Dvě zrcadla

Dvě zrcadla https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71152/dve-zrcadla-71152.jpg 3 305 82

Dvě zrcadla série

Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Joshua spatří Katinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv? V romantickém příběhu s prvky fantasy se v rychlém sledu událostí střídají promluvy obou hlavních hrdinů a my sledujeme napínavý děj ze dvou úhlů pohledu. V knize najdeme všechny atributy spojené s tímto žánrem; především však rozehrává odvěké téma o síle lásky a boji dobra se zlem.... celý text

Anne Leyyd
28.10.2014 4 z 5

Velmi povedený a odpočinkový příběh s upíří tématikou. I přes podobnost se slavnou Twilight ságou se mi Dvě zrcadla líbila mnohem více. Kate i Joshe jsem si oblíbila vcelku rychle, a ačkoliv bych ocenila trochu pozvolnější rozjezd jejich vztahu, nemůžu jinak než dát 4 hvězdy. Především za velmi čtivý a příjemný styl psaní, jímž ho Karolína Limrová čtenářům podala.

Pokud chcete romantiku s kapkou nadpřirozena, rozhodně neuděláte chybu, když si Dvě zrcadla přečtete ;-)

Mermaida
09.10.2014 4 z 5

Kniha mne nadchla, četla jsme ji jedním dechem. Přišlo mi, že se lehce v některých pasážích podobá Stmívání, a tak byla docela předvídatelná. Přesto si velmi ráda přečtu Dva meče :)

Beni
13.09.2014 4 z 5

Hezká oddechovka.... jen mi to prostě hodně přišlo podobné Stmívání... možná to bude tím, že je to o upírech... ale i tak...., knihy o upírech zbožňuju, proto 4*

Pedruska01
18.08.2014 3 z 5

Nebylo to nic přeborného, tradiční romanticko-upírovské téma, ale mimo jiné nápad se zrcadly se povedl, neotřepané a promyšlené. Přeměna a svatba - trochu klišé. Držela jsem pěsti celkem Katinými kamarádovi Dannymu, který do ní byl jasně zamilovaný a snesl by jí modré z nebe, ale ona ne, ona se musela zbláznit do takovýho... upíra prostě! :D Nebylo to nic, z čeho bych se posadila na zadek, ale dalo se to číst. :)

Lenka.Vílka
18.07.2014 3 z 5

Docela dobra a ctiva kniha, u ktere jsem se nenudila (ale uz to jsou zase skoro dva roky)...tak uvidime, jak u me dopadnou meciky...

vlkove
12.07.2014 1 z 5

Tak tohle jsem nečekala, čekala jsem snad úplně vše ale tohle... Ten nápad se zrcadlen je úžasný ale to je asi jediné co mi přišlo úžasné. Jelikož jsem fanouškem Twilight, tak nemůžu přenést přes srdce, že je to hodně podobné Stmívání, a proto dávám 1 hvězdu.

KatulakT
17.06.2014 1 z 5

Na tuhle knihu jsem se dost těšila, protože paní Limrovou znám ze zmiňovaného webu fan-fiction. Co na mě čekalo bylo ale veliké zklamání. Měla jsem pocit, jakoby někdo vzal čajový pytlík s nápisem Twilight, vymáchal ho v ledové vodě a připsal pár speciálních vlastností "aby se neřeklo". Tohle by se dalo zařadit právě do kategorie fan-fiction se změnou totožností.
Do příběhu jsem se nedokázala začíst nějak více, prostě jsem knihou proplula bez většího zájmu. Celou dobu jsem měla pocit, že postavy se chovají jen podle předepsaného scénáře; jejich charaktery jsou černé nebo bílé. A to je podle mě celkem chyba a hlavně u fantasy příběhů. Při čtení jsem se cítila jakoby na hladině toho příběhu a neviděla na dno, nebo dokonce ani pár centimetrů dolů. Autorka měla čtenáře mnohem více vtáhnout, napínat, a vůbec - vymyslet nosnou zápletku, která by neodpovídala jen krátké povídce na pár stránek. Zbytečně dlouhé, začátek chaotický, zbytek okecávající, ale zároveň velmi rychlé.

