Oheň probuzení

Oheň probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342720/bmid_ohen-probuzeni-Utf-342720.jpg 4 438 101

Draconis Memoria série

V rozlehlých oblastech ovládaných Kovolodním obchodním syndikátem neexistuje cennější surovina než krev draggů. Po vykrvení v zajetí chovaných či v přírodě ulovených Červených, Zelených, Modrých a Černých draggů lze vydestilovat elixíry, které obdarují závratnými schopnostmi nepočetnou skupinku mužů a žen známých jako Krvožehnaní. Málokdo však ví, že jednotlivé rody draggů chřadnou. Jejich krve se nedostává a válka s Korvantinskou říší se blíží. Poslední naděje Syndikátu se upírají k nejasným zvěstem o existenci dalšího druhu dragga mnohem mocnějšího, než jsou ostatní a k hrstce vyvolených, kteří se ho nyní musejí pokusit najít. V příběhu se postupně prolínají osudy tří hlavních hrdinů. Claydon Torcreek, zlodějíček a neregistrovaný Krvožehnaný, se nedobrovolně ocitá ve službě Syndikátu a je vyslán pátrat v neprobádaných pustinách po legendárním tvorovi. Lizanne Lethridgová, prvotřídní agentka a nájemná vražedkyně, riskuje život na výzvědné misi do srdce nepřátelského území. A Corrick Hilemore, podporučík na Kovolodním křižníku, po bitvě s piráty a následně s korvantinskou flotilou dopluje až na kraj světa a do nebezpečí mnohem většího, než mohl tušit. Všichni tři musejí svést neúprosný boj, aby odrazili nástup zničující války, nebo jí padli za oběť.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Waking Fire , 2016

Misuri
15.08.2020 3 z 5

Tohle asi není jedno z mých nejoblíbenějších fantasy. Druhému dílu asi ani nedám šanci. Svět ve kterém se příběh odehrává je super, líbí se mi ten nápad, kdy je vše zasazené do teochu modernější doby, než jak u klasického fantasy známe, ale měla jsem problém sžít se s postavamy. Občas jsem měla pocit, že autor poše vypráví, jak se vše za sebou odehrálo, ale neuškodilo by přidat více toho, jak se ohledně toho postavy cítí. Zkrátka probiknout více do jejich mentality a myšlenek.

jan7794
28.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Uf, tak to mám za sebou. Co na to říct? Za Claye mě bavila snad každá jeho část. Hilemore byl tak nějak napůl, ale taky to celkem ušlo. Lizanne? Inu, její části byly super, ovšem až po závěrečné obléhání města. Tam se z toho v mých očích stala strašně nezáživná a blbě napsaná a popsaná slátanina - nemůžu soudit, jestli je to předlohou nebo překladem. Vážně jsem se nějakých 50-100 stran před koncem vždy těšil, až se skrz ty její pasáže pročtu zase k něčemu zajímavějšímu, čili k příhodám Dlouhých pušek, nebo později osamoceného Claye.

Koupím si další díl? Mhm, ještě nevím. Anthony fakt podle mě trpí tím, že mívá pasáže s postavami, kde to člověka fakt bere, jenže pak to skončí a děj přeskočí zase jinam, a jsme opět u toho trpění při těšení se, až to skončí. Mimochodem Královnu ohně jsem nakonec taky nezvládl až do konce, přesto, že mě Stín krkavce docela dost bavil.

TomTomis
08.07.2020 4 z 5

Protože komentář píši s odstupem nějakého toho týdne, musím se přiznat, že mi v hlavě ještě docela doznívá a zanechala ve mně zvláštní pocit. Nebyl jsem zcela spokojen s jednotlivými prolínajícími se linkami. Hra na děsivou náhodu, jak co vyjde a už brzy jsou některé linky jasné, jak a kam směřují. I tak se mi rozpracovaný svět líbil. Určitě se vrhnu do dalšího dílu, i když to u mě znamená výhledově. Líbila se mi relativní ukončenost dílu, i když je jasné, že jsou tu možnosti, na které se může navázat. Jak asi budou pokračovat osudy hlavních hrdinů...?

linda_pauer
07.06.2020 4 z 5

Určitě originální nápad. Myslím, že takhle draky ještě nikdy nikdo nepodal. Rozhodně mě to bavilo. Většinou se moc nechytám, když má kniha víc dějových linek. Většinou je totiž aspoň jedna nudná. Tady to nebylo. Všechno mě bavilo a - stejně jako psal čtenář pode mnou - se to všechno pak začalo proplétat do sebe.

