Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405950/bmid_zlata-klec-XLk-405950.jpeg 4 628 628

Faye série

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty. Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní. Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

En bur av guld , 2019

tami1
09.06.2019 3 z 5

První půle je vážně nudná a zdlouhavá. Zato pak je to je pořádný nářez. Pomsta s chladnou hlavou. Skvělý, i když ne úplně překvapivý závěr.

LukBook
07.06.2019

Parádní psychologický román, který zaujme zejména ženy. Ale i muži si užijou své, protože je v něm dost sexu. Každopádně má knihu skvělej závěr, kterej byl pro mě teda nečekanej. Přečtěte si moji celou recenzi na Lukbook.cz. Odkaz v recenzích.

iška
06.06.2019 3 z 5

Dobře napsáno, rozhodně nechybělo napětí, ani okamžiky překvapení. A přesto jsem byla trochu zklamaná. Možná jsem se jenom příliš těšila.

kanitsuj
06.06.2019 4 z 5

Perfektní nenáročný vztahový thriller, který jsem přečetla za jedno odpoledne. Vše dávalo smysl, v ději stále přicházely nové impulsy a konec byl skutečně překvapivý. Ale paradoxně za to, že byl pro mne až příliš překvapivý a vlastně jsem ho moc nepochopila, strhávám jednu hvězdičku. Také počínání hlavní hrdinky by asi úplně neprošlo s ohledem na pečlivou práci kriminalistů:-)

capricornus
05.06.2019 4 z 5

Skvěle napsaná kniha mistryní ve svém oboru. Dávám "jen" čtyři hvězdičky, těšila jsem se na pokračování série o Erice Falckové.

Hope80
05.06.2019 5 z 5

Výborná kniha, celkově se četla bezvadně, napínavá po celou dobu a poslední věta byla suprová tečka na konec.

janastok
04.06.2019 3 z 5

Knížka se dobře četla, měla spád, krátké kapitoly, flasbacky. Ale musím říct, že jsem od mé oblíbené autorky, které se říká švédská Agatha Christie, čekala něco jiného. Detektivka ani náhodou, spíše psychologický román. Zdá se mi, že autorka poslední dobou píše na objednávku. V minulé knize ( Čarodějnice) zlí rasističtí Švédi, hodní pracovití imigranti, šikana. Tato kniha jak pro členky moderních feministických hnutí. Chlapi jsou zde vykresleni jako naprostí hlupáci, násilníci nebo sexuální otroci. Ničeho neštítí se hrdinka si nechá od manžela osm let dupat po hlavě, pak zjistí, že je to parchant, zhubne, nechá si udělat umělá prsa a ve jménu " všechny podvedené ženy spojte se" vyrazí na křížovou výpravu. O čem bude druhý díl si nedovedu představit.

terimila
30.05.2019 3 z 5

Musím uznat, že je obrovský umění napsat tak úžasně skvěle čtivou knížku s tak nesympatickou a protivnou dvojicí hlavních hrdinů: ONA kura (ve smyslu slepice, samozřejmě :-), která se za každou cenu snaží vyrovnat s pošahanou minulostí a dělá to tak pošahaně, jak jen dovede; a ON namyšlenej hošíček z lepší společnosti, co jen přemejšlí, jak dobře vypadat před okolní společností a kam to strčit.
Ovšem četlo se to skvěle, postavy se mi sice (kromě báječné Chris) značně ošklivily, ale zajímalo mě, co z nich nakonec vypadne. Závěr jsem tak trochu čekala, ale dobrý. Obecně je to fajn, Läckbergová prostě umí. :) I když na sérii s Erikou to absolutně nemá.

ivousekk
22.05.2019 4 z 5

Skvěle se to četlo. Autorce se povedlo napsat velice čtivý příběh. Stránky ubíhaly snadno a lehce, žádná hluchá místa, dávkování děje je vyvážené. A pomsta? Vynikající. Sice trochu sci-fi, ale čert to vem, celý příběh je fikce.

wiwi
22.05.2019 3 z 5

Není to klasicky mrazivá Camila, ale kniha není špatná. Připomínalo mi to trochu film Klub odložených žen. Děj ubíhal lehce, nikde se nezadrhával. Je zvláštní, jak se hlavní hrdinka dokáže měnit, z cílevědomé mladé ženy na ušlápnutou puťku a zase zpět.

L.Helena
20.05.2019 3 z 5

Knížka se četla dost dobře. Popisované situace se jevily jako dokonale promyšlený a provedený plán. Celou dobu jsem se však nemohla zbavit dojmu, že ve skutečnosti by vše až tak hladce prostě nemohlo projít. Takže ve výsledku jsem celou knihu brala jen jako jednu velkou nadsázku. Dějová linie s Chris mi proto do tohoto typu knihy vůbec nesedla.
Nicméně, i přes všechno to, co jsem zmiňovala výše, jsem se při čtení docela bavila. Jedná se o první knihu z řady Faye, takže jak vyjdou další, určitě si je přečtu.

sebemi
18.05.2019 4 z 5

Dobře se čte, v některých okamžicích mi spadla čelist, ale ke konci už jsem bohužel věděla, co a jak.

veronika8816
18.05.2019 4 z 5

Velmi čtivá, cítila jsem zklamaní s hlavní hrdinkou a přála si s ní odplatu. Škoda, že rozuzlení bylo mírně předvidatelné.

Racík
16.05.2019 3 z 5

Kniha je napsána velmi čtivě. Ale zejména druhá polovina mi připomínala červenou knihovnu v "netradičním" obsahu. Hlavní hrdince se daří a prochází jí úplně všechno.
Nikdo se nepozastavuje nad jejími aktivitami, nikdo neřeší, co se kolem ní děje.
Ale jako oddechovka, dobré čtení.

andream
12.05.2019 5 z 5

Četla jsem jedním dechem! Za mě tedy spis román než thriller, ale vybornej!

HaniSebi
11.05.2019 5 z 5

Mně se kniha líbila moc. Prvních asi 170 stránek se mi zdálo trochu zdlouhavých, ale když se kniha rozjela, nemohla jsem se odtrhnout. Faye jsem fandila a její plán mi přišel promyšlený a celkem i uvěřitelný, i když jí všechno docela snadno vycházelo. Konec byl na thriller dost růžový, ale někdy je happy end třeba. Sice už díky anotaci naprosto předvídatelné, ale rozhodně dobře napsané.

Kralovna1
10.05.2019

Kniha byla velke zklamani od tak uzasne spusovatelky

happy-smile
09.05.2019 4 z 5

Kniha je vlastně román pro ženy, kde vždycky jednou po pár kapitolách dostaneme naservírovanou jednu stránku, která nám slibuje, že se v knize odehraje nějaký zločin. Bohužel jsem od Läckberg čekala něco více do thrilleru, tady to bylo opravdu jenom okrajové, a ta spíše doporučuju fanouškům románů pro ženy...

perpe2a
09.05.2019 5 z 5

Psychologický román o pomstě bývalé manželky. Super napsané a super čtivé. Za mě rozhodně ANO.

ReziEngli
09.05.2019 3 z 5

No, kniha nic moc. Takový ten psychothriller, kdy se žena snaží zničit muže. Celou dobu jsem měla pocit, že čtu něco, co jsem už četla. Autorka píše sice poutavě, ale ani tak mě tato kniha moc neuchvátila.

nevěra zrada pomsta thrillery pro ženy

Camilla Läckberg
švédská, 1974