Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1139 381

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

Marekh
08.02.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem si vybral thriller. Je to psychologický thriller určený spíše pro ženy. Jedná se o první knihu (debut), kterou autorka napsala. SHARI LAPENA, autorka úspěšného thrilleru MANŽELÉ ODVEDLE, napsala: „O Fámě budou mluvit všichni.“ Knihu hodnotím na 4*.

Knihu jsem přečetl na jeden zátah, celkově se četla dobře, i když jsem si říkal, když jsem se nacházel kolem strany 200, jestli tato kniha byla pro mě správnou volbou, protože jsem pociťoval, že se začínám trochu nudit.. V poslední třetině kniha nabírá větší dynamičnost a spád, a řekl bych, že pro mě to byla nejlepší část z celé knihy. Nastává úplný zlom a pro mě to bylo překvapení a já jsem lapal do dechu, abych se ze zjištěných informací vzpamatoval, trochu mi projížděl mráz po těle. Poslední třetina byla nejnapínavější a nejčtivější. Myslím si, že jsem si nakonec vybral kvalitní thriller, který sice v sobě neobsahoval plno zvratů a napětí jako třeba tomu bylo u knihy MANŽELÉ ODVEDLE, ale když se kniha blížila pomalými kroky k závěru, tak jsem věděl, že jsem neprohloupil, když jsem se začetl do této knihy. Na čtenáře čeká nejedno překvapení, knihu je třeba přečíst do úplného závěru. :) 

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Ten, jenž bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem. A kdo dlouho hledí do propasti, toho propast pohltí.

Každý má v duši temnotu.. Za určitých okolností jsme všichni schopni zlých myšlenek a zlých činů.