Důchodkyně nestřílejte

Důchodkyně nestřílejte https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47478/bmid_duchodkyne-nestrilejte-ZZ0-47478.jpg 3 110 32

„Slovo,důchodkyně´ automaticky vyvolává představu babky v šátku, tmavých šatech a polobotkách prošlápnutých nejméně dvěma generacemi, která na hřbitovní lavičce při nostalgických vzpomínkách přivyká prostředí. Současnost je ale jiná. Dnešní ženy-důchodkyně, zbavené pout stereotypního zaměstnání, nikdy nekončícího zajišťování chodu domácnosti, nevděčné výchovy dětí a manžela, který si pod tlakem zbytku mízy našel (bohudík) mladší, začínají konečně žít. Mají čas na sebe i na své záliby, mají šarm i eleganci, a především díky životním zkušenostem schopnost vnímat svět kolem sebe s humorným nadhledem…“ Autorka živě přibližuje současnou ženu po šedesátce, která je však babičce na plný úvazek značně vzdálena. Její úsměvné a s lehce provokujícím sarkasmem podané příhody věrohodně potvrzují, že není podstatný věk, ale přístup k životu.... celý text

marli58
26.12.2017 4 z 5

Humorně laděné čtení o akční důchodkyni. Je to o tom, co všechno můžeme, protože na to máme najednou čas... ( ovšem musíme na to i mít...)

ladahoff
12.12.2017 4 z 5

Nezklamala

1alena1
23.11.2017 2 z 5

Takový deníček postarší ženy, nejslabší, co jsem kdy od Marcely Mlynářové četla. Nechci psát negativně, ale pozitivního jsem moc na tomto čtení, bohužel, nenašla.

Jessica007
20.08.2017 5 z 5

Výborná oddychovka, přesně mi dnes sedla. Vtipná, zasmála jsem se. Sarkastická. Ani nevím, proč jsem se zatím knížkám od autorky vyhýbala. Asi to chtělo správné načasování - a bylo přesné. Moc jsem se u knížky pobavila, zlepšila mi náladu i neděli. Fajn. Je to první knížka od autorky, ale moc ráda si přečtu i další.

iska25
14.07.2017 3 z 5

Vtipně napsané, velmi mě oslovil citát na konci jedné kapitoly: Jsou okamžiky , kdy je nám bližší vůně hnoje než Dioru, Niny Rici, či Coco Chanelu. Vyvolává v nás vzpomínky na domov se zelenými stráněmi plnými skotu a ryzí člověčenství.

syskas
14.06.2016 5 z 5

Výborná oddychovka, vtipné, s nadhľadom, "kabelkové čítanie". Akurát posledná kapitola bola nuda - skôr cestovateľská príručka, tak som ju nečítala :-)

EJKA
05.04.2016 5 z 5

Mně se tato kniha hodně líbla, je to taková fajn oddychovka.

sporran
05.03.2016 3 z 5

Před dvěma lety, kdy jsem se při čtení hledala jsem byla autorkou a jejím stylem psaní nadšená. Pak jsem přečetla řadu dalších knih a musím říci, že už mi tento styl tak nevyhovuje. Ač mi nevadí popisy míst, tak tohle už mi přijde moc. Píše o kdejaké zatáčce a to třeba Šumavu, kterou v závěru této knížky navštívila a popisuje, mám v živé paměti. Musím říci, že už mi řada věcí připadala ne až tak vtipně. Za polovinou knihy jsem se tak trochu nudila. Kdyby nekončila Šumavou mou milovanou, tak bych asi nevydržela.

maryzka
20.10.2014 3 z 5

Čtivá, vtipná kniha,odpočinková kniha. Ráda bych docela brala život s humorem- ach jak já autorce závidim.

orinka3
18.10.2014 4 z 5

Knížka mě opět pobavila, už vím, co od této autorky čekat a nezklamala v tom. V příběhu oceňuji, že hezky popisuje mně známá místa. Člověka potěší, když to někdo cizí pochválí. Kniha zpříjemní smutné dny, zdlouhavé čekání na úřadě nebo u doktora, malý formát je do kabelky akorát.

Prateri
17.09.2014 3 z 5

Hrdinka knihy je čupr důchodkyně. Dobrovolně přiznávám, že já jsem trochu naodstřel. Jinak, kniha se čte pěkně.

mariva
26.02.2014 5 z 5

Další zábavná a vtipná knížečka, stejně jako ostatní autorčiny knihy. Protože v hodnocení bych se opakovala, už jsem hodnotila několik jejích knih, chci kromě autorky pochválit i vydavatele a hlavně ilustrátorku. Ilustrace obvykle v knihách pro dospělé moc neprožívám, jejich smysl vidím spíš v dětských knihách. V tomto případě ale musím udělat výjimku, protože ilustrátorka je opravdu výborná - hezké obrázky, ale především úžasně vtipné a přesně doplňující texty knih. Ta by si zasloužila svých 5 hvězdiček.

ženy humor pro ženy české ženy životní styl senioři optimismus šedesátka (věk)

2010  68%Důchodkyně nestřílejte
2011  68%Z lodiček do holin