Drahá ženo

Drahá ženo https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468089/bmid_draha-zeno-h47-468089.png 4 221 221

Pro Beth tenhle slunečný den znamenal něco mnohem většího než pro ostatní lidi. Byl to první den její svobody. Utíká před svým životem plným bolesti a odříkání. Nebojí se využít čehokoliv, aby se dostala do vytouženého cíle. Je jen otázkou, jestli je dostatečně silná zvládnout veškeré nástrahy po cestě. Nebo měl její manžel pravdu a Beth je k ničemu. Jeffrey se vrátil po náročné pracovní cestě domů. Předpokládal, že na něj bude čekat manželka, ale našel jen prázdný dům. Samozřejmě, že po sobě zase zapomněla uklidit. Až se jeho žena vrátí, budou si muset vážně promluvit. Ale ta facka ho vážně moc mrzí… Marcus je vyčerpaný. V práci mají neustálý podstav, což znamená dlouhé hodiny přesčasů. Teď ještě dostal na starost ten nový případ zmizelé ženy, který má naprostou prioritu. Navrch ho manželka kolegy požádá o pomoc se synem, kterého nezvládá, a do toho všeho ještě narozeninová oslava jeho neteře, kde nesmí chybět. Sledujte jejich kroky v novém napínavém thrilleru Kimberly Belle, autorky Manželských lží.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Dear Wife , 2019

Kristuflina
01.12.2022 5 z 5

Super čtivá kniha. Rozhodně stojí za to.

Arsi
18.11.2022 5 z 5

Perfektní kniha, moc jsem si čtení užila. Zajímavá zápletka a ještě zajímavější rozuzlení.

sipkulka
02.11.2022 5 z 5

No, tak na pocity z téhle knížky nezapomenu opravdu dlouho. Silný příběh, zajímavá zápletka a ten konec....nelze říct nic jiného než prostě wau.

hnilda3
01.11.2022 5 z 5

Výborné, nemám co vytknout. Kniha mě hodně bavila, byla opravdu napínavá.

Tereyciiik
28.10.2022 5 z 5

Skvělý pribeh. Zajímavá zápletka a v celku (pro mě) překvapivý závěr. Je to zvláštní pocit, když celou dobu čtěte knihu a jste si jisti, co a jak a pak najednou BAF a čtenar na to kouká, jak? cože? vážně?
Moc sw mi to líbilo.

Vladísek
26.10.2022 5 z 5

Tohle je přesně ten typ příběhu, který já můžu! Bavilo mě to, ačkoliv zhruba od poloviny knihy bylo jasné, jak se věci mají a k jakému konci vše směřuje. Doporučuji.

Emma27
17.08.2022 3 z 5

Kniha je velmi dobře napsána.Taky jsem si od začátku myslela jak to je,ale konec mě překvapil.

Kačka_knihomol
16.08.2022 5 z 5

Jo, já jsem s knihou spokojena. Mám ráda vyprávění z pohledu více postav, navíc jak to skutečně je jsem prohlédla opravdu až na konci. Kniha měla spád, napětí, nepřišlo mi ani, že by autorka nějak příběh uměle natahovala. Vše bylo na závěr hezky vysvětleno a odhaleno, což je za mé také další plus (nemám ráda otevřené konce a prostor pro domněnky). Hodnotím plným počtem.

Dashik
09.06.2022 5 z 5

I když jsem podobných knih přečetla hodně a zhruba od poloviny jsem tušila, jakým směrem se bude ubírat závěr, tak se mi to moc líbilo. Četlo se mi to dobře. Řekla bych, že kniha má právem vysoké hodnocení.

jindra-svita
22.05.2022 4 z 5

Mně to bavilo, i když jsem zhruba ve dvou třetinách už tušila, jak to všechno je.

