Hadie oči

Hadie oči https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522606/bmid_hadie-oci-lco-522606.jpg 5 248 248

Počas spánku vyvraždili celú rodinu. Špeciálna agentka FBI Nina Guerrerová a jej nový tím majú za úlohu zistiť, či existuje nejaké spojenie medzi týmto útokom a ďalšou trojnásobnou vraždou spred štyroch rokov, ktorá sa udiala viac ako dvetisíc míľ odtiaľ. Počas pátrania objavia prefíkaného sériového vraha, ktorého hrozná stopa smrti trvajúca takmer tri desaťročia bola až doteraz neodhalená. Každé miesto činu pripomína Nine príznačnú latinskoamerickú ľudovú rozprávku La Llorona. Tá ju vydesila, už keď bola opusteným a zraniteľným dieťaťom. Teraz ju opäť prenasleduje. Nina poznala zlo, ale tieto strašidelné rekonštrukcie sú rovnako znepokojujúce aj mätúce. Musí odhaliť význam rituálov a dôkazy ju zavedú nečakaným smerom – oveľa bližšie k domovu, ako si ktokoľvek dokázal predstaviť. Keď tím vyberie jedného podozrivého, Nina znova čelí svojej minulosti a tentoraz sa musí obetovať.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

A Different Dawn , 2021

katka.oo
17.07.2022 5 z 5

Další velký případ, a pro Ninu i velmi osobní, pro tým speciálních agentů FBI, kdy musí pátrat po dokonalém sériovém vrahovi, který uniká spravedlnosti již několik let. Velice dobré čtení, skvělé, sympatický tým, tento díl se mi líbil mnohem víc než první, doufám, že další budou následovat. K přečtení musím jedině doporučit.

čef
15.07.2022 5 z 5

Hned je poznat, když autor ví, o čem píše, zvláště v detektivce. Příběh je samozřejmě vyfabulovaný, ale detaily postupů jsou možná dost blízké opravdovosti a to mi docela stačí. Gradace napětí se autorce rovněž povedla, závěrečná scéna je řádně napínavá. Jenom chválím.

Andrea7272
12.07.2022 5 z 5

Také jsem si čtení užila - bylo to super čteníčko. Doporučuji :-)

JustWomen
27.06.2022 5 z 5

Moc jsem si čtení užila, Nina to neměla v životě lehké a proto oceňuji ten konec. Akorát si říkám, zda bude, v případě pokračování, každý její další případ tak hluboce osobní.
Well done.

Hope80
22.06.2022 5 z 5

Výborný druhý díl, napětí, sympatické postavy, super hlavní postava Nina,těším na další díl, pár stránek před koncem už slzy v očích....

annettka1098
21.06.2022 4 z 5

Chtěla jsem zkusit jaké to je číst více dílů ze serie hned po sobě a musím říct, že mi to u detektivky moc nesedlo. Autorka podle mne vsadila na to, že když se čtenářům líbil první díl o sériovém vrahovi, proč jim to zase nedopřát. Rozhodně dobrý tah, obzvlášť když mezi vydáním prvního a druhého dílu byla půl roku mezera. Ovšem když čtete oba díly hned za sebou, tak už to tak dobré není. Navíc mi osobní příběh Niny až moc připomínal Josie Quinnovou z knih Lisy Regan.
Když se podívám na knihu objektivně, respektive tak jakobych týden před tím nečetla první díl, musím říct, že mne kniha opět chytla od samého začátku a velmi dobře se četla. Příběh byl čtivý, svižný a bez hluchých míst.
Pokud se vám líbil první díl Šifra, rozhodně po knize Hadí oči sáhněte. Myslím si, že vás nezklame. Já si nenechám ujít ani třetí díl, cca s půlroční mezerou si ho podle mě moc užiji.
HODNOCENÍ: 80 %

ArwenAragorn
17.06.2022 4 z 5

80%

Výborný thriller! Díky složitému pátrání po rafinovaném sériovém vrahovi se podaří zjistit velké tajemství, týkající se života Niny. Dopadení vraha se tak pro ni stává osobní záležitostí.
K přečtení doporučuji!

LN88
14.06.2022 5 z 5

Perfektní!

Miška74
10.06.2022 5 z 5

Již druhý díl série s Ninou. Šifra (1.dil) mě opravdu nadchl a tak jsem se na tuto knihu moc těšila a musím říct, že mě nezklamala. Fantastický příběh, který graduje a vše do sebe krásně postupně zapadá. I zde je znát to, že autorka byla skutečnou agentkou FBI a dokázala mistrně zužitkovat postupy z praxe do příběhu. Kniha se četla fantasticky a bylo tam jen to, co tam mělo být a to co by zbytečně rušilo dojem z příběhu jsem tam opravdu nenašla. Už teď se těším na další díl, tak snad se brzy dočkám.

Duchoslp
09.06.2022 4 z 5

Druhý díl byl stejně dobrý jako ten první. Nechybí napětí ani překvapení, díky kterému se dopadení vraha stává pro Ninu osobní záležitostí.

Bustedka
07.06.2022 5 z 5

Obálka nestojí za nic, ale nenechte se zmást.
je to ten typ knihy, kterou nechcete odložit. I já bych četla až do rána, kdyby si soused neudělal párty. Je to čtivé, příběh nestojí, kapitoly krátké, úderné. Dobré to je.

alexis818
06.06.2022 5 z 5

Moc pěkné pokračování Šifry.Pribeh hezký graduje a nechybí překvapení.Tesim se na další díl.

