Dvě zrcadla

Dvě zrcadla https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71152/dve-zrcadla-71152.jpg 3 305 82

Dvě zrcadla série

Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Joshua spatří Katinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv? V romantickém příběhu s prvky fantasy se v rychlém sledu událostí střídají promluvy obou hlavních hrdinů a my sledujeme napínavý děj ze dvou úhlů pohledu. V knize najdeme všechny atributy spojené s tímto žánrem; především však rozehrává odvěké téma o síle lásky a boji dobra se zlem.... celý text

Chensie
28.05.2013 3 z 5

Průměrná kniha. Ze začátku to bylo zajímavé, ale pak se to stalo poněkud fádním. Nic, co by mě ohromilo.

DariDerek
20.05.2013 5 z 5

Česká autorka........čekala jsem téměř vše, ale předčilo to mé očekávání....Četla jsem, že někdo to srovnává se Stmíváním.... Pche :D vůůůbec :-)
Svižně napsané, přečtená za jednu noc a přitom nemám pocit, že by to byl promrhaný spánek :) A jen mezi námi všemi - já chci taky takové zrcadlooooo :D

bara8686
17.04.2013 3 z 5

docela čtivá dobrá kniha, na to že je od české autorky tak určitě palec nahoru, v místech mi to připadalo jako twilight, ale druhý díl, si nepřečtu určitě, dle recencí s tímto dílem ten druhý má pramálo společného

barborelka
11.04.2013 3 z 5

Kniha byla předvídatelná ale milá... Přesto se nemohu zbavit pocitu, že autorka dost čerpala z Twilight ságy. Bylo tu dost podobných rysů! Např. to jak Kate podle pachové stopy stopoval upír, který ji chtěl zabít. Nebo Katin " kamarád" lovec upírů, který hlídkuje celé noci před jejím domem a chrání ji a konečná přeměna Kat a jejich stravovací návyky.....Ale jinak pěkná oddechovka ;-)

zajiczkova
09.04.2013 3 z 5

kniha byla zajimavá ale nic extra

mary.M
03.04.2013 3 z 5

Kniha mě vůbec nedojala, jediné co bylo zajímavé je nápad se zrcadlem, ale jinak místy povrchní, nejvíce mě zklamala matka, která se spokojí s každou odpovědí.

minimonisek
19.03.2013 3 z 5

Kniha se mi líbila, měla vcelku rychlý spád, hodně mi to připomínalo Stmívání - z hlediska motivu i toho, co se v knize přihodilo. Dobrý byl ten nápad se zrcadly a působení lovcova amuletu. Dávám 3 hvězdičky za to, že je to hodně podobné Stmívání, jinak bych dala určitě víc....

rusalka1
31.01.2013 3 z 5

Obálka pekná a fakt super začiatok aj nápad .. to s tými zrkadlami ... no od chvíle čo sa stretli to bolo ako cez kopírku inej upírskej knihy ...tá druhá časť sa mi zdala ako odfláknutá.. ako keby sa autorke už v príbehu nechcelo pokračovať a ledabolo dopísala koniec :D ale aj tak celkom v pohode oddychovka :)

VeronikaK85
11.01.2013 5 z 5

Kniha mě nadchla. Vznikla na motivy Twilight jako fan-fiction povídka. Možná někdo nemá tento styl rád, ale paní Limrová je v tomto žánru mistr a v knize prokázala své vypravěčské schopnosti. Ano, je to romantické, jsou tam upíři a láska na věky věků, a to někomu vadí? Za sebe musím říct, že kdykoliv mám splín, nebo nevím, co číst, vezmu tuto knihu, otevřu ji absolutně kdekoliv a vždycky si to užiju.

MiliKry
22.12.2012 4 z 5

Trochu mi to připomíná Twilight, ale je to čtivé...

Soptinka
17.12.2012 5 z 5

Nádherná kniha u které si člověk odpočine. Najde tam pár zápletek, hlavně romantiku a dobrý konec. Kniha mě uchvátila :-) jsem z ní nadšená:-)

Kaka.cs
13.11.2012 5 z 5

Kniha s mojí oblíbenou tématikou - upíři. Nadchla mě od samého začátku a byla napínavá až do úplného konce.

gwen.simpson
07.11.2012 2 z 5

alenka za zrcadlem a stmívání dohromady, předvídatelné už od začátku

MesLivres
02.11.2012 3 z 5

Na mě to bylo hodně přeslazené a přezamilované, v některých chvílích jsem měla namále abych knihu neodložila. Ale oceňuji zajímavé nápady, jak již zde několik čtenářů zmínilo - propojená zrcadla, odhalení skutečného stáří úpíra na světle atd.

xxiixxi
12.10.2012 5 z 5

Úžasné! Knížku jsem přečetla až moc rychle, přála jsem si, aby to nikdy neskončilo. Příběh doslova plný lásky a citu. Vím, že je to holý nesmysl - upíři, láska přes zrcadlo a pak i navzdory nebezpečí. Tak jako hlavní hrdinka by se snad nikdo nechoval, ale já příběhu nedokázala odolat a celou dobu jsem si říkala, že to nemůže dopadnout dobře. Autorka píše vážně úžasně a její nápady se mi líbí. Opět chválím upíry jako krvelačné šelmy a ne jako ufňukané puberťáky.

lakme
23.09.2012 4 z 5

Příjemná oddechovka pro deštivé a pochmurné večery..:)

Calzedonka
06.07.2012 2 z 5

Dvě zrcadla, dvě hvězdičky - za to, že se to četlo lehce a svižně a za skvělý nápad s upírem na slunci. Ale jinak naprosto souhlasím s bookcase.

Juliette
02.02.2012 3 z 5

Celkem slušná upíří romantika, která má rychlý spád. Čtenář se nenudí.

bookcase
01.02.2012 3 z 5

Tak jsem ji ani nedočetla. Nechytlo mě to, bylo tam až příliš mnoho "Stmívání", které už jednou někdo napsal. Jak se říká, opakovaný vtip není vtipem, bohužel.

Majdule
20.01.2012 3 z 5

Rozhodně sladkobolný příběh z rodu červené knihovny plný přepjatých emocí, ale proč ne? Prima útěk z reality okořeněný velmi svěžím nápadem s propojenými zrcadly a jinakostí upířího světa příběh odlišují od Stmívání, byť některé jiné prvky inspiraci prozradí. Po nějaké těžké knize nebo když je mi smutno: ideální volba k relaxaci.