Dům smrti

Dům smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316400/mid_dum-smrti-2dl-316400.jpg 4 340 91

Funebračka série

Lovkyně se mění v lovnou zvěř! Dvacet let prázdný hotel. Vražedkyně na útěku. Noční můra, která nebere konce. Při exhumaci na innsbruckém hřbitově najdou přítomní v rakvi dvě hlavy a čtyři nohy. Jde o vraždu. A jen jedna osoba přichází jako pachatelka v úvahu, funebračka Blumová, která tehdy mrtvé pochovala. Teď hledá útočiště na místě, kterému je lépe se vyhnout... Volné pokračování thrilleru Přítelkyně smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Totenhaus , 2015

prestiggio
08.08.2018 4 z 5

No tak aj táto časť bola skvelá. Chvílami som mala pocit, že každý je zlý.

katerina9455
07.08.2018 5 z 5

Stejně skvělé jako první díl!!! :-)

michal7790
01.08.2018 5 z 5

parádněí díl, stejně jako ten první. plný překvapivých zvratů, napínavý děj až do samého konce. hodně přitažené za vlasy, ale to u mě kniha klidně může být. nevyhledáváme přece realitu, ale tak trošku únik před ní, no ne? :) za mě jasných 5 hvězd a teď už mě nerušte, jdu hltat třetí, a bohužel poslední, díl.

Denisa232623
15.06.2018 4 z 5

Přečteno jedním dechem stejně rychle jako první díl. Ikdyž musím říct že první díl měl rychlejší spád a byl napínavější. Nicméně dům smrti byl také dobrý díl s dobrým nápadem (ale jako u prvního dílu přiznávám že je to i na mě přitažené za vlasy, ale zase je to úplně jiný žánr a vy nemáte čas přemýšlet nad ničím jiným a úplně se do toho ponoříte).. Jednu hvězdu ubírám jen proto protože se mi začíná Blůmová trochu protivit. Myslí jen sama na sebe, neustále se lituje a každý se jí snaží pomoct a ona za tím vidí něco víc. Každopádně už jsem otevřela třetí díl a těším se jak to všechno dopadne.

konicekbily
26.05.2018 4 z 5

Prolistováno podruhé, abych se chytil před třetím dílem. Autor se zase předvedl v tom nejlepším světle! Kromě normálního thrilleru, je to i psychothriller a chvílemi není jasné, kdo je zločinec a kdo není! A ani koncem to asi nekončí, a pokračuje třetím dílem A pokračuje skvělým tempem - nenechte si třetí díl ujít, pokud Vás baví přehánění v trillerech!

Didi15
17.05.2018 5 z 5

Nemůžu jinak, než za pět hvězd. Blumová mě prostě baví :) Přečteno za jeden večer a už jsem celá netrpělivá až si přečtu trojku. Méně krve, zato více psychoušů:) Možná trochu překombinované, ale spisovatel má právo napsat co chce a já to beru, takže stejně bravo:)

gudaska
23.04.2018 4 z 5

První díl byl napínavější. Tenhle druhý už byl o něco slabší, ale i tak se jdu už vrhnout na třetí díl a čekat jak to dopadne :)

Magnovak
26.03.2018 1 z 5

Ach jo, jestli jsem prvnímu dílu dala dvě hvězdy, tady musím ještě ubrat.

Blumova je mi neskutečně protivná, je zralá na prášky a terapeuta. X-krát už chtěla zemřít, ale nesmí! Kvůli dětem musí žít dál.. Všchno chce skončit, ale nemůže, protože chce všechno vědět. A jak si pořád tahá domů cizí lidi, k dvěma malým dětem! (kdysi Reza, v prvním díle Dunja, teď Ingmar) Znají Ingmara pár hodin a už je tam navždy vítán? Bohové! A kniha je plná psychoušů, co na jedné stránce dokážou své chování změnit o 180° a Blumova je jejich královna. A tak tryskové navazování tak důvěrných vztahů, že to po pár dnech končí hláškou "udělám pro tebe všechno" ...