Danago
01.06.2022 5 z 5

Kniha má skvěle vystavěný příběh,který je věrohodný a logický. Nic se nezjistí jen tak náhodou , ke každé indicii vedou určité kroky. Napětí postupně graduje a je zde i určité překvapení. Závěr knihy není přapálený, ale logický a uvěřitelný.
Tato série se momentálně u mě řadí na první místo v krimi sériích.

onyx84
30.05.2022 5 z 5

Tak tohle se opravdu povedlo...svižná akce perfektně vyvážená profilováním pachatele...další díl prý ke konci roku, tak ho jdu už vyhlížet :)

MamaKnihomolka
29.05.2022 4 z 5

Druhý díl série se speciální agentkou Ninou Guerrerovou. Mé první setkání s autorkou a musím říct, že jsem mile překvapena. Ač jsem první díl nečetla, anotace mě velmi oslovila, ale kdybych si měla vybírat jen podle obálky někde v katalogu nebo knihkupectví, knihu bych bez sebemenšího zájmu přešla. Obálka na mě působí amatérsky, neoriginálně a nezajímavě.
•••
Sama autorka byla policistkou a myslím, že je to znát. Nevím jak to ve skutečnosti chodí, ale myslím, že tady autorka průběh vyšetřování popsala skvěle. Ne, že detektivové hned na všechno přijdou a hned jim všechno dojde. Kousky skládačky se odkrývají pomalu, výsledky z laboratoří také nejsou hned a vším se prokousávají postupně. A to se mi líbí. Další co miluju jsou psychologické profily vrahů a to jak se sestavují a dají se moc dobře použít.
V některých recenzích je zmíněno, že je případ přitažený za vlasy, ale mě to tak nepřišlo.
•••
Celkový námět příběhu se mi moc líbil. Spojení aktuálního případu s některými z minulosti mě vždycky zaujme a dodá tomu takové to koření. Nehledě na to, že člověk vidí, jak moc vše postoupilo dopředu a dřív nebyli takové možnosti jako dnes. Krátké kapitoly ještě dodávají na čtivosti. I sympatické postavy, i když jich chvílemi bylo dost, byly realisticky vykreslené.
•••
Tato série mě dost zaujala a musím se dostat i k prvnímu dílu, který mě minul.
Pro milovníky detektivek a záhad rozhodně doporučuji.

stonelady
28.05.2022 5 z 5

(SPOILER) No páni, tak tohle bylo skvělé čtení. Je tady další skvělá detektivní série, která vás doslova nenechá spát. Hadí oči jsou po Šifře dalším dílem Isabelly Maldonado, který je nabitý akcí, adrenalinem a závěr plný emocí vás srazí do kolen. Tohle se autorce opravdu povedlo. První díl je skvělý, ale dvojka ho naprosto převálcovala!

Příběh se opět točí kolem agentky FBI Niny Guerrerové! Ta se svým týmem odhalí sérii vražd, které se opakují podle záhadného vzorce. Agenti se pustí po stopách narcistického psychopata, který necítí žádné emoce, ale i přesto má vynikající schopnost přitahovat své oběti. Nakonec se mu do cesty připlete sama Nina. Její spojení s vraždami a celý závěr mě posadily na zadek. Autorka je naprosto nepředvídatelná, a to je dalším z důvodů, proč vás její příběhy naprosto pohltí. Tohle si rozhodně musíte přečíst!
Spoiler: Jiskření mezi Ninou a Kentem nelze přehlédnout. Jsem zvědavá, jestli jejich vztah autorka posune dál.

Mayaotzin
23.05.2022 4 z 5

Bylo to fajn, nicméně i dost přitažené za vlasy. Co všecko se té Nině jestě stalo? No další díl si určitě přečtu. každopádně Šifra se mi líbila víc.

biki
15.05.2022 5 z 5

Úvodní díl nasadil opravdu hodně vysokou laťku. Tato kniha ji sice nepřekonala, ale ani nezaostala nijak daleko za očekáváním. Stále se jedná o vynikající thriller s velmi kvalitně a logicky probíhajícím detektivním pátráním, v němž se ani nám již dobře známý špičkový tým včetně hlavní hrdinky Niny nevyhne chybám. K nim ovšem také přispěje velmi chytrý a velmi opatrný pachatel. Oproti prvnímu dílu je ale také patrný posun ve vztazích v týmu, v rozvíjení a posilování vzájemné spolupráce a důvěry, a že se to také ve finiši příběhu potvrdí a osvědčí. Jsem moc zvědavá, kam autorka naše hrdiny v další knize zavede.

berila
14.05.2022 4 z 5

První díl se mi líbil více, ale urcitě všem milovníkům thrillerů doporučuji k přečtení. Hvězdičku strhávám za zpackanou "akci" FBI k dopadení pachatele. To by musel být velký "trouba", aby se při této akci nechal chytit.

ReginaS.
26.04.2022 1 z 5

Po prvním díle velké zklamání. Musela jsem se nutit to dočíst. Připadalo mi to jako krimi pro začátečníky. Děj nezajímavý a nenapínavý. A ta zápletka s hlavní hrdinkou, tak to už bylo úplně přes čáru. Opravdu šílená náhoda!