Ztracený přístav

Ztracený přístav https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149200/bmid_rob-ryan-a-cassie-maddox-ztraceny-p-L6T-149200.jpg 4 386 79

Další román, ve kterém irská autorka dokládá své mistrovství psychologické detektivky. V nedostavěném a jen z části obydleném satelitním městečku za Dublinem dojde k vraždě dvou dětí a jejich otce. Matka je převezena na intenzivní péči a bojuje o život. Případu se ujímá Dělovka Kennedy, vyšetřovatelské eso dublinského oddělení vražd. Zprvu se spolu se svým mladším parťákem Richiem domnívají, že případ je jasný: Pat Spain se stal obětí hospodářské krize, takže zabil svoje děti, pokusil se zabít i svou ženu Jenny a nakonec spáchal sebevraždu. Je tu však až příliš mnoho nevysvětlitelných okolností a stopy vedou dvěma směry zároveň. Navíc se ke slovu hlásí i Dělovkův soukromý život. Jeho sestra Dina, která se o případu dozví ze zpráv, začíná mít opět psychické problémy a vzkřísí něco, o čem se Dělovka domníval, že to má pevně pod kontrolou – něco, co se v těch končinách jednoho léta přihodilo jejich rodině, když byli ještě děti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Broken Harbour , 2012

j.kostal
06.09.2013 5 z 5

Knihy Tany French nie sú len čistým príbehom s kriminálnou zápletkou, nie sú nadupané akciou, hektolitrami krvi a hrdinami, ktorí prežijú všetko a nič ich nezastaví.... naopak, všetky postavy sú uveriteľné, sú z mäsa a kostí, robia chyby (a častokrát za ne kruto pykajú) a každý z charakterov je iný, svojský. Inak tomu nie je ani teraz, autorke sa opäť majstrovsky podarilo zakomponovať do príbehu dve dejové línie - tá prvá sa venuje samotnému vyšetrovaniu viacnásobnej vraždy jednej rodiny dvojicou detektívov, "učiteľa a žiaka", a zároveň ma vždy fascinuje tá druhá "skrytá línia" príbehu, kde sa vždy hlavný hrdina (detektív) retrospektívne vracia do svojej minulosti, aby odtiaľ vyhrabal veci, ktoré mali zostať skryté.... avšak ktorým musí počas vyšetrovania samotného prípadu čeliť... a pritom máte vždy pocit, že všetkým zúčastneným vidíte "priamo do duše", a práve toto robí z Tany French takú ojedinelú autorku. A vôbec pritom nejde o fakt, že vraha častokrát "odhalíte" už 100 stránok pred koncom knihy...autorka tak dá priestor páchateľovi, aby čitateľ vždy pochopil, prečo dotyčný konal tak, ako konal, a vy pritom máte pocit, že by ste možno v danej situácii konali presne rovnako.... a pritom mali vždy na pamäti, že sme len ľudia, so všetkými svojimi slabosťami a starosťami. Opravnené hodnotenie plným počtom bodov.

dada1838
09.08.2013 5 z 5

Tanu French čtu moc ráda, takže na Ztracený přístav jsem se těšila... a samozřejmě nezklamal. Výborná psychologická detektivka, která se nedá odložit. Kdy bude další? :)))

RomanaH
04.08.2013 5 z 5

táááák - dočteno! znáte to, máte knížku, výborně se vám čte, chcete si jí šetřit, ale nedá vám to ... čtete a čtete, finišujete, nevnímáte okolí a najednou dočteno, až je vám to líto... co napsat, abych neprozradila nic podstatného tomu, kdo teprve bude číst... Tana French je moje oblíbená - všechny čtyři knížky mě vzaly, možná malininko míň třetí, Na Věrnosti. Ztracený přístav se mi zdá nejlepší po té psychologické stránce ... dětství Dělovky, chování jeho mamky, pocity jeho ségry, to co zažíval Pat a Jenny... jo a konec, ten beru!

bosorka
28.07.2013 3 z 5

Pro mě po minulých knihách od T. French trochu zklamání. Připadá mi, že její knihy mají stále sestupnou tendenci. Ztracený Přístav je hodně natahovaný a zápletka mi přišla krapet uvařená z vody. Vím, že to měl být psychologický profil lidí, kteří se octli v krizové životní situaci, ale i tak to na mě působilo přepáleně, postavy se chovaly mnohdy až moc nelogicky. Určitě bych hodně krátila, zvlášť předlouhé dialogy dvou vyšetřovatelů, kdy jsem měla co dělat, abych v čtení vydržela. Na druhé straně líbilo se mi, jak u ní postavy opravdu nejsou černobílé, navíc kolikrát jsem cítila sympatie spíš k tomu, kdo se nejspíš nechová zcela korektně a naopak.

