Konec hry

Konec hry
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418592/bmid_konec-hry-vpE-418592.jpg 4 908 908

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili – a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí – Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru – a taky životy svých blízkých.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Endgame , 2019

MichalHoráček
02.05.2020 3 z 5

Poslední díl trilogie, v úplně jiném stylu než předchozí díly. Tohle je spíš komedie než thriller, ale i přesto se mi líbil a je na něm vidět, že se autor ve psaní lepší a jsem zvědav na jeho další knihy, které už nebudou o Wolfovi.

Lucinka20002
01.05.2020 4 z 5

Četla se jedním dechem, ani nevím, jak jsem to rychle precetla. Popravdě, předchozí díly byly lepší, napinavejsi, krutejsi a barvitejsi.

Rodaw
30.04.2020 2 z 5

KONEC HRY
Hodnocení Knihánkova: 2 ⭐️
Tak a mám tuto sérii za sebou, jupí:). Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože jsem to plánovala opravdu dlouho, ale znovu bych ji už nečetla a bohužel sama za sebe nedoporučuji. Nebo spíš takto: pokud máte rádi detektivky plné vyšetřování, břitký humor, "oprsklé" (pardon, že to tak píšu, ale na některé hrdiny v této knize mi toto slovo opravdu sedí:D) postavy, je velká šance, že by Vám tato série mohla sednout. Já ovšem očekávala spíše mrazivé (a nebo aspoň trošku napínavé) thrillery a k hrdinům jsem si neodkázala vytvořit sympatie (až na dvě výjimky: Edmundse a Thomase). Takže za mě spíše ne. Uvidím, zda si knížky bude chtít přečíst maminka, jinak je s radostí věnuji na bazárek pro pejsky (kde doufám najdou spokojené majitele, protože tato série je u mnoha čtenářů velice populární). Přímo k tomuto, závěrečnému, dílu: hodně vztahové, thriller v žádném případě, spíše pomalá detektivka. Tento díl je úplně jiný, než Hadrový panák a Loutkář (mimochodem: podle mě je nutné obě dvě knížky před Koncem hry přečíst, jinak Vám knížka nebude dávat smysl), ve všem:). Je tu linka z minulosti, která byla příjemným zpestřením a vcelku mě bavila. Ujistila jsem se, že postava Baxterové mi opravdu není sympatická (a jak tak koukám, v tomhle budu asi taky takový ufounek, ale fakt není), "hlavnímu" páru jsem nefandila. Takže jednou a stačilo. Více na mém YouTube :-).

kalimaskry
28.04.2020 5 z 5

Tento díl byl volnější, vtipný místy, nebyl to takový krvák... Ale za mě rozhodně asi nejlepší, ač mě bylo líto, že je konec....

Ivuska.09
25.04.2020 4 z 5

Pro mě byl tohle nejlepší díl z celé série. Není to přehnaně drastické, počet mrtvých se oproti předchozímu dílu drží na velmi nízké úrovni. Jde spíše o pátrání, to mám raději. Bavil mě Wolf, který se opět vrátil na scénu, zároveň svůj prostor získali i hlavní hrdinové z druhého dílu, takže v tomhle směru jsem spokojená. Celkově bych sérii hodnotila jako průměrnou, ale jsem moc zvědavá, co dalšího si autor pro své čtenáře přichystá.

simona g.
23.04.2020 5 z 5

Spokojenost. Třetí kniha v řadě, která uzavírá delší dějovou linii. Prima oddech čtení, kdo četl ty dvě předchozí, bude spokojen.

LittleK
23.04.2020 5 z 5

Konec hry je thriller prošpikovaný humorem s netradiční zápletkou. Daniel odhaluje hlavního padoucha hned od začátku, ale není to ukázka autorova omylu, naopak se vše točí na intrikách a manipulacích, jejichž pomocí se snaží tým elitních vyšetřovatelů, který byl sešitý horkou jehlou a přesto funguje jako dokonale promazaný stroj, usvědčit a polapit hlavního ničemu. Musím uznat, že tento díl se mi líbil ze všeho nejvíce a měla jsem ho přečtený mrknutím oka.

maxx
21.04.2020 5 z 5

Četl jsem hodně špatných recenzi na Daniela Cola ale mě se jeho trilogie moc líbila naopak byla velmi zajímavá a nečekaná do konce. A poslední díl byl nejlepší a jeho zápletka i konec se my moc libili. Knihy doporučuji a opravdu za to stali????????????určitě se ke knihám vrátím.

anishta
21.04.2020 3 z 5

Tak za mě to bylo bohužel zklamání, prostě jsem čekala něco více ve stylu předchozích dílů. Nějakého vyčůraného a chytrého vraha, bohužel tohle mi nesedlo tématem. Každopádně i tak je to velice dobré čtivo a konečně se vrátil Wolf, takže to bylo snesitelnější.

ElikaS
16.04.2020 5 z 5

Knížka byla skvělá. Ze začátku mi přišla škoda, že se vyšetřuje jen jedna vražda, ale zase na druhou stranu vyšetřování bylo skvěle vystavěno a případ byl hodně zajímavý a napínavý i tak. Hodně mě potěšil návrat Wolfa i samotné uzavření série.

