Propasti

Propasti https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144936/mid_propasti-DmB-144936.jpg 4 98 98

Erlendur série

Island 2005. Ekonomika prožívá dosud nepoznaný boom. Ctižádostiví mladí podnikatelé svými mazanými finančními obchody na sebe upozorňují celý svět. A Island obdivuje své expandující novodobé Vikingy. V tomto čase bezmezného růstu se v horách ze strmé skály zřítí jistý bankéř a zahyne. Nehoda? Zanedlouho nato jakýsi vymahač dluhů umlátí k smrti mladou ženu. Zpočátku se zdá, že mezi oběma událostmi neexistuje souvislost. Jisté je jen jedno: v obou případech šlo především o peníze.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Svörtuloft , 2009

raffi
24.11.2015 3 z 5

Neurazí, ale ani nenadchne. Celú dobu som mala pocit, že čítam nejakú starú detektívku a neviem, čím to bolo. Možno štýlom, ktorým autor píše.. asi to skúsim ešte s inou knihou.

Lamanai
01.05.2015 4 z 5

Líbila se mi. Komplexní knížka s mnoha otevřenými tématy. A přestože jeto čitelné, líbí se mi i vyvracení předsudků, se kterým autor ve svých knihách pracuje. Mnohé čtenář odhadne docela snadno, ale postupně se v příběhu rozprostřelo docela hodně alespoň zčásti překvapivých rovin.

astroweb
14.03.2015 5 z 5

Jedna z nejvyváženějších autorových detektivek. Moc líbilo.

minirock
26.01.2015 4 z 5

Docela slušná detektivka i když oproti Chladu to bylo o něco slabší. Zápletka byla zajímavá, vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby to bylo napsané podle nějakého skutečného případu.Tak mi nějak přišlo, že snad ani není možné vraha na Islandu nevypátrat, když tam žije tak málo lidí a skoro všichni se znají ....

Alma-Nacida
15.02.2014 4 z 5

Trochu slabší než ostatní osvědčené Indridassonovy krimi, nechápu, proč se zmiňovat o tom, že komisař Erlendur se nikomu delší dobu nehlásí, a pak se k tomu už vůbec nevrátit. Ale krom toho nemám námitek ;-).

Pavlnka
11.01.2014 3 z 5

Je to taková průměrná kniha. Závěr byl nečekaný, hodně jsem se dozvěděla o Islandu, ale nesedí mi styl. Nebyla to ztráta času, ale určitě se k ní vracet nebudu.

malen
29.08.2013 3 z 5

Tak ze severských detektivek, které jsem v poslední době četla, je tahle nejslabší. Zápletka taková podivná, ta severská jména se mi hodně pletla, ovšem kriminalista byl celkem sympaticky vykreslen. Celkem mne potěšil dovětek překladatele, že si v této zemi tak nějak všichni tykají, jinak by mi to přišlo divné .Stejně ale kniha na mne moc dojem neudělala.

vilemina
24.05.2013 4 z 5

Zaujalo me, ze se autor venoval jinemu clenu vysetrovaciho tymu. Psychologii postav autor opravdu umi vykreslit dobre. Pekne ukazal, kam speje spolecnost, kde bohatstvi je zalozeno na fiktivnich aktivech a prestiz na upadajici moralce. Poucne cteni.

evelinaevelina
06.05.2013 4 z 5

Opět výborná kniha, chyběl mi trochu komisař Erlendur. Kromě hlavní linie se tam objevuje i část starého případu, ze kterého vzniká nový. Líbí se mi i Indridasosnovo krédo, které i v této knize je zřetelné, že svými špatnými činy člověk ublíží nejvíc sám sobě. A některé utrpení ze špatnosti jež na někom byla spáchána si ten dotyčný vleče celý život.