V knize jsou v podstatě jen motivy jako Blumova + její děti (buď je objímá, nebo je chce objímat, ale je akorát aspirantkou na cenu Nejhorší matka roku),
Blumova + alkohol (buď má problém s tím, že ho nemá, nebo ho má a zleje se jako dob*tek)
Blumova + chlapi (buď jim uléhá na hruď, protože se cítí v bezpečí, vyzařuje z nich něco atd., nebo ji chtějí zabít) a samozřejmě
Blumova + její ujeté chování (chci vás poznat, sblížit se, proč mě nechcete přijmout a vzápětí - nebudu tu už ani minutu, chci okamžitě pryč)

A v čem je tohle všechno pak ještě obalené, to jsou hrozný nesmysly. Tolik náhod a tragédií, sebevražd, vražd, nemocí.. A její neustále papouškování, že nic neudělala? Jen proto, že si to "zasloužili"? Ty dialogy jsou fakt psycho. A jako třešnička na tomhle hloupém dortu je Blumová, jak obrací a opečovává mrtvou, dřív než přijedou lékaři/koroner a policie. Koupila jsem celou trilogii najednou a byla to chyba. Třetí díl dočtu už jen z "povinnosti"

lenuskav
23.03.2018 3 z 5

oproti jednotce hrozná slabota :(

Dousabel
07.03.2018 4 z 5

Tak druhý díl mě rozhodně nezklamal. Bavil mě snad i o chloupek víc, než první. Neřezaly se tu končetiny, ani nezakopávaly mrtvoly k mrtvolám :D Jen přibylo více psychopatických postav.

Irsaf
13.02.2018 4 z 5

První díl me bavil víc. Jsem zvědavá na 3...

2509
06.02.2018 4 z 5

Můj první triller, bylo to velmi napínavé a mě se líbil.

Lukana82
23.01.2018 3 z 5

Já teda byla nadšená z prvního dílu, tohle u mě za 3.

Hejkalka
01.12.2017 1 z 5

V poslední várce knížek z knihovny jsem zjevně neměla "šťastnou ruku". Už dlouho se mi nějaká knížka nečetla tak špatně, jako oba díly Funebračky. Na druhém díle je nejlepší fotka autora - je na konci a autor je na pohled sympaťák.

intelektuálka
12.11.2017 3 z 5

Myslím, že nic tak ponurého jsem nečetla. Morbidnost na každém kroku. Přesto musím autorovi přiznat originalitu, není to povrchní četba.
Ale myslím nedoporučím.

whiolet
02.11.2017 3 z 5

Je super, když od knihy nic neočekáváte, pak totiž nejste zbytečně naštvaní a rozčarovaní.
První díl mi přišel naprosto ujetý a naprosto nepravděpodobný, místy až nudný, přestože díl druhý je ještě ujetější, více nepravděpodobnější no a když se "chudinka" Blumová zabývá svými pocity je to už na hranici nudy a spánku,tak přesto všechno, mě druhý díl bavil víc než ten první.

AndreaT.
01.11.2017 3 z 5

Jednička byla lepší, rozodně, taková normálnejší, čtivá a pravděpodobná. Tahle už mi přišla taková překombinovaná, ale těším se na pokračování :)

Izu
21.09.2017 odpad!

Uz ta scena v muzeu me mela varovat.Tohle se opravdu nedalo cist.S prvnim dilem se neda srovnat.

jindrich5708
18.09.2017 1 z 5

První díl ze série mě přejel jak válcovačka. Styl psaní a brutalita mě ohromila a já dal s klidem 5 hvězdiček a těšil jsem se na druhý díl. Druhý díl mi nenabídl nic nového. Spíše naopak - Nuda a nerozhodnost hlavní hrdinky z tohoto dílu udělala odpad. Jelikož jsem už dal 5 hvězdiček, tak teď dám jednu a v průměru jsou 3 na každý díl. Třetí díl už si nechám ujít, protože už teď vím, že mě bavit nebude......

kikies
11.09.2017 2 z 5

Jede to ve stejném duchu jako první díl, akorát tady je to už notně okoukané. Příliš mnoho neuvěřitelných náhod, vše bez problémů vychází nebo se to naopak ukázkově po*ere. Překombinované, nereálné, divné, ode zdi ke zdi. Jak už jsem psala, první díl byl ještě zajímavý, u druhého už nadšení notně opadá...

Bernhard Aichner
rakouská, 1972