kurama45
28.04.2020 4 z 5

Dobrá fantasy, ktorá vyčnieva z tej kopy hnoja, ktoré sú momentálne v kníhkupectvách. Oproti trilógii Stín krkavce ma to síce nadchlo menej, ale to nič nemení na tom, že príbeh mal spád, vtiahol ma do deja, opisy boli krásne a celková myšlienka skvelá. Trochu som sa zo začiatku strácala v tom, kto je spojenec a kto nepriateľ, ale tak to už vo väčších fantasy cykloch býva. Ani jedna z dejových línií troch rôznych hrdinov nebola nudná a ku koncu sa začali puzzle pomaly skladať do seba. Ak mi niečo chýbalo, tak to bol hrdina, ktorý by sa postupne vplyvom skúseností menil z naivného dieťaťa v realistického, ale nezlomeného a vyzrelého človeka. Tým nechcem povedať, že sa postavy nevyvíjali, skôr mi chýbal vývoj úplne od základov. Ale to je moja chyba. Už je to raz tak, že rada sledujem postupný prerod a epickú zmenu chlapca v muža.

kamila5406
08.04.2020 odpad!

Také se mi zdá že se tam nic moc neděje,kniha mě nenadchla,nudný příběh.

pepa3rd
29.03.2020 5 z 5

Tahle nová série se zdá trochu jiná (od Stínu krkavce), především dobou, do které je situována. Z počátku jsem z té změny prostředí ze středověkého fantasy do století páry neměl dvakrát radost, ale už po prvních pár kapitolách, kdy se mi začal poodhalovat obraz nového živoucího světa, jsem se začetl a doslova hltal každé slovo, jen abych poodhalil další střípek této nezvyklé ale úžasné a především tajemné kombinace steampunku, fantasy a sci-fi. V podstatě jsem tak neměl už po pár kapitolách problém přistoupit na pravidla světa ve kterém ještě jezdí na koních, neznají elektřinu, ale lodě pohání parní stroje a dobrodruzi mají na zádech připevněnu karabinu a u pasu kolt. A dohoto obrazu počátku osmnáctého století je zasazen tajemný kontinent, kde v nekonečných oceánech, v neprostupných džunglích i dalekých horách přebývají draggové, né nepodobní drakům chrlícím oheň, kteří jsou zdrojem té nejcenější komodity tamního světa, jejich krve. A tak se lidí už dvě staletí vydávají do džunglí tohoto světadílu, aby draggy lovili a záskali tak krev, která se používá jak k pohonu parních lodí, tak k posílení několika málo jedinců, které krev nezabije, ale na okamžik dokáže posílit jejich dovednosti. Jsou tu tři hlavní hrdinové a upřímně jsem si je všechny oblíbil stejnou měrou a kdykoliv skončila kapitola jednoho z nich, a vždy velmi napínavě, v duchu jsem asi tak vteřinu nadával, že teď musím číst příběh někoho jiného, což mě okamžitě po pár slovech přešlo, protože pokračovalo vyprávění jiné postavy přesně tam, kde v předminulé kapitole skončilo stejně napínavě :). Tahle série mě opravdu chytla. Zatím jse v půlce druhého a jsem napnutý jak struna a i má očekávání jsou někde hoooodně vysoko. Rozhodně skvělá kniha a jen doufám, že v dalších dílech nezklame. Zasloužených 100 %

Marryzlis
22.03.2020 5 z 5

Pěkné nové fantasy, lepší než série Stín havrana. Snáze jsem se orientovala v postavách a příběh je trochu mrštnější.

Turlogh
05.03.2020 5 z 5

Perfektní knížka, pecka... poslední dobou mám zase nějaké štěstí na skvělé knihy co se čtou jedním dechem. Kniha mi příběhem připomíná výborný cyklus knih Temeraire, (Drak jeho veličenstva), atd. a trošku taky Prachmistry, což jsou opravdu moc povedená díla. Sympatičtí hrdinové, dva muži a jedna žena, výborný spád, napínavý děj, co dodat... Zasloužených plných pět hvězd a hned se vrhám po druhém díle z knihovny. A už se těším na třetí, snad závěrečný, doufám, že vyjde v tom květnu 2020. Doporučuji všem milovníkům dračí fantasy a steampunku. Howgh.

Elea
29.02.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, autor vytvořil zajímavý svět s řadou nových pojmů, ze začátku jsem se trochu ztrácela v množství postav, hlavní hrdinové byli přijatelně sympatičtí a postupně se vyvíjeli. Těším se na další díl.

tlllk
15.02.2020 4 z 5

Malo to zaujímavý nápad, kulisy aj bojové scény, ale ku koncu som sa neubránil pocitu že si ten záver autor rozmyslel za účelom trochu "podojiť" čitateľov ...

