Espressologie

Espressologie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136323/espressologie-136323.jpg 4 395 117

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Espressologist , 2009

Dáduše
22.02.2017 2 z 5

Knížku nemohu příliš hodnotit. Není to můj šálek kávy. Sama jsem pracovala jako barista a učila se vařit kávu, proto jsem po knize okamžitě sáhla. Oceňuji autorku za to, že při psaní pozorovala skutečné baristy. Hodnotím jako milý oddechový příběh pro mládež. I když jsem čekala větší vyvrcholení děje.

steph.tey
15.02.2017 5 z 5

Skvělá oddechovka, přečteno za dva dny. Doporučuji spíše mladším, ale dobré počtení! :-)

mattonela2000
18.01.2017 4 z 5

Super oddechové čtení provoněné kávou... A vzhledem k tomu, že kávu miluji, při čtení jsem na ni měla chuť neustále.

evik95
13.12.2016 3 z 5

Jakožto milovnice kávy jsem četla jedním dechem. Samotná myšlenka mi přišla naprosto senzační - seznamka na základě kávových preferencí. Hltala jsem každý řádek, stereotypní konec mě však zklamal. Čekala jsem víc.

sporran
19.11.2016 4 z 5

Jednoduchá čtivá odpočinková kniha. Celou dobu jsem měla šílenou chuť na kávu a přemýšlela, jestli i u nás jsou takové kavárny, kde by vám udělali nepřeberné množství druhů kávy. Zajímavé téma. Jako u řady dalších knih mám pocit, že by bylo dobré knihu zfilmovat, pokud už není. Ráda bych se na tento oddechový film podívala.

Marthas
08.11.2016 2 z 5

Zajímavý námět, slušný překlad ale velmi jednoduchý jazyk a vše šlo příliš hladce.

Brambu
05.11.2016 3 z 5

Potřebovala jsem tak strašně vypnout a odreagovat se a tato kniha mi to naplno vyplnila. Příběh byl přímočarý a moc roztomilý, do toho hromady kávy a láska ze všech stran. Ach, krása těch mladých let... Zkrátka příjemné a nenáročné čtení ideální na chvíle odpočinku.

TheMelorry
27.09.2016 4 z 5

Na knihu jsem se těšila. Nadchla mě obálka a celkové téma. Počítala jsem, že bude spíše oddychová a to taky byla. Je to příjemné, klidné čtení s velice předvídatelným dějem a jasnými zápletkami. To jí ale neubírá na zajímavosti.
I přestože jsem ji přečetla za chvíli, líbila se mi a odpočinula jsem si u ní. Není sice moc náročná, ale pro chladné večery ideální.
Škoda jen, že autorka více nerozepsala jednotlivé druhy kávy (které k sobě sedí, co znamenají...)

Levandule7
04.09.2016 5 z 5

Mila, krásná knizka. Skvělé cteni do kabelky, kdyz cekate u dr. Nebo tak. Mela jsem chut, na neco odpocinkoveho, kludneho a nestresujiciho. A to bylo splneno.

Kat9
17.07.2016 5 z 5

Na téhle knížce sice nebylo nic převratného a je pravda, že to bylo vážně docela předvídatelné, ale nakonec jsem se do toho tak začetla. Bylo to takové uklidňující a vytvářelo to pohodovou atmosféru. Ideální, když si člověk chce odpočinout od všech těch vážných témat. A navíc, moc hezký design a lá polité kávou. Takže vlastně nakonec, proč ne 5 hvězdiček.

cukrovka
07.07.2016 3 z 5

Jednoduchá oddychovka na ošklivé odpoledne s kávou. Hezký námět, hodně jednoduše zpracovaný.

Selena2000
23.06.2016 3 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla za jeden den, byla dost oddechová. Plno přímé řeči, jednoduché věty, skoro žádné souvětí, žádné myšlenkové pochody.. Přišla mi taková svým způsobem hloupá, naivní ale jednou za čas to neuškodí, snad.

Elise24
21.06.2016 2 z 5

U této knížky jsem postrádala jakoukoli zápletku vážnějšího rázu než jen povrchní maličkosti a na konci jsem byla upřímně zklamaná, jako málo se v knížce odehrálo...Knížka byla průměrná až podprůměrná....Knížka ke kafču když máte nohy hore ;)

Proto 2* :)

hejnak
15.06.2016 3 z 5

Sáhla jsem po ní v knihovně spíš kvůli názvu a té pěkné caffé fotce na obalu. Je to kniha pro mladší ročníky než jsem já :-). Nápad dobrý, ale celkově předvídatelné.

veriszv
11.04.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla během pár hodin. Čtivá se super nápadem, ovšem hodně předvídatelná. Myslím, že by se z nápadu dalo vytěžit víc. Ale skvělá oddychovka obzvlášť pro milovníky kávy

Julia_pt
10.04.2016 2 z 5

Hodně jsem se na knížku těšila, protože má jedinečný nápad s kávou. Bohužel se nakonec ukázalo, že je to zajímavý jen kvůli tomu návrhu. Jane chodí do čtvrťáku na střední, ale v pár případech se chovala jako třináctka. Hlavně kvůli Willovi! Mohlo tam být víc situací s Camem, možná by to bylo pak lepší. Určitě by konec dával větší smysl!
Podle mě to nemá zrovna velkou hloubku! Dobře se to čte a myšlenka to byla pěkná, ale příběh bych zformulovala jinak.

trynitrix
21.03.2016 4 z 5

Tak toto bylo rychlé oddychové odpolední čtení hned jak jsem se začetla tak jsem dostala chuť na latté :-D Zajímavý příběh ohledně seznamování v kavárně, kniha se mi líbila :-)

Minde123
12.03.2016 3 z 5

Docela hezká krátká knížka na odreagování. Hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila( připadala mi trochu tuctová a v některých chvílích nesympatická) a konec byl docela uspěchaný, ale jinak to bylo vcelku příjemné čtení. =3,4*

Heyhey
08.03.2016 3 z 5

Příjemná předvídatelná oddychovka. Ale se stálou podporou chuti na dobré kafe.

tynka65
25.02.2016 3 z 5

Nápad zajímavý, ale knize chyběl spád. A konec naprosto předvídatelný. Nebylo to strašné, ale ani to pro mne nebyla kniha která vás nenechá jít spát.

káva láska kavárny pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Kristina Springer