Drž mě pevně, miluj mě zlehka: Příběhy z tančírny Century

Drž mě pevně, miluj mě zlehka: Příběhy z tančírny Century https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90294/bmid_drz-me-pevne-miluj-me-zlehka-pribeh-wnQ-90294.jpg 4 481 481

Po románovém projektu Třetí přání, pentalogii, jež vychází letos také konečně v USA, a poslední knize esejí Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum absolvoval několikaměsíční taneční školu tanga přímo v Argentině, vrátil se do Seattlu, kde organizoval různé taneční akce točící se opět kolem tanga, např. Tango kabaret, kde dělal moderátora, a přelom roku strávil na Bali v doprovodu tanečnice tanga. A celou tu dobu mu v hlavě zrála kniha. V Seattlu se nachází tančírna Století (Century Ballroom), která slouží jako pevný bod, nebo pevný parket, kolem něhož se točí jednotlivé příběhy jako na kolotoči. Fulghum ve všech povídkách zkoumá potřebu člověka reagovat fyzicky na hudbu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Hold Me Fast, Love Me Slow: Tales from the Century Ballroom , 2011

Kiki C.
04.08.2012 5 z 5

Ze začátku jsem si touto knihou nebyla až tak jistá, ale jakmile jsem jí začala číst, vtáhla mě do sebe a já už nemohla přestat. Líbili se mi ilustrace, styl, a hlavně ten příběh. Je o tanci, lásce a tak podobně a to já ráda, protože tanec miluji. Doporučuji všem na 100%! :))

Petiz
25.06.2012 5 z 5

Když jsem četla Třetí přání, toužila jsem jet na Krétu a do Monetových zahrad. Když jsem četla Drž mě pevně, miluj mě zlehka, strašně jsem se chtěla naučit tango. Fulghumovy romány jsou prostě uchvacující. Krom toho je to také krásná kniha do ruky a jsou tam překrásné ilustrace.

Renik
28.01.2012 5 z 5

Mě se tahle knížka líbila moc, je psaná stylem, kdy se snadno čte a příběhy, které tam vlastně sbírá Aristo právník tančírny Centaury jsou často vtipné a zábavné. A hlavně je tu tancování a i lásky, seznamování takže pěkné čtení.

elpiska
20.01.2012 4 z 5

Měla jsem štěstí a s knížkou poprvé přišla do styku na Listování (scénické čtení) za účasti pana Fulghuma i jeho ženy Willow Baderové. Z Listování jsem byla nadšená, parádně jsem se při něm bavila. Z knížky samotné jsem nadšená o něco méně, ale přesto je to kouzelná knížka o tom, že tango není jenom tanec a není jenom pro tanečníky, knížka o zavřených dveřích v nás a výzvách a poznáních a tak...

rikke
23.10.2011 5 z 5

Říkám si, proč mě nikdy nenapadlo naučit se tango; na druhé straně, bych se ho chtěla učit jedině v tančírně Century. Ale třeba otevřu jiné zavřené, nikoliv zamčené, dveře.