Dvojí život

Dvojí život https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296358/mid_dvoji-zivot-0rf-296358.jpg 5 337 337

Když Tara a Emerson najdou dopis jejich blízké přítelkyně Noelle, která se dobrovolně rozhodla opustit tento svět, uvědomí si, že celé roky vedla druhý život, o kterém ony ani Noellini nejbližší neměli ani tušení. Proč se rozhodla odejít? Vždyť dávala lidem život – pracovala léta jako porodní asistentka a zdála se všem okolo spokojená a šťastná. Co ji vedlo k tomu, aby dlouhá léta tajila, že byla náhradní matkou jiným párům? A mohla tahle podoba jejího pokání napravit pocity viny? Kniha rozplétá soukromá dramata čtyř žen a jejich rodinných tajemství, která měla zůstat navždy skryta.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Midwife´s Confession , 2011

Zdenulkaa
14.10.2016 5 z 5

Strhující čtení, závěr mě ani moc nepřekvapil, tak nějak jsem to tušila...... Ale kniha je opravdu napsaná velice čtivě. Doporučuji

fis.rena
02.10.2016 5 z 5

Velice čtivý a zajímavý příběh tří přítelkyň,které bohužel rozdělí sebevražda jedné z nich a ony dvě se začnou zabývat otázkou "proč". Rozkrývající se osud Noelle mi stále více vnukává otázku "Jak moc vlastně známe své přátele a blízké?" Jak se říká...pod lampou největší tma. Doporučuji!

misulka680
02.10.2016 5 z 5

Kniha je čtivá od začátku až do konce. Děj má spád. Autorka píše opravdu skvěle

Šánka
23.09.2016 5 z 5

Nádherný román, ve kterém nám autorka pootevřela onu Pandořinu skříňku, jejíž tajemství zasáhnou do životů tří žen.
Kniha o přátelství, ale hlavně o té jedinečné síle mateřské lásky. Skvěle napsaná, plná zvratů, dojemná s nečekaným vyústěním celého příběhu. Styl psaní je neuvěřitelně čtivý, a i bez silných slov mě dostal.
Moje první, ale určitě ne poslední od této autorky. Krásný zážitek a doporučuji !

certik003
16.09.2016 5 z 5

Knížka byla čtivá od začátku do konce, měla hodně zajímavou zápletku a konec byl pro mě dost nečekaný, ale o to zajímavější. Je vidět, že do nikoho opravdu nevídíme a většinu lidí vlastně vůbec neznáme. Určitě zkusím další knížku autorky a už se na ni moc těším

Toňula
12.09.2016 4 z 5

Netradiční, velmi čtivý příběh prolínající vyprávění několika postav, který udržuje čtenáře v lehkém napětí, jak to tedy vše doopravdy bylo. Knihu jsem přečetla za pár dní, neboť jsem byla zvědavá na závěrečné vyústění. Opravdu povedené dílo autorky, kterou jsem tímto pro sebe objevila a určitě sáhnu i po dalších románech.

Leniiis
09.09.2016 5 z 5

Knížce se nedá absolutně nic vytknout. Prostě opět strhující čtení. Nemohla jsem přestat číst.

Květi62
31.08.2016 5 z 5

Opět po dlouhé době výborná kniha od mojí oblíbené autorky, kterou jsem objevila již v roce 1999.
Kniha se moc dobře čte, má spád, zápletku. A když ke konci dochází k rozuzlení, vy si myslíte, že už víte jak to bylo, je to najednou úplně jinak. Krásná kniha. A také další do knihovničky od této autorky. Určitě doporučuji.

kneslova
24.08.2016 5 z 5

Jak už zde je psáno, výborně napsaná kniha a hlavně ke konci to nabírá spád, já jsem typovala možné rozluštění, ale autorka mě převezla. Zajímavý, čtivý příběh, známe opravdu své přátele?

Duli
13.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha, zápletka, u které až téměř do konce nevíte jak dopadne, citlivé a čtivé. Jen nerada jsem knížku odkládala.

