Gileadova krev

Gileadova krev https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6589/mid_gileadova-krev-S5u-6589.jpg 4 57 5

Warhammer - Thunder and Steel série

Warhammer - Gilead série

1. díl

Toto je sága o osudem těžce zkoušeném vznešeném elfovi Gileadovi Lothainovi. Spolu se svým věrným společníkem Fithvaelem putuje neohrožený bojovník a poslední z rodu Tor Anrok krutým světem Warhammeru a bojuje se služebníky Zla kdekoliv na ně narazí.

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Polaris

Gilead's Blood , 2001

Petr Dudek
09.09.2023 3 z 5

Prakticky to samé, co duologie Obránci Elyrionu a Synové Ulthuanu. Vyšlo u nás snad něco o elfech, kde by hlavním tématem nebyl smutek z toho, že jejich čas končí? Ta kniha je na můj vkus až moc protkaná melancholií.

nikolthestrange
26.01.2018 5 z 5

Poutavé a napínavé čtení, pěkně koncipované povídky, skoro mi to až formou připomnělo Zabíječe Trollů (taková elfí verze).

Miro.slav
08.10.2017 5 z 5

"Gileadova krev" je príbehom o dosť netypickom elfovi. Skoro by sa dal porovnať s jeho temným bratrancom Malusom (ale iba skoro, Gilead je napriek svojej pochmúrnosti, osamelosti a prekliatiu hrdinom, ktorý stojí na strane dobra). No to mu nebráni, aby necítil hnev, zlosť a istú povýšenosť. Ústami Gileada: „Všichni lidé jsou bezcenní a proradní.“ - takto nejako možno charakterizovať postoj Gileada te tuin Lothain, ut Tor Anrok.

Ono, hoci je táto kniha jedným uceleným príbehom, tak by sa dalo vlastne hovoriť o akýchsi šiestich parciálnych príbehoch, ktoré na seba plynulo nadväzujú a samozrejme sú prepojené postavou hlavného hrdinu. Okrem neho tu však z panstva Tor Anrok nachádzame aj jeho staršieho druha - Fithvaela - a nakoniec aj Nithroma. Hlavne Fithvael mi bol oveľa-oveľa viac sympatický, než samotný Gilead. Gilead mi liezol neskutočne na nervy, a to vtedy, keď trpel depkou a keď z knihy odišla jeho láska, Niobe - tá ma tiež iritovala! Napriek tomu a napriek niektorým slabším a nudnejším Gileadovým dobrodružtvám stálo určite za to: (1.) dozvedieť sa ako sa Gilead pomstil za svojho brata Galetha; (2.) ako sa Gilead vysporiadal s Lugosom; no (3.) najlepší bol posledný príbeh. Ten mi pripomínal zápletkou film "Sedem statočných".

Knihu môžem len odporučiť, hoci mi v nej občas vadili isté nepresnosti v časovom datovaní alebo v udávaní počtov nepriateľov. Nebol by som proti ani keby vzniklo pokračovanie.

lbubenik
15.11.2016

Tato kniha,
měla velice poutavý děj, který mě velmi vtáhl do děje. Pokračování v CZ?

OSTROVID
18.07.2016 5 z 5

Další výborná kniha ze světa Warhammeru. Kniha temná a syrová s převážně zachmuřeným a nevrlým hrdinou, který má meč věčně ušpiněný od krve.

Autoři knihy

Dan Abnett