Hacker

Hacker https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476937/bmid_hacker-Em1-476937.png 4 177 57

Co byste udělali, kdyby se vám někdo naboural do počítače? Hlásili byste to? Přeinstalovali celý software? No, rozhodně byste si s hackerem nezačali pravidelně dopisovat v domnění, že víte, o koho jde. Přesně tak to udělala novopečená vysokoškolačka Jessie. Co na tom, že je ten kluk otevřený víc přes zprávy než v reálu? Jednoduše se s ním dobře povídá a neznat se je fajn. Jenže to se změní. Dopisování přestává stačit a donutit hackera, aby jí konečně řekl, kdo je, se zdá složitější než čekala. Tak složité, že se radši začne soustředit na školní praxi a svůj skutečný život. Jenže, co když se v totožnosti hackera spletla?... celý text

ZapisnikTerky
21.11.2021 4 z 5

Romantika z prostředí vysoké školy. Tohle prostě chcete číst. Autorka navíc píše tak čtivě, že kniha padla opět během jednoho dne. Víc se dočtete v mojí recenzi :).

Kešu1981
17.11.2021 3 z 5

Kantor, lektor, učitel, profesor...na jednu kapitolu zbytečně moc použití výrazů pro profesi... chyběl už jen pedagog :o) docela mě to rušilo od samotného příběhu. Ale jinak dobrý příběh...i když Knihomolka byla vážně lepší!

jitka_dankova
14.11.2021 5 z 5

Velmi pěkný a vtipný romantický příběh z českého vysokoškolského prostředí. Hlavní linkou celého příběhu je dopisování s neznámým klukem, společné online chvíle a přemýšlení, jestli je opravdu tím, kým je. (Tento typ příběhů jsem si zamilovala, viz můj vlastní seznam knih.) Nepopírám, že je od začátku celkem dost jasné, kdo ten neznámý je, to ale knize nijak neubírá na čtivosti. Ono projít si těmi situacemi a pár neškodnými trapasy s hlavní postavou je celkem milé. Pořád si říkáte, že už jí to přece musí dojít a ono furt nic. Přemýšlela jsem, že sundám jednu hvězdičku za pomalý rozjezd s poměrně obšírnými popisy nástupu na sportovní fakultu nejmenované české vysoké školy. Tam se dalo docela dost proškrtat. Ale jakmile se pak příběh rozjede víc, už je psaný hezky čtivě a neustále se něco děje. A tak má knížka plný počet hvězdiček, protože na prvotinu je to prostě bombastické.
Docela mne překvapilo, že je hlavní postava vlastně sportovkyně, navíc s oblibou v Krav Maga. O takových postavách moc nečtu, nemám s nimi nic společného, ale tady to byla příjemná změna a postavu jsem si upřímně oblíbila. Jen ta jména mi pořád nešla nějak na oči. Jessie a Johny (přezdívka) v českém prostředí... no bylo to zvláštní, ale zvykla jsem si. Hned si jdu číst i druhou knihu této autorky a těším se na další, které napíše.

Fifth Element
14.11.2021 4 z 5

Jednoduchý příběh na jedno odpoledne. Po dlouhé době jsem dala šanci české autorce a nemůžu říct, že bych litovala, jedna z mála, která svůj styl má vypilovany a čtivý, i když pár chybicek se ještě najde, ale není to tak strašné a dá se to přehlédnout. Nedám všech pět, ale ano, bylo to dobré

MamaKnihomolka
02.11.2021 3 z 5

Někdo vám hackne notebook... Začnete si s ním dopisovat? Jessica ano!
M.K.Hardy je česká autorka, které nedávno vyšla kniha díky crowdfundingové kampani na Pointě s názvem Knihomolka.
•••
Musím říct, že obálka je skvělá a upoutala mě na první pohled. Anotace byla až v druhém pořadí a mé přesvědčení o přečtení jen potvrdila. Moc mě zaujal i námět, s kterým jsem se ještě nesetkala.
•••
Hlavní hrdinka mi přišla občas natvrdlá a celkově mi nějak nesedla, zato John to je úplně něco jiného, ten byl skvělej a záhadnej.
Podle mě je to příjemné, nenáročné a odpočinkové čtení. Zatím jen jako e-kniha, kterou seženete na stránkách autorky.