Čtivost 60%

09.06.2014 3 z 5

jednoduché čtení, hezký příběh

Lucka.79
04.05.2014 4 z 5

Váhala jsem mezi 3* a 4* ... nakonec dávám o jednu navíc, protože se mi líbil autorčin nápad se zrcadly - ten začátek byl opravdu originální. Ale potom už nic moc ... nemám pocit, že by příběhu chyběla nějaká akce, to ne - ale hned bylo vše vyřešené, měla jsem pocit, že autorka mohla jít hlouběji. Každopádně se kniha hezky četla, jako oddychovka super.

Dadula118
21.04.2014 2 z 5

jako oddychovka dobré.na mě málo akce,moc emocí.

Sahalea
31.03.2014 2 z 5

Kniha mi byla doporučena kamarádkou a jsem si jistá že kdybych byla o pár let mladší, ocenila bych ji.

digi
23.02.2014 3 z 5

Povedený začátek knihy ,hlavně se zrcadlem...pak už ovšem nic extra

Doriana.M
30.01.2014 4 z 5

Napoprvé jsem knize dala 3*. Po dvou letech jsem se k ní vrátila. Hvězdičku přidávám za to, že jsem si ji při druhém čtení vychutnala, i když jsem znala pokračování.

kacka29
16.12.2013 4 z 5

V této knížce se mi nejvíc líbilo popsání emocí. Opravdu jsem ten příběh prožívala naplno :)

Gabriellam
09.12.2013 3 z 5

Taková oddechovka, ale na mě to bylo všechno příliš rychlé. Velice jednoduchá zápletka. Dobře se to ale četlo. Průměrná četba.

Catie_
08.12.2013 3 z 5

Když zavřu obě oči tak 3 hvězdičky...je to fakt oddychovka. Občas jsem si připadala, že čtu nějakou fan-fiction Twilight povídku, ale nebylo to nejhorší. Jen to asi pro mě nemělo ten správný švih nebo nevím, ale rozhodně to neurazí.

Ruxandra
27.11.2013 3 z 5

Klasická zápletka, klasická upíří romance s očekávatelným koncem. Jen ta "omáčka" okolo je jiná. Netvrdím, že je kniha špatná, to ne. Pro milovníka upířích romancí takřka ideální, ale klasickému čtenáři to nemá co dát. Tohle už tady prostě bylo, sice v lehkých obměnách, ale mnohokrát. Na druhou stranu je to asi jeden z mála českých romanticko-upířích pokusů a to mu přidává body.

Nikolka001
31.10.2013 4 z 5

Bylo to opravdu super čtení. Autorka knihy mě vtáhla do děje a já knihu hltala a hltala. Určitě doporučuji. Vůbec nejde poznat, že se jedná o českou knihu. :)

Hřibče
10.06.2013 2 z 5

Knize se nedá vytknout, že má spád. Na to, že je to autorčina prvotina, tak bych řekla, že je dobrá, ale zůstala bych pouze u toho slovíčka "dobrá". Tím nechci nikoho od Dvou zrcadel odrazovat, ale pokud čekáte hlubší děj, tak budete pravděpodobně zklamaní, jedná se totiž o nefalšovaný upíří slaďák na dlouhé zimní večery (na mě to bylo sladké až moc, a to je už co říct, zvládnu opravdu hodně). Pokud však máte rádi tuto tématiku, tak vaše čtenářské srdce bude plesat radostí. Na knize je sympatické to, že pochází z pera české autorky a děj se odehrává v USA. Kdyby někdo řekl, že knihu napsala Američanka, tak bych mu věřila. :)

Jujkyna
01.06.2013 4 z 5

Mně se to líbilo. Sice žádný překvapení, trochu jako Stmívání, ale podle mě možná i o kousek lepší. Oddechová knížka, nad kterou se nemusí tolik přemýšlet - ostatně, to jsem věděla už když jsem si ji brala z knihovny. :)