Danago
11.08.2016 5 z 5

Moc dobře napsná kniha se skvělou zápletkou plná zvratů a překvapení na každé stránce. Četla sem s otevřenou pusou. Diane Chamberlain je moc dobrá autorka, jsem ráda , že jsem ji objevila. V postavách sem se neztrácela na tento styl psaní sem již zvyklá. Knížka je výborná a můžu ji všem doporučit.

sabca
10.08.2016 5 z 5

Kdyby byla možnost dát i více hvězdiček, tak bych je dala. Děj knihy Vás chytne za srdce a nepovolí dokud nedočtete do konce. To se stalo mě, že jsem měla problém knihu odložit dřív než jsem jí dočetla. Doporučuji k přečtení

Peace
08.08.2016 5 z 5

"Z otvírání minulosti nic dobrého nevzejde."

Je škoda, že knihy od autorky u nás vychází s tak velkým časovým odstupem, protože je to Mistryně svého oboru.
Čtivé, dějově zajímavé a rozhodně doporučitelné!

Dousabel
31.07.2016 5 z 5

Tolik jsem se těšila na novou knihu od jedné z mých oblíbených autorek a po dočtení jsem zjistila, jak se mi po ní sakra stýskalo! Krásná kniha, krásný příběh, krásný překlad, krásný konec... Diane opravdu umí, teď jenom doufám, že nebudu muset čekat dalších sedm let na novou knihu, autorka jich napsala mnohem víc a já je chci všechny! :)

zdehan
29.07.2016 5 z 5

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená kniha je moc pěkná čtivá přečteno za dva dny,určitě autorku ještě vyhledám.

putpuda
28.07.2016 5 z 5

Agatha2 napsala vše, co jsem měla i já na "jazyku". Nádherná, smutná....jen ten konec mi přišel trochu jakoby ufiknutý. Ještě bych přidala pár stránek.
Po Kruté volbě nejlepší od D. CH.

Knižní střípky
26.07.2016 5 z 5

Jsem strašně moc ráda, že se po velmi dlouhé pauze vrátila na pulty našich knihkupectví má milovaná Diane Chamberlain s novinkou Dvojí život a opět nezklamala, tato dáma prostě umí vyprávět příběh, bylo to výborné stejně jako všechny její předchozí knihy, které mají v mé knihovně neodmyslitelné místo a nikdy z ní nezmizí.....opět úžasně propracovaný příběh, plný zvratů, emocí, vše důkladně promyšlené, prostě stará dobrá Diane, nedalo se od knihy odejít a zároveň jsem byla strašně smutná, že mi tak rychle ubývá....

zuzana2599
25.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha! Jedna z těch knih, která vás chytí za srdce, příběh vás úplně pohltí a vy nemůžete přestat číst. A pak když příběh dočtete, musíte na něj pořád myslet, dostal se vám pod kůži, byl tak krásný, fascinující, neuvěřitelný a přesto se mohl stát... Každé matce, každé z nás. Opravdu, tuto knižní srdcovku si musíte přečíst!

Chladnetka
21.07.2016 5 z 5

Pane jo! Moje první setkání s touto autorkou a jsem nadšená! Psáno z několika pohledů, které se navzájem prolínají a doplňují, až se nakonec celý příběh uzavře. I když je kniha svým tématem smutná, je to skvěle napsané. Kniha plná překvapení a zvratů, a když už si myslíte, že se nemůže nic dalšího zvrtnout, je zaručeno, že se tak stane.

evasamankova
18.07.2016 5 z 5

Velmi čtivý a příjemně psaný příběh, který ač je zápletkou smutný, je sám o sobě velmi dobrý.
Autorka dokázala skloubit trochu napětí s otázkami přátelství, svědomí a mateřské lásky. K tomu se navíc poměrně úspěšně vyvarovala laciných klišé, sladkobolných řečí a vyústění.
Opravdu se mi tato kniha líbila.