-Sinéad-
30.09.2021 5 z 5

Knihu mohu vřele doporučit! Za mě super!

Iliss
14.09.2021 5 z 5

Hackera jsem zhtla během jednoho dne. Knížka je napsána svižně a čtivě. Opravdu se dobře čte. Ústřední páreček byl sympatický a opravdu mi sedl. Rozhodně doporučuji přečíst a rozhodně si přečtu další knihy od autorky :) Na knihomolku se už moc těším.

LilianaFalcon
13.09.2021 5 z 5

Když opomenu to, jak děsivé a nebezpečné mi přijde, že by se mi někdo takhle naboural do počítače...
Tak knížka byla moc povedená. Jasně, rozuzlení prvoplánové, ale to u tělech dívčích příběhů není ani trochu na škodu. A třeba já je čtu právě díky těm jasným koncům, mám je mnohem radši, než když autor zbytečně tlačí na pilu, aby čtenáře za každou cenu šokoval.

Tady musím ocenit především hlavního hrdinu, ten byl prostě skvělý :-)
A speciální pochvala je za české prostředí, u většiny YA/NA knížek mi vadí, ale tady ani trochu.

narisa
23.08.2021 5 z 5

Tak toto byla skvělá knížka. Moc se mi líbila Jessie a její styl. Já jsem tedy už od začátku věděla, kdo je hacker. A asi nebudu jediná. Bylo to tak průhledné, že jsem se divila, že na to Jessie nepřišla dříve. Děj byl skvělý, příběh pěkně plynul. Nejka Sára ale byla hrozná, neskutečně nepříjemná a asi nejhorší kamarádka. Proto mě také překvapil uspěchaný konec. Čekala jsem nějaké větší dořešení vztahů se Sárou, otcem i Jirkou a Denisem. Jinak nejradši jsem měla Johna, jak jinak. Knížku doporučuji a ráda si přečtu její další knihu.

2688
16.08.2021 4 z 5

Sladkost ♡

Milka73
13.08.2021 5 z 5

Příjemné oddechové romantické čtení nejen na léto je něco, co mi mezi českými autory dosud chybělo, a jsem moc ráda, že se toho tato nadaná autorka ujala. Její styl psaní je snadné si zamilovat, zachovává si odlehčené vyprávění, které se čte samo, a zároveň píše dosti specificky, takže už po jedné knížce ji poznáte jen podle toho, jak píše. Její příběhy se vyznačují originálním prostředím, vysoká sportovní škola a lázně, na to jsem v žádné knížce ještě nenarazila. A prostředí má autorka zpracované výborně, jednoduše a přesto snadno představitelně, rozvíjí se popisem před očima jako skutečný obraz. Nečekejte ani žádné Mary Sue, každá postava má své špatné vlastnosti, a to je rozhodně super. Každá má svůj originální neopakující se charakter. Ne každý si všechny postavy zamiluje, ale rozhodně si je budete pamatovat! A i přes to, že se jedná o feel good čtení, se můžete těšit na vážné problémy, na tajemství táhnoucí se celou knížkou a jeho odhalení stojí za to! Hacker je velmi povedená knížka a věřím, že o této autorce ještě uslyšíme.

