Nebezpečná minulost

Nebezpečná minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15502/nebezpecna-minulost-15502.jpg 4 180 38

Frank Balenger série

Thriller o skupince zvědavců, na něž při prohledávání opuštěného hotelu číhají hrůzostrašné zážitky. Čtveřice amatérských průzkumníků, podnikajících výpravy za tajemstvím starých budov a jeden novinář, se vydávají do polorozpadlého hotelu Paragon určeného k demolici. Čtyři muži a jedna žena dosud netuší, co je čeká: setkání s nebezpečnou partou brutálních mladíků, pátrání po obsahu hotelového trezoru a střet s vraždícím šílencem vyústí v boj na život a na smrt, při němž dojde k mnoha děsivým odhalením z minulosti. Drama se odehrává v průběhu dvou dnů - soboty a neděle. Ostřílený výrobce thrillerů opět nabízí exkurzi do světa strachu a nečekaných dějových zápletek.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Alpress

The Creepers , 2005

Gi-Gi
18.05.2016 4 z 5

Jako správně inteligentní žena, jsem si přečetla nejdřív Neznámá pravidla, která začínají tam, kde Minulost končí. Na druhou stranu obě knihy se dají číst samostatně, jen lépe pochopíte vztah hlavních hrdinů. Morrell opět neklamal, začíná to fakt nevinně a zase se z toho vyklube něco, co se dá přečíst za dva dny, protože chcete vědět, jak to vlastně skončí a držíte Frankovi palce.

kniznistranky
01.05.2016 5 z 5

Musím říct, že od téhle knihy jsem nejdřív čekala něco trochu jiného, ale i tak mě příjemně překvapila. Bylo to parádní čtení, podle mě i trochu dobrodružné, i když mezi dobrodružné se to asi úplně řadit nedá. Kolem poloviny knihy jsem jednou večer měla co dělat, abych knihu vůbec odložila, protože to napětí, které je v ní plno, nemůžete jen tak přejít, zavřít knížku a jít spát, to prostě nejde! Moc povedené a určitě si od Morrella ještě něco ráda přečtu! :)

kejss044
09.01.2016 5 z 5

Skvělá napínavá kniha,dalo by se říci,že i vyvražďovačka,která je vážně úžasná.Kniha je plná zvratů a v průběhu příběhu ani nevíte,co si máte vlastně myslet.
Určitě doporučuji! :)

Jajulle
01.12.2014 5 z 5

Musim říct, že kniha mně nadchla. Skvěle napsaná, napínavá po celou dobu a někdy i dost děsivá :-) Moje první kniha od tohoto autora, ale určitě zapátrám dál po jeho dalších dílech.

šipek
20.07.2014 5 z 5

Tak další kniha od tohoto autora a opět výborné. Zajímavý děj , napínavé až děsivé scény.

soukroma
08.07.2013 4 z 5

Dobrý rozjezd, zajímavé prostředí, slušné napětí - ale od poloviny se kniha dost zvrhává výhradně v podivný (téměř filmový) boj. A závěr také nic moc. A některé věci vysvětlené ani nebyly - pořád mi vrtají v hlavě zvířecí mutace, s nimiž se hrdinové potkávají...

skulenka
17.03.2013 4 z 5

Velmi dobrý příběh, skupina pěti dobrodruhů se vydává do nedobytného již nefunkčního hotelu a zažívá nečekané dobrodružství, které se nakonec zvrhne v holý boj o život. Příběh je napínavý, i když v poslední třetině mi připadal až příliš překombinovaný a hlavní hrdina mi připomínal "supermana", který všechno ví, všechno zná a ví, jak se v dané situaci nejlépe zachovat,aby přežil..

Patapuf
15.02.2013 5 z 5

Tak toto je moje nejoblíbenější kniha jakou sem od Davida četl.... a vzhledem k tomu, že sem zatím přečetl vše od něj, tak asi zůstane....

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Napínavé, překvapující, čtivé.

habakkuk
11.01.2013 4 z 5

Výborná kniha s napínavým dějem, až do úplného konce. Ani chvíli jsem se nenudil, četlo se to samo.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Výborné, čte se samo!

OT-PI
12.09.2012 5 z 5

Fantastická kniha možná nejlepší co autor napsal.

YvLeZa
07.07.2012 5 z 5

Další a myslím že nejlepší napínavá kniha od Morrella. Dobře se čte a má velmi dobrý děj.

kytikyti
25.06.2012 5 z 5

Super!! Hodně jsem se bála, a bylo to na mě až trošku náročné na představivost, když Morrell popisoval budovu (četla jsem to v angličtině), ale je to opravdu výborná a napínavá knížka.

čef
27.05.2012 5 z 5

Napínavý thriller, někde zbytečně ukecaný. Námět je však v zásadě originální, dějové zvraty překvapivé, ale obhajitelné.

KKK
17.01.2012 5 z 5

Jedna z Morrelů,která se mi moc líbí.Čte se sama.

Senza Jenka
30.11.-0001 4 z 5

Připadá mi neskutečné, že někde může zůstat uzavřená budova se vším co je v ní a zůstat tak třeba padesát let - to by se v ČR nemohlo stát, pokud by nestála na totálně nepřístupném místě, pod betonovým krunýřem a s permanentní ostrahou :o)
Narazila jsem na to ale i jinde, tak to asi v Americe možné je.
Příběh začíná jako trochu banální dobrodružstvíčko a mění se v děsivou noční můru. Frankovo nalezení manželky taky dost hnus.
Určitě to stojí za přečtení.

Caelos
30.11.-0001 4 z 5

Námět knihy se mi moc nezamlouval, znělo to jako nějaká dobrodružná kniha pro děti, což sice není, ale i tak je to do poloviny knihy tak trochu jiný Morrell. Pak ale nastal zvrat a já podle okolností očekával syrový exploitation. To by ale nesměl být Morrell, aby opět nepřekvapil a já musel hodnocení zvednout na čtyři, byť to po celou dobu tak nějak dějově skřípe. Konec je opravdu napínavý a především brutální tak, jak to umí jen tento, mnou oblíbený, autor.