Dvě hrsti života

Dvě hrsti života https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475036/bmid_dve-hrsti-zivota-cv2-475036.jpg 5 251 65

Dvě silné ženy, dva německé osudy a příběh slavného berlínského nákupního domu KaDeWe. Německo 1914: Charlotte vyrůstá v Sasku na rozlehlém statku svého otce, úspěšného obchodníka. Zdá se, že jí svět leží u nohou, když je svou tetou a jejím židovským manželem uvedena do společnosti. Zde potká svou první lásku. Ale první světová válka jí zhatí plány a její život se navždy změní. Ve stejnou dobu se s nástrahami osudu potýká i Anna ze Sprévského lesa. Ta naopak zná jen přísnou disciplínu a tvrdou práci. I přesto potká první lásku, svého nejlepšího přítele, který je záhy během 1. světové války odvelen na frontu. Švadlenka Anna nastupuje jednoho mrazivého únorového dne v roce 1919 do vlaku směrem do Berlína, aby v chudinské čtvrti Wedding vyrazila se svým entuziasmem nabitým mládím vstříc novému životu. V tu dobu zrovna hledají prodavačky v jednom z největších místních nákupních domů… Anna a Charlotte se potkají až v roce 1953. Mezi nimi leží dvě světové války a jejich osudy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Zwei Handvoll Leben , 2019

attila1
10.02.2022 5 z 5

Úžasný příběh dvou žen. Knížka se krásně četla.

Josh
31.01.2022 5 z 5

Zaujatost pro jakýkoliv národ by nikomu neměla bránit, aby vnímal lidské starosti i radosti, a ani doba, protože tu si nikdo z nás nevybírá a každá má své problémy.

Tomu se říká nádherná sága, 1 z nejpříjemnějších knih nejen o 2SV, ale také o 1SV. Historické události jsou v pozadí, avšak nevyhnutelně zasahují do osudu postav. Založena na životě skutečných lidí a navíc v Německu, což dává nahlédnout „pod pokličku“, která je i po takové době pro některé příliš „horká“. Je to tak krásně napsané, že se stanete součástí příběhu a neodradí vás ani počet stran a tíha knihy :o)) Už se těším na další knihy této autorky v češtině – prosím překládejte!

zuzana2599
22.01.2022 5 z 5

Německá autorka Katharina Fuchs napsala opravdu velmi čtivý a strhující debut - ságu o osudech svých dvou babiček. Čtenář sleduje jejich neobyčejnou životní pouť na pozadí historických událostí dvacátého století. Charlotte žije jako jedináček v rodině majetného hospodáře a naopak Anna žije s mnoha sourozenci v domě, kde nechybí nouze a bída.
Tento docela rozsáhlý román se mi velmi líbil. Je napsaný s velkým citem, s vypravěčským umem, pokorně a láskyplně a já jej četla s velkou chutí ! Doporučuji k přečtení !!

Mlsnákočka
16.01.2022 5 z 5

Velmi krásná, výpravná kniha, plná válečného utrpení, ale i naděje a lásky. Musím říct, že stále vstřebávám hrůzy války a jsem šťastná, že my a naše děti nic takového nemusíme zažívat. Kniha ve mně bude ještě dlouho doznívat a hned tak na ni nezapomenu.

skalek
15.01.2022 5 z 5

Moc krásná kniha o dvou neuvěřitelných ženách...Moc hezky se četla
Obyčejní lidé v Německu to měli stejně těžké jako lidé jinde na světě

666
12.01.2022 2 z 5

Dobře se to četlo, ale to je asi tak všechno, co se o knize dá říci. Prostě další tuctový román pro ženy zasazený do dějinných událostí 20. století. Jeden by řekl, jak to ti chudáci Němci měli během obou válek těžké.

Janisss
09.01.2022 5 z 5

Touto knihou mi Ježíšek udělal asi největší radost - krásný, zajímavý, citlivý a poutavý příběh - výborně se mi četl, určitě doporučuji!

zdehan
02.01.2022 5 z 5

Kniha byla ze života a moc dobře se četla mě se líbila,

Renatecka
13.12.2021 5 z 5

Moc zajímavá a krásná kniha - miluji takové ságy.