Kikina182
12.08.2021 4 z 5

Hacker je krásný příběh, při jehož čtení musí mít člověk úsměv na tváři. Je to oddechová knížka, kde nelze čekat nějakou extra originální zápletku, v podstatě od začátku je jasné, kdo je tajemným hackerem, ale rozhodně dokáže nabídnout mnoho skvěle propracovaných a originálních scén. A nechybí ani velká dávka vtipu. Autorce se kromě jiného podařilo i to, že vtipy, které by normálně vyzněly hrubě do příběhu přesně sedly a vyzněly jemněji. Moc se mi líbí také chemie mezi hlavními postavami, která se skutečně povedla. A nesmím opomenout ani to, že i když je to především romantický oddechový příběh, má to i vedlejší dějovou linku, která je zajímavá, originální a celý příběh tak ozvláštňuje. I postavy jsou skvěle propracované, s výjimkou hlavní hrdinky. Ta je většinu naivní a nechává sebou vorat, ale jindy se pro změnu dokáže za sebe postavit. Ale nejhorší její vadou je ta naivita, protože bohužel kvůli ní působí příběh trochu nereálně.

petulkapeta
09.08.2021 5 z 5

Aniž by zpomalil, zajel mi jednou rukou do vlasů a přitáhl
si má ústa ke svým. Vahou svého těla mě přišpendlil
ke dveřím pokoje a věnoval mi tvrdý pevný polibek, který
mnou projel jako elektrický výboj. Jakmile mi druhou
rukou přejel po tváři a krku, naprosto jsem mu podlehla.
Tak krásný hřejivý plný síly. Takový pocit, který ve mně
vyvolal, jsem si nedokázala představit ani ve snech. Chtěla
jsem víc. Lehce jsem pootevřela ústa, aby pochopil, že ho
chci cítit a líbat dál. Toužila jsem si ho rukama přitáhnout
k sobě, jenže než jsem se ho stačila dotknout, ustoupil ode mě. Náš polibek náhle skončil a spolu s ním i všechny doteky.
Stál naproti mně jako socha a zhluboka dýchal.
No tento polibek mi vyrazil dech i ten dalsi...fakt skvělá kniha,která stoji za to si přečíst a jak jsem se nasmala...užasne

kriskross
04.08.2021

Každá milovnice knih má slabost pro chlapce, kteří to umí se slovy. A co když to navíc umí ještě s počítači?
Originální, oddechová love story, odehrávající se v zajímavém prostředí. Skvělý vývoj vztahu hlavních hrdinů. Lehkost a smysl pro humor v autorčině psaní.
To všechno jsou důvody, proč si Hackera rozhodně přečíst. I jako nemilovník žánru jsem si čtení moc užila a ráda se ke knize vrátím, až si budu potřebovat odpočinkové čtení.

sabi_z_knihy
31.07.2021 5 z 5

Já už sice četla Hackera před nějakým časem, ale do dneška na něj s úsměvem vzpomínám. Hlavní hrdinové jsou úžasní, a i když tak trochu od začátku tušíte, kdo je Hacker, i tak je naprosto úžasné sledovat, jak se hrdinové navzájem poznávají, jak přes počítač, tak v reálném životě. Příběh se odehrává v krásném prostředí, které mi připadá neokoukané a velice zajímavé. Myslím, že vám můžu zaručit, že když se do knihy jednou pustíte, tak se od ní už neodtrhnete! A pokud si v knížkách potrpíte na detaily, tak si tuto knížku rozhodně zamilujete! Jako oddechové čtení značka ideál!
Hned bych si to přečetla znovu.

margaretz
31.07.2021 5 z 5

Musím říct, že Heckera jsem zhltla jedním dechem a kdybych nemusela jít spát, protože se musím druhý den starat o dcery, tak jsem ho četla celou noc. Příběh svižně ubíhal a vůbec se mi nechtělo přestat číst. I když od začátku víme kdo je kdo, o to je zajímavější sledovat myšlenkové pochody obou hrdinů a vtipné momenty, které nastávají. Za mě skvělý počin od začínající české autorky M. K. Hardy.

Narissa
31.07.2021 4 z 5

Oddechovka jak má být. Vtipná, lehká a není ze střední!
A že od začátku tušíte, kdo je tajemný Hacker? No a co… O to vtipnější je vidět, že je Jessie úplně mimo.