Déšť smývá stopy

Déšť smývá stopy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334897/mid_dest-smyva-stopy-RH0-334897.jpg 3 161 56

Ellen Tammová série

Jednoho chladného, deštivého květnového dne zmizí z tenisové haly v centru Stockholmu osmiletá holčička Lycke. Pro zpravodajskou redakci TV4 je případ událostí číslo jedna a jeho sledováním je pověřena zkušená reportérka Ellen Tammová. Pátrání po Lycke je s postupujícím časem stále beznadějnější a pro Ellen se případ stává posedlostí. Je snad jediná, komu na nalezení Lycke skutečně záleží? Musí se potýkat s neschopností zkorumpované policie, podivným chováním dívčiných rozvedených rodičů i lhostejností svých kolegů. Ellen se snaží jednat profesionálně a neztratit hlavu, jenže tento případ jí bolestně připomíná podobnou tragédii z minulosti, která se jí osobně dotýká. A šance na nalezení holčičky se každou hodinou tenčí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Motto

Lycke , 2015

ciaram
02.05.2019 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Tentokrát mi to moc nesedlo. Přišlo mi to téměř hysterické a aktérka jakoby neznala tečku. Jinak měla velmi příjemně zabarvený hlas, ale podle mě neodpovídal mladé ženě, která je hlavní postavou.
Příběh jako takový se zabývá těžkým tematem - "násilnou" smrtí dítěte, sonda do nefunkční rodiny, ne všechny linky mi přišly dotažené. Tentokrát mi totožnost vraha během knihy ani na mysl nepřišla, ale nemám s jeho motivací problém - je uvěřitelná, byť paradoxní.

Misute603
02.05.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatna,dobře se četla,vraha jsem odhalila v půlce...

Šmoulinka1980
26.04.2019 4 z 5

Mně se kniha líbila. Moc dobře se četla, až tedy na ty krkolomné názvy švédských ulic ;-). Asi nemám talent na odhalení pachatele - záporáka, protože ani tentokrát jsem opravdu až do konce netušila. Motiv je vskutku zarážející a šokuje. Není to sice žádný wow thriller, ale příjemné napínavé čtení, které mohu doporučit.

Kerberos
30.03.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu,psychologický příběh jen s omezeným počtem postav.Reportérka Ellen,která sama bojuje s tragédií ve své minulosti,případ vyřeší.S motivem vraha se nějak nemůžu smířit.

L.Helena
16.03.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a líbil se mi jak příběh, tak i to, jak to bylo namluvené. Doporučuji.

Marcela.sla
28.02.2019

Skvělá kniha.

capricornus
07.02.2019 4 z 5

Kniha je výborná. Sice jsem nejdřív přečetla druhou v řadě, Příliš horké léto, a právě proto jsem ihned sáhla po této knize. Obě knihy se čtou velmi dobře, hrdinka je sympatická mladá žena. Vyšetřuje vždy vraždu a současně se řeší její život. Autorka se dotýká zajímavých témat, které nutí k přemýšlení. Oba konce nečekané, překvapivé. Paráda, že by "nová" p. Läckbergová???
Už se těším na další případ.

Anita8
31.12.2018 4 z 5

Ellen je sympaticka a bavilo ma to s nou. Velmi citave, neda sa tomu nic vytknut. Necakala som tento zaver. Autoka ma dar na opis prostredia. Celu knihu som bola zmoknuta a zablatena.

Esmeralda168
07.11.2018 3 z 5

Psychothriller pro ženy, který nutí k zamyšlení. Konec nečekaný a šokující, pachatele jsem opravdu neuhádla.

Réza4
10.10.2018 3 z 5

Čekala jsem detektivku, ale je to spíš o vztazích dospělých k dětem a příběh hlavní hrdinky. Místy je to nelogické a postavy jsou tak nevyrovnané, až jsou pro mě těžko uvěřitelné. Číst se to dalo, ale nenadchlo mě to.

Opatov
12.09.2018 5 z 5

Mrazivy thriler o zmizeni ditete. Reporterka patra po dukazech, kruh podezrelych se nakonec uzavira kolem rodiny a jejich nejblizsich. O zavadejici stopy a hororove momenty neni nouze. Rozuzleni je prekvapujici, pravdu jsem tusila opravdu az ke konci knihy. Doporucuji.

edith79
20.08.2018 5 z 5

Podle zdejších komentářů jsem této knize moc nevěřila, ale jsem mile překvapená. Knížka svižně ubíhala, hlavní postava, reportérka Ellen rozhodně nebyla nesympatická, myslelo jí to a nenechala si nic líbit. Některé kapitoly byly doslova strašidelné a to já ráda. Závěrečné odhalení a motiv byli neotřelé, i když od určitého momentu jsem to tušila. Za mě velká spokojenost.

darbujan8924
04.07.2018 odpad!

Wooow.
Na doporučení přítelkyně,že jde o pěknou detektivku,jsem zuby,nechty knížku za 2 dny přečetl.
Čekal jsem trochu psycho detektivku,ale bohužel.
Nuda, vyšinutá Ellen,nuda.

Layyen
02.07.2018 5 z 5

Další zajímavý severský krimi příběh, konec překvapil, určitě doporučuju :)

Zanynka
29.05.2018 odpad!

Pateticke.A nelogicke. A opravdu nelze omluvit vrazdu ditete nejakymi patosy. Autorce se priste vyhnu

lucie2371
29.05.2018 5 z 5

Moc krásný thriller, který jsem úplně hltala a u kterého ukápla i slzička. Vřele doporučuji.

SilvieSisinka
08.05.2018 5 z 5

Velice zajimava kniha.Cetla se sama.Skvele psychologicke drama.Drsne,napinave....kdyz jde o dite je to vzdy hodne smutne.

putpuda
07.05.2018 4 z 5

Mě se to líbilo, dobře se mi to četlo. Celkem napínavé, takové psychologické drama. Jen jsem měla opět problém se čtením severských nazvů ;). Děsně krkolomné. Aspoň tedy pro mě.

kokosek
22.04.2018 3 z 5

Zajímavý pohled na jedno trauma z dětství, které se nepříjemně připomene hrdince v její profesi. A fakt bych asi nechtěl tohle zažívat na vlastní kůži.
Jinak je to až moc psychologické a hlavní hrdinka je velmi (jak to slušně nazvat) nevyrovnaná. A vlastně všichni jsou nevyrovnaní a neuvěřitelní. Sakra to v tom Švédsku jsou všichni tak psycho.

Joges
26.03.2018 4 z 5

Kniha tak trochu doplácí na svůj námět a především závěr, ze kterého čtenář není zrovna nadšený. Proto to nižší hodnocení. Víc než detektivka, je to kniha o vztazích, o rodičovství, o poměrech. Je sice celkově smutná, ale jinak je dobře napsaná, četla se mi dobře, proto nemám nic, co bych autorce vytknul. Název docela vystihuje situaci námětu.