Liturgievpatek
11.12.2021 5 z 5

Knihu jsem si uzival, prestoze je urcena zenam. Aspon jsem nahledl do jejich mysli. Nebo si to aspon myslim. Pribeh me bavil.

Kanylka
08.12.2021 4 z 5

Jen tak mě napadlo přečíst 100 knih, jsem moc ráda, že se mi to povedlo, stou poslední knihu tohoto roku jsem si užila o to víc.

clarkens
22.11.2021 4 z 5

Knížka se četla sama, moc příjemné čtení avšak mi vadilo vynechávání několika let mezi kapitolami často dle mého v důležitých situacích. Konečné setkání bylo v posledních stránkách a nebylo více rozepsano - jak se potkali apod.

pavla67
11.11.2021 5 z 5

Krasny pribeh,krasne se to cetlo,knizku jsem si uzivala.Doporucuji

Eliškam
08.11.2021 2 z 5

Za mě tedy ne. Přišlo mi to jako červená knihovna, která si hraje na hodnotnou literaturu. Druhá část knihy mi přišla vyloženě odfláknutá.

jiri77
18.10.2021 4 z 5

''Letmý pohled na dějiny Německa první poloviny dvacátého století formou románu''.
Příběh dvou žen Charlotte a Anny, které žijí rozdílné životy v tomhle období. Kniha je napsaná velmi čtivě. Kniha je svým způsobem více zaměřena pro ženy, ale neměl jsem s ní nějaký větší problém.

tittanie
17.10.2021

Kniha o obou světových válkách.
Kniha mi přišla hodně tvrdá. Ze začátku jsem se nemohla začíst a začala mě bavit až po skončení první světové válce. A jakmile skončila druhá světová mě to zase přestalo bavit.
Ano je to zajímavě popsaná kniha o dvacátém století z Německa. Ale vlastně asi nejsem spokojená. Docela jsem se musela nutit, ale možná je to špatným obdobím...
Pozn: Letos přečteno 134 z toho 31 o válce

xena2711
17.10.2021 5 z 5

Nádherný román německé autorky. Je pravda, že prvních 100stran jsem mu dávala šanci, nemohla jsem se nějak začíst. Ale poté se to rozjelo a kniha se nedala odložit. Kniha vypráví souběžně o osudech dvou dívek, později žen od roku 1914. Zažily první i druhou světovou válku, bídu, strach, ale i lásku, přátelství, rozchody a rodinné štěstí. Nakonec je osud spojil v roce 1953. Moc krásný příběh. Určitě stojí za přečtení.

bai.Cerna
12.10.2021 5 z 5

Velmi dobrý počin německé autorky. Dvě ženy, dva osudy poznamenané dvěma světovými válkami. Ač má kniha 470 stran, patří mezi knihy „na jedno otevření“. Tak říkám knihám, které je těžké odložit.

SimonaM86
08.10.2021 4 z 5

Dva životy - Anna a Charlotte, dva rozdílné způsoby života, ale stejné zlomove okamžiky - první lásky, první zklamání... A pohled na druhou světovou válku z pohledu německých žen a ukázku toho, že život není černobílý a a každá strana mě dvě mince.

Lacheta
29.09.2021 4 z 5

Než zmíním minivýhrady z mého čtenářského pohledu, musím zdůraznit, že jsem nadšen z románu o válečném a mimoválečném období z německého pohledu. Přečteno na jeden zátah. Jen si myslím, že větší autenticitu doby by dodalo občasné zmínění události jež jistě zrovna rezonovaly celým Německem. O Anšlusu či Mnichovu ani zmínka. Je zmíněn Goebelsův projev ve Sportovním paláci a vyhlášení totální války ale vůbec se nedozvíme, že to byla reakce na prohru u Stalingradu po které byl v Německu vyhlášen celostátní smutek. Trochu mi vadila nepřesná čísla např. při zmínce o Lidicích nebo počet letadel při ruské ofenzívě r.1944 aj. Ale v celkovém kontextu to zřejmě nebylo tak důležité.

20. století německá literatura Německo Berlín osudy lidí osudy žen ságy

Katharina Fuchs