Duch Llana Estacada

Duch Llana Estacada https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23766/bmid_duch-llana-estacada-ulL-23766.png 4 642 642

Mezi supy série

< 2. díl

V téměř detektivním románu Karel May vypráví o boji Vinnetoua, Old Shatterhanda, Hobble Franka, Dlouhého Davyho, Tlustého Jemmyho a Bloodyho Foxe se skupinou stakemanů (tyčkařů), tj. padouchů, kteří tyčky, ukazující správnou cestu pouští, přesunují jiným směrem, aby své oběti zahubili žízní a mohli je snadno oloupit. S knihou Syn lovce medvědů je román volně propojen pouze společnými postavami (vystupuje zde i lovec medvědů Baumann a jeho syn Martin).... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Olympia

Der Geist des Llano Estacado , 1888

valda
15.02.2013 5 z 5

Volné pokračování Syna lovce medvědů. Tentokrát se parta sejde na Helmersově farmě na okraji pouště Llanno Estacado, ve které řádí skupiny Supů. Jsou to vražední zloději, kteří lstí lákají netušící lidi, co se chtějí dostat na druhou stranu pouště. Potom je zabijí a okradou. Kolem pouště se pohybuje mnoho různých podivných individuí, ale nikdo neví, kdo z nich patří k nebezpečným Supům. Llanno je zvláštní místo. Nebezpečná poušť, kde není žádná oáza. Prohání se po ní tajemný Duch Llana Estacada, a v noci lze vidět mnoho zvláštních přírodních úkazů.
Prostě ideální prostředí pro dobrodružnou knihu. Možná ještě o trochu lepší, než předchozí díl.

Kakho-Oto
10.02.2013 5 z 5

(SPOILER) Ano, jedna z nejlepších mayovek. Zde uvedené vydání z roku 1966 je sice trochu zkrácené, ale překlad je velmi čtivý. Jiný překlad této knihy (v brněnském nakladatelství Návrat) mně moc čtivý nepřišel. Resumé = záleží i na překladu. V říjnu 2021 jsem tuto knihu s velkým zájmem přečetl již popáté, poprvé ve vydání od nakladatelství Olympia z roku 1989. Prostřední části knihy jsou dost "fyzikální" - optické klamy na obloze, pád meteoritu, Eliášovy ohně...Příběh rychle odsýpe, je dost akční a hodně zalidněný. Vinnetou se objeví až za polovinou knihy, Old Shatterhand cca na začátku druhé třetiny.

aktak1203
31.01.2013 4 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem přečetla několikrát.

Aenag
17.11.2012 5 z 5

Jak píše většina, jedna z nejlepších knih Karla Maye. Nepatří asi ke klasickým Mayovkám a možná proto je tak dobrá.:)

krab
19.10.2012 4 z 5

z Mayovek se mi asi taky líbí nejvíc :-)

Dera
30.08.2012 4 z 5

Tato kniha patří mezi klasiku mého dětství. Jak už bylo zmíněno, May se hodnotí v dospělém věku jinak než v chlapeckém...

em54
21.08.2012 5 z 5

Oněch pět hvězdiček jsem dal této knížce proto, že ji považuji za jednu z nejlepších Mayovek - a vůbec knížek v daném žánru dobrodružné chlapecké literatury. Samozřejmě, že sdílím poznatky a pocity Alix.

Alix
06.05.2012 4 z 5

Knihu jsem v dětství milovala a jen díky ní jsem zjistila, že vůbec existuje poušť Llano Estacado, pamatuji si, co jsou to Eliášovy plamínky a taťka mne musel poučit, kdo je to Yankee. A taky jsem si zapamatovala má první anglická slovíčka.

Vecko99
20.01.2012 5 z 5

Jako jednu z mála knih od Maye si jí ještě pamatuji a osobně jí považuji za jednu z nejlepších od něj.

Jackjelly
12.10.2011 5 z 5

Knihy z dětství se nedají dnes recenzovat, tato byla prostě skvělá ...