Martiiiik
13.04.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, bylo to velmi čtivé dílko, nechybělo mnoho překvapení a spousta napětí, kdy pořád musíte číst, protože doufáte, že to takhle nemůže dopadnout.. myslím, že se autor vyvíjí tím správným směrem a už se moc těším na další knihu :-)

zuziosi
13.04.2020 5 z 5

Hadrový panák se skvěle rozjel, ale z konce jsem moc odvařená nebyla.
Loutkář byl trochu přepálený.
Konec hry byl perfektní, opravdu nemám, co bych vytkla. Ze začátku bylo těžší se orientovat v osudech některých hrdinů, protože už je to nějaký ten pátek, co jsem předchozí knihy četla, ale zase jsem se relativně rozpomenula, případně dohledala. Setkali jsme se s všemi oblíbenými postavami, některé dostaly méně prostoru, některé více, ale každý si v tom najde to svoje ????

anetka.repova
13.04.2020 4 z 5

Co napsat po dočtení knihy. Bylo to skvělé. Byla jsem nadšená, když se mi vrátila moje oblíbená postava z prvního dílu a podílela se na vyšetřování .

Příběh se mi velice líbil z toho důvodu, že zde nebylo několik vražd a autor se zaměřil na životy Baxtrove, Wolfa a dalších.

Škoda je toho druhého dílu. Ten byl za mě zbytečný, prostě jsem ho nepochopila a čekala hodně jiný příběh. Za mě by druhý díl nemusel vůbec být a třetí díl měl být druhý. Kdybych necetla dvojku nic by se nestalo.

Jinak vřele doporučuji jedničku a dvojku této série.

kachnat
12.04.2020 4 z 5

Moc jsem se na další díl těšila. Uběhla asi moc dlouhá doba, takže jsem zpočátku trochu tápala, knihy na sebe navazují. Předchozí díly byly víc vražedné, krvavé. V tomto dílu se autor věnoval více soukromí postav a děj obsahuje hodně dialogů a vtipných hlášek. Konec je (epilog) šťastný, přestože bych to nečekala. Celá serie se mi líbila a jistě se k ní zase vrátím.

mirunda
11.04.2020 5 z 5

Kniha byla napínavá, byť se mi hůře četla v této divné době, ale za konec jsem byla ráda ...

bara0452
10.04.2020 3 z 5

Na knížku jsem se strašně těšila, ale nevím, jestli to stalo za to. Já osobně mám ráda napínavý příběhy a pořádnou zápletku, jako byly v předchozích knihách. Tady mi to přišlo, jako chození kolem horké kaše... Fajn oddechovka, ale nevrátila bych se k ní.

Tereyciiik
07.04.2020 5 z 5

Teď jsem to dočetla.
Jako fakt úžasný, super, moc se mi to líbilo, ale....
Přišlo mi to moc krátke..
Bylo tam víc osobního života Wolfa a Emily..
Šťastný, přehnaný konec..

Četla se jedním dechem, ani nevím, jak jsem to rychle.precetla. Popravdě, předchozí díly byli lepší, napinavejsi, krutejsi a barvitejsi. Ale i tak se mi moc líbilo, že zapojili celý tým a nešlo jen o hrdinské jednotlivce, což je super. To jak si Wolfova partička krásně povodila komisaře, jako kočka myš. Škoda, že už je konec.
P. S. Rouche ti dal, Juchůů :-D

Bishi
06.04.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší ze všech dílů. Série mě bavila a mohu doporučit všem milovníkům krimi. Rozhodně ale doporučuju číst od začátku, kdo nečetl, asi by nepochopil :)

blonďatá.luc
04.04.2020 5 z 5

Konečně jsme se dočkali posledního dílu! A podle mě je úplně nejlepší! Tentokrát se neřeší sériový vrah, a proto je více prostoru pro řešení vztahů hlavních hrdinů (a možná proto mi kniha tak sedla). Dialogy byly vtipné, svižné a děj příjemně rychle utíkal - od poloviny knihy jsem se od čtení ani nemohla odtrhnout. No a ten epilog? Prostě pecka! Každopádně před čtením doporučuji znovu pročíst předchozí dva díly - z počátku jsem měla problémy vzpomenout si, co se vlastně stalo (protože to na sebe časově navazuje).

Kniho_holka
03.04.2020 5 z 5

Závěrečný díl trilogie je naprostá bomba. Je vtipný, svižný, a ty hlášky - ty hlášky. Nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout a to říkám jako někdo, kdo se nestal fanouškem předchozích dílů. Strašně moc mě mrzí, že už je konec, protože kdyby chtěl Daniel Cole pokračovat v tomhle stylu vůbec bych se nezlobila. Od toho, abych Konec hry četla pořád dokola mě odrazuje jen hromada nepřečtených knih, které čekají, až si je přečtu.
Trošku se bojím, že fanoušci Hadrového panáka a Loutkáře budou zklamáni, není zde žádný démonický vrah se svým ďábelským plánem. Celý příběh stojí hlavně na vztazích, dialozích a hlavně vtipných hláškách.
Oblíbená postava: Wolf - domů ho nechci, ale do hospody, kde by mi vyprávěl zábavné historky z natáčení bych klidně šla.

napětí

Daniel Cole