Espressologie

Espressologie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136323/espressologie-136323.jpg 4 395 117

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Espressologist , 2009

Mufka
23.07.2013 4 z 5

Pěkná oddechovka z prostředí kavárny ve stylu "kovářova kobyla..." :-)

DajaF
16.07.2013 3 z 5

Prijemne nanarocne cteni o hledani prave lasky

Monicay
22.06.2013 3 z 5

Zase jsem si nějakým nedopatřením půjčila z knihovny knížku, na kterou už si připadám stará :-). Ale jo. Bylo to pěkné. Super nápad párovat lidi podle toho, jaký druh kávy mají nejraději. Myslím, že na této knize byl nápad právě to nejlepší, postavy už mě tolik nenadchly.

Desire_Lydon
24.05.2013 3 z 5

Zajímavá kniha, to teda jo. Nápad s tím dávat dohromady páry podle toho, co pijí, se opravdu povedl. Je snad jasné, že takhle by to ve skutečnosti nešlo, ale to je fuk :D Skvělá oddychovka, možná už jsem přečetla moc knih, ale zdála se mi až moc jednoduchá a předvídatelná. Ale jinak pěkné :)

jennaniston
15.05.2013

Knihu jsem dočetla před pár minutami... Moc se mi líbila. Zajímavé téma ..jen hrdinka by mohla být zajímavější, už jen to klasické jméno "Jane". Jinak krátká, super na čtení, oddechovka a kdybych nemusela chodit do školy dá se v pohodě přečíst za den ;)

Niki
13.05.2013 3 z 5

Pohodová, oddychová kniha, ale čekala jsem od ní trochu více ,, pohybu´´´.

Anne Leyyd
09.05.2013 2 z 5

Jak napsala moje kamarádka, tak by se knížka hodila na cesty vlakem. Prostě oddechovka, kdy vypnete a jen si čtete něco lehčího. Žádné překvapení, děj předvídatelný. Hrdinka mi přišla trochu naivně mimo, hlavně co se týkalo Willa… Nevím no, takový typický dívčí román, ale opravdu typický.

V tomhle žánru se nevyžívám, protože pokud u knihy zjistím, že dokážu odhadovat děj, už mě tolik neláká. Na oddech to bylo dobré, ale jedno přečtení stačilo. V knihovně tuto knížku mít nepotřebuji.

Líbil se mi nápad na obálku a vnitřek s těmi obtisky od hrnku kafe, to bylo super :-)

Danda224
28.04.2013 4 z 5

Je to oddechovka, žádnej stres jenom klid a pohodička :-D prakticky bez zápletek

Violetti
13.03.2013 3 z 5

Mohlo by to být fajn, kdyby autorka víc vytřískala ze zajímavého námětu, a kdyby se hlavní hrdinka (sedmnáctiletá) nechovala jako čtrnáctiletá slepice.

ciniminisek
13.03.2013 4 z 5

Příjemná změna. Dobrá oddychovka. U knihy se nemusí přemýšlet, nerozčilujete se, ani napjatě nečekáte na lásku nebo nějaký boj. Prostě pohodička, parádička. Občas jsem se i od srdce zasmála. Určitě doporučuji, taková příjemná jednodenovka.

Becky19
10.02.2013 3 z 5

Espressologie mě nijak extra nezaujala. Fajn oddychovka, ale čekala jsem víc.

Pouli
17.01.2013 5 z 5

Příjemná oddychovka, nádherná fyzická podoba knihy, sympatické postavy. Děj utíkal příjemně a nenásilně. Nikde se zbytečně nezdržoval. A vzhledem k tomu, že neměl co víc říct, nevadilo ani, že kniha nebyla objemnější, co do stránek a rozebírání různých situací.

Verrrunka
28.11.2012 2 z 5

Milé, ale... Zaujala mě obálka, jako milovnici kávy mě zaujal i název a zaujal mě ten nápad s espressologií. Bohužel provedení a styl celé knihy byl dost špatný. Čekala jsem něco trochu dospělejšího, ale bohužel se mi dostalo jen pubertálních výjevů záškolačky a happyendu. Mnohem víc bych ocenila, kdyby se celý příběh věnoval více kavárně a kávě, než tomu, že "on je fakt boží!!"

Majulinek
04.11.2012 5 z 5

Zajímavý námět a super obálka, kniha se mi moc líbila.

Kateriska
27.10.2012 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila. Zaujala mě obálka i anotace. A abych nezapomněla, taky mě opravdu bavila ta kolečka od kávy. Nakladatelství se, co se týče designu, opravdu vyřádilo. Je pravda, že děj je docela předvídatelný a kniha je podle mě krátká a příběh bych ještě rozvinula. Rozhodovala jsem se nad pěti a čtyřma hvězdičkama. Nakonec jsem se přiklonila k vyššímu hodnocení. Hlavní hrdinku Jane jsem si hrozně moc oblíbila a je škoda, že takový věštěc z oblíbené kávy na světě asi opravdu neexistuje. Taky bych ho potřebovala :o)

Calzedonka
24.10.2012 2 z 5

Ten nápad s espressologií je fakt dobrý, ale příběh byl na mě až moc přitažený za vlasy a celkem předvídatelný. Zato obálka je nádherná a hodně se mi líbí, že na začátku každé kapitoly je kolečko od kávového hrnku (pokaždé jinak).

superrodina
21.10.2012 5 z 5

Je to zábavné čtení pro holky, co už pijí kafe. Nic náročného, ale za to super pro nedělní deštivé odpoledne.

káva láska kavárny pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Kristina Springer