Deia
05.02.2020 4 z 5

Kniha sa odohráva vo svete, v ktorom sa nachádzajú draggovia (draci) a kde ich krv ľuďom (tým vyvoleným, samozrejme) poskytuje superhrdinské vlastnosti. Podľa farby krvi sú známe 4 druhy draggov a každá krv dodáva iné schopnosti. Ale je možné, že existuje ešte jeden, silnejší, druh.
V knihe nájdeme tri hlavné postavy - špiónku Lizanne, ktorá má za úlohu získať čo najviac informácií. Clay, ktorý svoje schopnosti dlho tajil a teraz ide na dobrodružnú výpravu. A Hilemore, ktorý mi tam prišiel trochu navyše. Ten je podporučík na lodi, bojuje s pirátmi a sám ešte nevie, aká bude jeho úloha.
Kniha sa mi čítala dobre, bola svižná, nenudila ma. Spočiatku tam bolo veľa nových vecí (a niektoré mi teda robili problém aj na konci), hlavne u jednotlivých častí sveta a ich vládcov, ale vyznať sa v tom (ako tak) dalo. Najviac ma bavili Clayove dobrodružné časti, o preskúmavaní ešte nepoznaného Vnútrozemia a o jeho rôznych nebezpečenstvách.

protokol
24.01.2020 odpad!

je to hrozné . pokus zakomponovať draky a použitie ich krvi na to aby z ludi spravili xmenov no ako mišlienka trocha zaujímavá ale po prečítaní to bolo nudné a nezáživné

Saj Mon
22.01.2020 4 z 5

Starý dobrý dobrodružný román plných výprav do džunglí a lovu na divoké lvy či tygry (tedy chtěl jsem napsat draggy).A k tomu špioni, superschopnosti, parní stroje, kolesové parníky a podobně. Jo mě to bavilo. Jen té bojové akce na konci bylo trochu moc. Uvidíme co přinese druhý díl.

ElfkaEleanor
14.12.2019 3 z 5

Taková směsice draků a steampunku... Uvidíme, co přinesou další díly.

protokol
09.12.2019 odpad!

čakal som viac ale proste nedalo sa,
ani v 6 kapitole ma to nechitilo bolo to nudné žvatlanie a ak sa ukázala nejaká akcia tak to bolo až trápne za mňa 1* pokračovanie už zmojej strany nehrozí

Skawin
15.11.2019 4 z 5

Na mě trochu moc krvavá a bojovná fantasy. Přiznám se, že jsem to chtěla ze začátku vzdát, v příběhu jsem se ztrácela. Ale pak jsem se do příběhu vžila... jsem zvědavá na druhý díl...

CharlesWard
24.10.2019 1 z 5

Přišlo mi, jako by autor pouze zkopíroval šablonu ze Stínu Krkavce. Navíc se nemůžu ubránit dojmu, jako by mi výsledný příběh na (skoro sedmi stech stranách!) pouze vyprávěl někdo, kdo jej také na vlastní kůži nezažil a slyšel jej od někoho, kdo ho slyšel od někoho jiného, který celou historku vyslechl někde v putice u piva. Odosobněné až hrůza, a vlastně naprosto lhostejné ke čtenáři. Ryan si zkrátka jede tu svou, a vy na jeho hru buďto přistoupíte a nebo se jako já budete divit, proč těch 600+ stran vlastně čtete...

Gindolfin
20.10.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se dostal do obrazu. Ale i po přečtení 1. dílu se v tomto světě necítím příliš kovaný. Asi je to autorův úmysl. Ale všechny tři hrdiny jsem si postupně zamiloval. Tak dobrý jako Stín krkavce to asi nebude, ale i tak je to výborné dílo.

Leximort
18.10.2019 5 z 5

Skvěle vymodelovaný svět a poutavé vyprávění, stejně jako u předchozí trilogie. Koporátní a steampunkové ladění navíc přináší do fantasy žádoucí osvěžení. Magický prvek se točí kolem vlastností dračí krve a jejího využití "krvožehnanými" hrdiny i v průmyslu a ekonomice celého Ryanova světa. Dobrý nápad, který je postupně rozvíjen a který zůstává nosný po celou trilogii. No, a pak je tu Lizanne.. konečně hrdinka, do které se "zamiluje" i trochu starší čtenář :).

draci magie meč a magie fantasy hrdinská fantasy

Anthony Ryan
skotská, 1970