šipek
17.07.2013 3 z 5

Hrozně zdlouhavé a ty internetové debaty neberou konce.Čekal jsem daleko více od této knihy.

DannyBlakely
17.07.2013 4 z 5

Skvělá a napínavá knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout a pořád jsem přemýšlela kdo, jak, proč.. a ne a ne na to přijít.. :) Doporučuji!

kam-pak
13.07.2013 5 z 5

Každá z knih Tany French je tak trošičku z jiného soudku, všechny napínavé a čtivé. Pro mě je jedničkou V lesích, ale i Ztracenému přístavu dávám pět hvězdiček. Příběh jednoho manželství - řekla bych.

Melanka
09.07.2013 5 z 5

Skvělé čtení, napínavé a hlavně uvěřitelné. Nemohla jsem se odtrhnout. Vřele doporučuji.
Souhlasím ale i s výtkou na opakující se oslovení "starý brachu" a přidala bych ještě "kámo". Takhle někdo fakt mluví?

Kaculina
30.06.2013 5 z 5

asi nejlepsi z knih Tany French

Jančislava
23.06.2013 5 z 5

Řekla bych, že je to od ní asi nejhezčí kniha. Byla napínavá, dobře napsaná. Děj mi nepřišel zdlouhavý, četlo se to dobře. Jediné co mi trochu vadilo, bylo neustále opakující se - starý brachu :-) ale to je jenom taková drobnost. Takže závěr je, že bych tuto knihu klidně doporučila každému, kdo má chu't na dobrou detektivku!
Líbí se mi u této autorky, že používá postavy, které představí v knize předtím a zárově'n nevadí, když jste díl předtím nečetli.

evasamankova
15.06.2013 3 z 5

Detektivka se zcela uvěřitelnými postavami i motivem. Vysvětleno dopodrobna a úplně přesvědčivě. Nejsem ale přesvědčena, že na tento příběh a vcelku banální rozuzlení případu, bylo potřeba 509 stran. Kniha mi přišla zbytečně natahovaná a dost vleklá. Trochu to ořezat, tak na max. 300 stran, dám plný počet. Takhle průměr. A ještě maličkost, dost mi vadila skoro kilová velká vazba knihy. Ještě teď mě trochu bolí ruka.

Kat123
12.06.2013 4 z 5

Taky jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Docela realisticke, nepripadlo mi to ani tak pritazene za vlasy, jako nektere jine detektivky. Spokojenost :) Hezke pocteni.

smmajl
27.05.2013 5 z 5

Další výborná knížka Tany French, nemohla jsem se odtrhnout, knížka nutí k přemýšlení...super. Sice pro mě pořád číslo 1 Na Věrnosti, ale těším se na další.

Hella
29.04.2013 4 z 5

Absolutně dokonalý příběh. Páchala jsem na sobě násilí :-) , když jsem se nedobrovolně po půlnoci od knihy odtrhávala.

pihinka
27.04.2013

Právě čtu a nemůžu se odtrhnout, opravdu vyvedená detektivka, Tano, jen tak dál :)

asterixka
11.04.2013 5 z 5

Vynikající psychologická detektivka s tak neuvěřitelně živě podanými postavami, že se do nich vcítíte, ani nevíte jak....zejména se mí líbí psaní ich formou, autenticitu to jen podtrhuje. Prostě můžu jen chválit, Ztracený přístav je ještě o fous lepší, než předchozí knihy Tany French a já doufám, že se můžeme těšit na její další skvělé dílo, protože v tomto žánru je, dle mě, jedna z nejlepších :-)

simonabr
26.03.2013 5 z 5

Opět další výborná detektivka Tany French, ikdyž pachatele jsem už před rozuzlením tušila. Navíc se mi líbí, že se v jejích knihách vždycky promítá i nějaký osobní problém detektiva.

makn
20.03.2013 5 z 5

Na Ztracený přístav jsem se, po přečtení všech předchozích knih od Tany French, dlouho těšil a rozhodně mě nezklamala. Opět ukázka autorčina skvělého vypravěčského talentu a umění, jak skvěle dokáže vykreslit čtenáři postavy svých knih.

akirek
16.02.2013 5 z 5

Skvělé! Nedokázala jsem se odtrhnout. Jedna z nejlepších psychologických detektivek, co jsem kdy četla. Hodně mě nutila k přemýšlení - o tom, jak děsivě rychle můžeme v té naší spořádané společnosti sklouznout do šílenství. Dlouho na ni nezapomenu!

detektivní a krimi romány Irsko napětí

Tana French
irská, 1973