Mezi zloději

Mezi zloději https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484788/bmid_mezi-zlodeji-CLy-484788.jpg 4 166 166

Fable série

Obstojí mladá dívka ve světě, kde se hraje podle mužských pravidel? Do svých sedmnácti let nepoznala Fable nic jiného než moře. Když ale její matka zemře v bouři a vlastní otec ji vysadí na nechvalně proslulém ostrově zlodějů, musí dívka začít bojovat o přežití. S vidinou toho, že toto nehostinné místo jednou opustí, se začne spoléhat sama na sebe a na jedinečné dovednosti, které jí matka předala. Dokáže se s pomocí mladého obchodníka Westa dostat zpět na otcovu loď a zajistit si své právoplatné místo po jeho boku? Pokud se jí to má podařit, bude muset odolat nejen útokům dravých konkurentů, ale také přežít nevyzpytatelné bouře, které bičují Úžiny…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Fragment (ČR)

Fable , 2020

knižníradost
05.02.2022 5 z 5

Na Fable jsem se ohromně těšila kvůli hodně pozitivním recenzím ze zahraničí.
Jsem moc ráda, že u nás vyšla v češtině, protože v angličtině bych si na ni nejspíše netroufla, což by byla škoda.
Příběh byl originální, plynul a bylo vidět, že autorka opravdu promyslela celkovou zápletku. Hlavní hrdinové mi sedli a ačkoli já jsem typ čtenáře, který ve fantasy potřebuje romantickou linku ve velkém množství, tady mi i ta malá romantika stačila :).
Těším se na další díl :D.

@humbook #spolupráce

Whalien
05.02.2022 4 z 5

Tohle celé pro mě bylo jedno velké překvapení. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala a chvílemi i daleko víc. Napínavý děj, neustále se měnící zápletka, námořnické prostředí a hodně vedlejších postav, o které jsme se mohli v průběhu čtení, opřít. Tohle bylo prostě úžasné. ačkoliv někdy bych uvítala, aby se v knize objevila alespoň jedna postava, která by vše nebrala tak moc vážně. Chybělo tomu odlehčení.

tereza3886
27.01.2022 4 z 5

Napínavý děj, který se nejdříve zdá jednoduchý ale jedno nebo dvě překvapení se objeví, která jsem nečekala. Hlavní hrdinka je celkem chytrá a ne moc otravná, což je plus! Je zde trocha romantiky, prvek "found family", ale postava Westa mi nesedla.

DreamerX9
23.01.2022 3 z 5

Po téhle knize jsem sáhla náhodou v domnění že je to fantasy, kde byla zařazena. Že se jedná o dobrodružnou jsem zjistila až po začtení. Bylo to vlastně Fable a její trable. Styl psaní byl sice čtivý ale celkově knihu hodnotím jako průměrnou. Dej byl předvídatelný. Je to oddechovka, s krásně popsaným prostředím a špetkou humorných hlášek ale nic víc.

Libris_Na_Ex
17.01.2022 4 z 5

I když jsem od knihy nic moc nečekala, hodně pozitivně mě překvapila. Dostala jsem od toho přesně to, co od nenáročných YA knih chci:
- sympatické postavy, které nemám chuť zabít a uvědomují si v jaké situaci jsou
- skvělou romantickou linku (zvěsti byly pravdivé, pusa tady je fakt dobrá)
- prostředí, které není přeužívané a je dobře udělané
- autorka se mě nesnažila na každé druhé stránce překvapit, zvraty si mohl pozorný čtenář vyvodit a fungovaly dobře

Není to kniha, ze které bych si sedla na zadek, ale fakt bavila

moře a oceány boj o přežití ostrovy rodina piráti drahokamy dobrodružné romány

Adrienne Young
americká, 1985