Dům U Tří borovic

Dům U Tří borovic
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385152/bmid_dum-u-tri-borovic-GZh-385152.jpg 4 522 522

Francouzský venkov na konci 19. století. Prostředí plné pověr, předsudků, klepů a nedůvěry k „přivandrovalcům“. Zanedbaný statek, na němž bez nadšení hospodaří bývalý právník André Trevillon s hrstkou služebnictva a postiženým synem. Tak vypadá místo, kam se v tísni uchýlí mladá žena prchající z ohroženého domova. Alžběta zpočátku hledá jen dočasný azyl, netouží zasahovat do života místních lidí, ale je natolik odlišná, že se brzy stává terčem útoků. Má dost odvahy, aby se ubránila a zároveň tím zcela změnila život lidí na statku. Napovrch však vyplouvají stará tajemství a přes všechnu Alžbětinu snahu se neodvratně schyluje k tragédii…... celý text

bedkniha
13.08.2017 5 z 5

Krásně napsaná kniha, mám další autorčiny knihy připravené ke čtení

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

Tiffany
20.06.2017 4 z 5

Moje první knížka od autorky. Krásně se četla a přesto , že moc nejsem na ženské romány a spíš mě zlákalo avizované prostředí - francouzský venkov 19.století, tak příběh nebyl zbytečně přeslazený. Spíš takový lehce romantický a přesto uvěřitelný, protože hlavní postavy neměly zrovna na růžích ustláno . Život v té době nebyl určitě nijak jednoduchý.

baral
27.04.2017 5 z 5

Krásný čtivý román,doporučuji si ho přečíst. Když čtu knihy od této autorky,tak mě to vtáhne do děje .Vždy se těším na další jeji vydané knihy.

Bella09
23.04.2017 5 z 5

Knihu jsem vnímala jako takové pohlazení po duši. I když osudy postav nebyly lehké. Každý den cestou z práce jsem se na knihu těšila. Byla to má první kniha od autorky a určitě si přečtu další.

Kopretina
11.04.2017 5 z 5

První setkání s autorkou mě nadchlo. Příběh jsem hltala a naplno prožívala. Trochu jsem byla zklamaná rychlostí navázání tělesného vztahu, ale to bylo jediné zklamání. Tajemství, pletichy, naopak čistota hlavní postavy, dále popis postiženého chlapce a život těchto lidí v tehdejší době - toho je román plný a dodává mu na celistvosti.

martiline
31.03.2017 5 z 5

Knihy Hany Marie Körnerové ve mne vyvolávají naprostou spokojenost s životem, který žiji. Dům U Tří borovic na mne také tak působí. Nevím čím to, ale při čtení pociťuji vděk za všechno, co právě teď mám a k tomu mne to i svým způsobem nutí víc pracovat, starat se, pečovat.
Nádherný román.

michaela7087
22.03.2017 5 z 5

Opravdu krásná oddechovka, tak dobře se četla, přesně něco takového jsem po Zlodějce knih opravdu potřebovala si přečíst. Byla to moje první knížka od autorky a určitě si přečtu i její další knížky.

Gretka66
09.02.2017 5 z 5

Prima oddechové čtení.Moc dobře se mi četla.

Riccia
07.01.2017 5 z 5

Čtivý romantický historický příběh - uvěřitelný, tak akorát sladký, prostě velice příjemné oddechové čtení. Nejspíš se časem poohlédnu po nějaké další knize této autorky, protože trocha romantiky se čas od času docela hodí.

Kabalenka
29.11.2016 4 z 5

Další skvělá knížka od autorky.

harena
29.09.2016 5 z 5

Příjemný romantický příběh, výborná !!! oddychovka, pěkný jazyk, čte se úplně sama a určitě se vám po ní zdají krásné sny. Paráda, člověk to fakt někdy potřebuje. Určitě si ještě půjčím od této autorky něco dalšího. Díky za dva pohodově ztrávené večery.

invocation11
20.08.2016 3 z 5

Říkala jsem si, jestli už nejsem na podobnou romantiku trochu stará, ale byl to opravdu pěkný příběh. A člověk holt někdy chce věřit tomu, že existují čestní lidé, prostá láska, nezištnost a zlo se ztrestá samo...

Urbana
04.08.2016

Pěkná kniha, čtivá, oddechová, za sebe doporučuji si ji přečíst.

helča5
08.07.2016 5 z 5

kniha plná napětí,romantiky,prostě čtení na dovču,trochu mi připomínala Andělskou tvář,kterou jsem nečetla.ale viděla film.

Smiragl
03.07.2016 2 z 5

autorčin spíše slabší kousek, takový hodně průhledný příběh...

Daenerys
25.02.2016 2 z 5

Taková prvoplánová romantika. Anotace mě zaujala, kostra příběhu nebyla vymyšlená špatně, vadila mi spíš taková ta průhlednost a předvídatelnost... ono ale v tomhle žánru je asi těžké se tomu vyhnout.

sabca
04.02.2016 5 z 5

Pokud máte chuť na něco romantického sáhněte po tomto románu. Příběh Alžběty a Andrého je plný napětí, záští a nechybí ani láska.. Kniha se čte sama. Doporučuji

Januletta
02.02.2016 5 z 5

Moc se mi líbí, jak je příběh napsán. Vážně se čte skoro sama.

Lucissia
26.01.2016 5 z 5

Tááák, právě dočteno za necelý den :-) Výborná oddychovka, romantiky ani málo, ani moc, četlo se to úplně samo. :-)