Púštna hviezda

Púštna hviezda https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510850/bmid_pustna-hviezda-64270b13123e4.png 5 113 113

Harry Bosch sa na sklonku kariéry vracia k svojej „bielej veľrybe" - nedoriešenému prípadu, ktorý ho stále máta. Musí nájsť a potrestať vraha, ktorý pre peniaze vyvraždil rodinu s dvoma deťmi. No aby to dosiahol, musí sa pokúsiť zachrániť čerstvo obnovené oddelenie neuzavretých prípadov, ktoré stojí a padá na odhalení toho, kto zabil sestru vplyvného mestského politika. Obe rodiny potrebujú satisfakciu, Bosch to teda nesmie vzdať. Musí byť húževnatý ako „púštna hviezda", kvet, ktorý rastie na hrobe štvorice obetí v Mohavskej púšti a nezabije ho ani sucho, ani horúčavy, ani nočný mráz.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Desert Star , 2022

Lolila
06.06.2023 5 z 5

Táto séria má u mňa totálnu topku v detektívkach. Pútavé, napínavé, akčné, stále s novými zápletkami, ktoré nestrácajú na sile ani s pomaly starnúcim Harrym:-).
Aj táto časť je skvelá, spolu so sympatickými postavami Harrym a Renée, ktorí sa výborne dopĺňajú.

Sančez
31.05.2023 5 z 5

K Michaelu Connellym a k jeho postavě Harryho Bosche mám zvláštní vztah. Každá jeho kniha je pro mě jako svatý grál a ten obsah ten dlouhý příběh prožívám s postavami. Ani tento díl není vyjímkou, opět grandiózní. Ale ten konec mě emočně totálně rozbil na malé kousky. Ach Harry...
,, Svět je vzteklej, "pokračoval Bosch.,, Lidi dělají věci, které bys nikdy nečekala. A které by nečekali oni sami."
Co jste mi to provedl Connelly. Svět už není v pořádku.!
Tohodle spisovatele doporučuji na 110%.

miloslav5679
18.05.2023 5 z 5

Opäť veľmi dobrá kniha, aj keď si myslím že zo série Bosch to bola posledná. Páči sa mi aj séria s Hallerom, mohol by autor dať ešte jeden príbeh tejto série.

AlenaF
17.05.2023 5 z 5

Connelly patří k mým oblíbeným spisovatelům. Mám přečtené všechny jeho detektivky. Tuto jeho zatím poslední (doufám, že budou následovat další), hodnotím opět nejvyšším počtem hvězdiček a doporučuji k přečtení.

mala49
16.05.2023 5 z 5

Jako obvykle přečteno jedním dechem. Velmi nerada si připouštím, že z dálky slyším Harryho "poslední zvonění". To si tenhle velmi sympatický policajt s ohromným tahem na branku nezaslouží. To je život, většinou dost nespravedlivý. Až se jednou M.C. rozhodne, bude mi Harry chybět.

Pípasek
11.05.2023 5 z 5

Jako obvykle tento autor nikdy nezklame. Vše bylo napsáno v předcházejících komentářích, není co dodat, lze jen doporučit

Gracian1964
13.04.2023 5 z 5

Celkom sa stotožňujem s predchádzajúcim komentárom. Bedlivo sledujem pána Connellyho a kupujem bez váhania všetko, čo vydáva. Ani v tomto prípade som nebol sklamaný, ani som to nečakal, je to stávka na istotu. Príbehov s Boschom už príliš veľa asi nebude, keďže hrdina pomaly ale isto umiera na rakovinu. Ale stále je tu možnosť vrátiť sa vo flešbekoch späť, prípadne až do obdobia, keď slúžil v armáde vo Vietname, to by mohlo byť dosť zaujímavé čítanie. Však uvidíme.

Ivan F
04.04.2023 5 z 5

Pán Connelly sa blíži k sedemdesiatke, no píše mu to, akoby mal o polovicu rokov menej. Už minule som spomínal, že je mi veľmi sympatické, že spolu s autorom starne aj jeho spisovateľský výtvor Harry Bosch. Krimi román Púštna hviezda je rovnako dobre čitateľný, ako jeho predchádzajúce detektívky z tejto série (páni, už je ich dvadsaťštyri) a nechýba mu nič, čo má dobré krimi mať: sympatické hlavné postavy, teda Harryho a Renée, dobrú zápletku, ťah na bránu, (ne)očakávané zvraty, žiadne hluché pasáže, atď. Za mňa veľká spokojnosť a už teraz sa teším na ďalšie stretnutie so starým, prefajčeným a džez milujúcim penzionovaným detektívom z Mesta anjelov.