Hvězdinka
18.04.2022 5 z 5

Super čtení. Vyprávění tří osob, které si jen naoko žijí vlastní životy. Vše je v závěru propojené, vysvětlené. Kniha se četla sama, je to sice téma časté, ale způsob psaní mě nadchnul. Kdo je vlastně Beth se dá vytušit dříve než v samotném závěru, přesto jsem nadšená.

xena2711
17.04.2022 4 z 5

Od začátku jsem si myslela, že vím, o co tu jde. Ale omyl, autorka na konci opravdu překvapila. Pravda je, že do poloviny jsem se musela přemlouvat do čtení, nějak mě to nechytlo. Ale od půlky se to rozjelo a konec byl nečekaný.

jeny-v
17.03.2022 5 z 5

„Lidé jen tak nezmizí z povrchu zemského. Utečou, schovají se, nebo je unesou. Měla bych to vědět, jsem jedna z nich.“ Už po přečtení prvních stránek mě kniha nekompromisně vtáhla do poutavého svižného děje s jasně danými pravidly: útěk, zmizení, vyšetřování. Výborné čtení, které jsem jen stěží opouštěla. Osudy tří lidí, u kterých si říkáte, že spolu absolutně nesouvisí. Beth, která utíká před domácím násilím a šikanou. Jeffrey, jemuž se nevrátila z práce domů manželka Sabina a Marcus - detektiv, který pod tlakem nezvládá svoji práci ani rodinu. Opět román, který rozděluje čtenáře v hodnocení. Jak se říká: základ je stejný, ale omáčka každá jiná.

katpas76
14.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Na základě autorčina díla Manželské lži jsem sáhla i po románu Drahá ženo. Jedná se o druhou knihu od této autorky, kterou jsem přečetla. Moc jsem se na ni těšila, protože Manželské lži se mi opravdu líbily. Drahá ženo bohužel moje očekávání úplně nesplnila. Do cca poloviny příběhu se nic moc extra nedělo. Teprve poslední zhruba třetina knihy nabrala opravdu spád a nutila mě číst dál a dál až do konce. Zápletka byla zčásti překvapivá, i když od začátku jsem tušila, že "to nebude tak průhledné", jak nás autorka první polovinu knihy záměrně vede. Ano, čtenář si dlouho myslí, že ví, kdo je žena na útěku. Závěrečné odhalení je možná zčásti překvapivé, ale na druhou stranu já jsem nějakou "komplikaci" očekávala. Lehce mi vadil způsob, kterým autorka knihu napsala - z pohledu tří osob - Beth, Jeffreyho a Marcuse. Konkrétně u Beth jsem měla problém s používáním druhé osoby ("tys mě škrtil, když jsi mě kopal" apod.), přišlo mi to zbytečné a to, co autorka zřejmě zamýšlela, aby se zvýšilo napětí a dramatičnost, by se pro mě stalo stejně tak při použití třetí osoby. Celkově knihu přesto hodnotím spíš pozitivně, je čtivá, zajímavě zpracovaná.

KatyM.
09.02.2022 3 z 5

Kniha mě přišla ze začátku zdlouhavá, konec knihy již měl spád a napětí.

Monolit0713
01.02.2022 3 z 5

Dobrý námět, ale některé pasáže byly zbytečně rozvláčné. Jen ke konci to získalo spád.

Doubravka1975
30.01.2022 5 z 5

Silné téma, čtivě a skvěle napsané.
....jsou manželství, ze kterých se neodchází....

Petulka50
12.01.2022 2 z 5

No, ze začátku, jsem se nějak nemohla začíst, nemělo to takové ty grády, tak nějak se to vleklo, až jsem chtěla knížku odložit na jindy, ke konci to bylo už zajímavější, no a to byl už vlastně konec. Tak za mě nic moc, četla jsem lepší.

JustWomen
09.12.2021 3 z 5

Ohrané téma, docela nezáživně napsané, jen ta přesmyčka v poslední třetině knihy mě chvíli zaujala. Tak aspoň průměr.

Danago
28.11.2021 5 z 5

Knížka mě dokonale překvapila a autorka popletla , tak jak měla v úmyslu.
Příběh je napsaný z pohledu tří postav. Beth , která utíká a skrývá se před svým mužem.
Jeffrey, který se vrací z pracovní cesty domů a zjistí, že ho doma nečeká jeho manželka , která se ale ani po několika dnech nevrátí, proto ji musí nahlásit jako pohřešovanou.
Marcus policista, který dostává za úkol po zmizelé ženě pátrat.
Čtenář vidí kroky jednotlivých postav a snaží se je pochopit a logicky zařadit.
Možná se vám bude zdát, že je to už stokrát ohrané téma, ano, ale tentokrát je zpracováno jiným překvapivým způsobem. Možná si budete myslet , že je vám všechno jasné nebo naopak vám něco nebude, tak úplně zapadat.
Až knížku dočtete pochopíte.