flaggermusmannen , 1997

Kaka.cs
20.08.2013 5 z 5

Knížka byla skvělá, prostě tradiční Nesbø. I když bylo poznat, že je to jeho prvotina.

Daxie L. Jesus
16.08.2013 5 z 5

Asi jediné, co mi nesedí je ten přebytek porna a buznovství...

Sirius
13.08.2013 3 z 5

první půlka fajn a lehce drhnoucí (což byl taky důvod, proč jsem to před půl rokem odložil), ale druhá půlka už je vážně super. Skvěle atmosferické, zápletka ještě ne tak složitá a zloduch ještě docela normální . A na Harrym je vidět, že se s ním Nesbo teprve seznamoval, ovšem i tady je tenhle policajt sympaťák, co si nenechá srát na hlavu, ale když je mu nejhůř, tak navštíví v baru svého nejlepšího kámoše jménem Jim Beam.

Aja12
13.08.2013 4 z 5

Konečně jsem přečetla první díl s Harrym Holem. Líbilo se mi to, i když ze začátku se Harry příliš neprojevoval, připadal mi jako velký slušňák, ale od poloviny knížky už to byl zase ten "starý dobrý" Harry. Člověk se při čtení dozví i něco o Austrálii a místních lidech.

mi-380
08.08.2013 4 z 5

První detektivka s Harry Holem se nese v duchu fascinace autora australskou historií před příchodem Britů a zároveň i mírným obdivem k realitě současného Sydney. Román je zaplněn nočními podniky, krásnými skandinávskými ženami, homosexuály, neuvěřitelně inteligentními potomky původních obyvatel, typickými figurkami na obou stranách zákona. Čtivé, napínavé, občas přehnaně dokumentární.
80 % (244 hodnotících přede mnou vygenerovalo průměr 72 %).

Yorika
08.08.2013 3 z 5

Kniha není špatná ale kvality pozdějších autorových detektivek nedosahuje.Trvalo mi celkem dlouho než jsem se do příběhu pořádně začetla.Nemá to tu správnou šťávu.Možná je to i tím, že příběh se odehrává v Austrálii nikoli na studeném severu.Ta drsná atmosféra tu prostě chybí...

Ivuska.09
03.08.2013 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora - musím říct, že jsem spokojená. Často jsem četla, že je to nejslabší dílo, které tento autor napsal - sice mě trochu mrzí smrt jedné z žen, ale jinak paráda. Jestli je tohle nejslabší z děl, jsem moc zvědavá na další :).

Wichita
02.08.2013 3 z 5

Měla jsem až příliš velká očekávání, Jo. Plusem pro tebe je, že píšeš srozumitelně, čtivě a zbytečně nekombinuješ. Chystám se na Šváby.

ugisha
01.08.2013 3 z 5

Po Spasiteli moje druhá Nesbova kniha. Líbily se mi vsuvky o Austrálii vč. bájí, které se Harry dozvěděl. Co se hlavního hrdiny týče, chvílemi mi byl sympatický, chvílemi jsem nechápala co dělá a proč to dělá...taky mi vadilo, že je v jednom kuse namol. Děj je zbytečně rozvláčný, jde poznat, že jde o autorovu prvotinu. Závěrečná pointa byla zvláštní, nějak jsem nepobrala vrahovy pohnutky. Četla jsem i lepší detektivky, nicméně časem asi dojde i na některé jeho další knihy, už jen ze zvědavosti ;)

Hannibal92
27.07.2013 4 z 5

První knížka, kterou jsem od Nesba četl a musím říct že mě víc než naujala a rozhodně se vrhnu i na další.

Marčullkas
19.07.2013 4 z 5

Jde poznat, že je to Nesbova prvotina.
Děj řekla bych chvílemi až moc protahovaný. Mnoho popisů a občas jsem se v tom ztrácela. Nicméně kniha přečtená, a už se těším na další jeho knihy ...

evickakyticka
18.07.2013 2 z 5

Po prvních sto stranách jsem myslela, že knihu nedočtu. Musela jsem si zvyknout na autorův styl vyprávění a taky jsem bojovala, abych se vůbec soustředila na děj. Občas se mi i zdálo, že se do děje připletlo něco, co ani nevím, kde se najednou vzalo. Střed knihy už mě docela i bavil, ale konec se zase pokazil. Všechno bylo zbytečně lehké, snadné pro Harryho. /SPOILER:Vrah je až moc sdílný, vpodstatě mu to v jednu chvíli naservíruje přímo pod nos./

Nahlédla jsem na následující díly, tedy na stručné popisy děje, ale že bych hned letěla do knihovny a musela mít další díl....to rozhodně ne.

PS: Proč Austrálci a ne Australané? "Austrálci" - to slovo je příšerné!
PS: Vadily mi ty neustálé poučky o Austrálii, bylo to tam docela zbytečně nacpané

olejnice
18.07.2013 3 z 5

Pro mě první kniha od tohoto autora a hodnotím ji pozitivně. Trošku rozvláčnější začátek, ale jinak napínavé až do konce. Hlavní hrdina mě trochu zklamal svým vztahem k alkoholu, ale třeba to spraví v dalších knihách.

Christo
16.07.2013 3 z 5

Nevím, proč pořád čtu i chci číst knihy s Harry Holem. První polovinu knihy vždy lituju, že nečtu něco jiného, ale v druhé se to celkem rozjede. Ale myslím, že "mít rád tuto ságu" se ani tak nezakládá na zápletce (to je dost jiných detektivek), ale stojí a padá na sympaťákovi Harry Holeovi.

smmajl
16.07.2013 1 z 5

docela katastrofa...a to mám Nesba ráda, ale tahle kniha se moc nepovedla. Natáhlé, nepoutavé, o ničem...asi tak bych to zhodnotila. Už chápu, proč se tohle nevydalo jako první.

Zara
10.07.2013 2 z 5

Ve stínu následných Nesboeho titulů je děj knihy příliš rozvláčný (znalost australských reálií budiž sice autorovi připsána ke cti, ale tady je bohužel jedním z důvodů, proč jsem první vydání knihy znechuceně odložila)

aktak1203
04.07.2013 3 z 5

Na Nesboa to není zrovna povedený kousek. Kniha mě úplně nenadchla, ale zase to nebylo tak hrozné abych ji nedočetla. Každopádně na Nesboa nezanevřu ostatní knihy byly pěkné.

laker4life
01.07.2013 4 z 5

Kniha by asi mohla být o dost kratší a nic moc by se z ní neztratilo, k uvedení do kontextu místa jsou ale odkazy k historii a mýtům celkem užitečné. Zoufalé hledání sériového vraha mě opravdu bavilo a ještě se člověk u toho dozví něco o Austrálii :-)

Hanys_
01.07.2013 4 z 5

Po slabším začátku se knížka nakonec hodně solidně rozjede. Oproti Sněhulákovi možná trošku zklamání, ale je fakt, že tady se Nesbo se svým Harrym teprve zastřeloval.

LenaBil
27.06.2013 5 z 5

Myslím, že 73% je poněkud přísné hodnocení pro tak super knihu, myslím, že v databázi jsou knihy, kvalitou mnohem níže, které mají o dost lepší hodnocení. Mně se Netopýr líbil velmi, ačkoli jsem od autorovy prvotiny nečekala mnoho, byla jsem příjemně překvapena.