Černý jezdec

Černý jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207604/bmid_draci-oci-cerny-jezdec-u5C-207604.jpg 4 205 35

Dračí oči série

Princezna Elena se po osmi letech vrací domů. Život jí komplikují otravný učitel tance a matka, která hodlá dokončit její královskou výchovu. Krátké období spokojeného klidu však začnou narušovat útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel. Válka je na spadnutí. Armáda Berberů, černých jezdců se zahalenou tváří, se začíná připravovat na boj. Elena touží vyrazit s nimi, ale děvčata přece do války nepatří. Jedině snad ... kdyby o tom nikdo nevěděl? Kolotoč nebezpečí, intrik, zrady a pradávných tajemství čí dál tím víc směřuje Elenu k jejímu předurčenému osudu. Dokáže čarodějka odolat tlaku a rozhodnout se správně? Pomůže kéralským národům k vytouženému míru, nebo se nechá zlákat mocí a uvrhne je do zkázy?... celý text

Bublushka
22.10.2015 4 z 5

Druhý díl dočten a já stále nějak nevím, jak hodnotit. První polovině bych dala maximálně tři hvězdičky, druhé už zas čtyři. Avšak hodnocením celkového dojmu mi tak vyjde něco mezi, tedy 70%, což ještě vyjde na čtyři hvězdičky. Druhý díl od prvního dost upadl. Postavy nijak moc nevyspěly a prvních sto stran bylo jen o tom jak Elena tancuje a mezitím občas řeší politické věci. Točí se kolem ní až mnoho chlapů jejichž jména i mluva mi prostě splývají do jednoho. Docela dobu mi u některých trvalo přijít na to, kterej to je, protože se autorka neobtěžovala s napsáním jeho jména v dialogu, ale vystačila si jen s "ON" a to mi nějak moc nepomohlo, protože z popisů nijak nevyznělo, kdo je kdo. Vedlejších postav bylo prostě hodně a v té změti jsem se ztrácela a nějak se mi ztrácel i děj, kterej mi dokonce tentokrát přišel i mírně o ničem. A hlavně, stalo se z toho hrozné klišé, hlavně co se bytostí týče. Prostě skřeti a trollové jsou oškliví, tak jsou zlí. Elfové a trpoši jsou podobní nám, tak jsou hodní. Škoda, mohlo se tam udělat trochu spojenectví a pak by mi nepřišli všichni v knize zabednění a zahleděni do sebe. Často jsem v knize nějak nechápala, co se děje a prostě jen četla. Prvních 200 stran bylo tak trochu utrpení, stále jsem se rozčilovala nad nelogičnostmi a věcmi, které autorka někde zmínila, ale pak na ně prostě zapomněla, nebo se jí jen nechtěly znova vytahovat. A hrdinové mi najednou nějak nepřišli sympatičtí. Škoda. Šlo z toho udělat něco fakt epického, ale autorka se ztratila v patosu. I když opět přidala druhá půlka, kdy se Elena ztratila, začali ji mučit a náhle jsem se začla bavit. Kniha chytla to něco, co se mi líbilo na prvním dílu a stránky náhle utíkaly jako po másle- ten předchozí děj, jakoby prostě nebyl, jakobych četla dvě knihy. I když dějové lapsy byly stále a já se v chlapech pořád nevyznala a ten co jí byl nakonec nejblíž, mi přišel opravdu nesmyslnej a moc tomu předtím nenasvědčovalo. Ale do příběhu se konečně dostala ta epičnost a druhou půlku jsem přečetla jedním dechem a trochu jsme i odpustila spoustu chyb a děr v ději. No ale jsem docela zvědavá na poslední díl. Pokud autorka spojí to dobré z prvních dvou mohlo by to být dokonalé. Kniha není špatná, ale moc často prostě jak se říká "šustí papírem" a zprvu je děsně zdlouhavá, ale druhá půlka to skvěle vyžehlí. Takže si stále nejsme jistá 4 hvězdami(ale 70% už zní reálněji), ale určitě doporučuji. Čte se to dobře.

Nelly
10.09.2015 3 z 5

Musím konstatovat, že určité zlepšení oproti prvnímu dílu zde je - ale jen v dějové linii, i když místy je to dost překombinované a místy zase nudné, roztáhlé. Prostě mi tato série nepadla do oka, ale když už jsem ji začala číst, tak ji prostě dočtu. Co mi vadilo nejvíce, jsou vulgarismy (už se o tom zmiňuji v komentáři k 1. dílu) - a vůbec jazyk autorky je hrozný...

Svatojánek
07.09.2015

Tahle kniha se mi moc líbila hlavně část se zadnicí při kterém se ukázalo že Damian umí taky nadávat a že Elenina garda je vážně sebranka.
Co říct, So cute! XD

NikiMedy
24.07.2015 4 z 5

Lepší než první díl. Bylo to asi i více zajímavější a těším se na další díl.

ElisR1
15.06.2015 4 z 5

Rozhodně lepší, než první díl. Nejvíc se mi asi líbil konec.

sabanka
10.05.2015 5 z 5

Skvela knizka :D Vtipna a zaroven velmi emotivni. Myslim si, ze si svuj osud Eli zaslouzila a zaroven i ne. Chtela ziskat svobodu, ale nestihla to. U konce jsem nebrecela. Verim v to, ze Elena je dost silna na to, aby se at uz v jakekoliv podobe vratila zpet....:) U me si tato autorka vyslouzila uctu a tudiz smekam svuj neviditelny klobouk :)

Arya26
25.02.2015 5 z 5

Tato kniha byla bomba. První díl mi přišel trochu neoriginální ,ale přesto se mi líbil ,ale tato kniha byla ještě lepší. Předchozí díl byl nějakým ,,úvodem do série´´ ,ale v tomto díle se všechno to co se mi líbilo na prvním díle rozjelo. Tato kniha byla ještě vtipnější a víc akční. Přesto ten konec byl zkrátka smutnej :( ,ale myslím si že v dalším díle se naše malá Eli zázrakem vrátí a povstane z vlastního popela jako pták Fénix. Bez Eli by to zkrátka nemělo tu správnou šťávu. Tato kniha mě donutila se smát a plakat zároveň a vřele ji doporučuju všem milovníkům dračích očí.
PS: Doteď nevím co si mám myslet o Damiánovi.

Ela245
31.12.2014

Kniha byla hezká musím říct. Ale ten konec? Myslím že třetí díl promiňte za ten výraz ZPACKÁ a všechny předchozí díly zkazí je mi do breku.

warca
19.12.2014 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, protože mě tenhle díl vůbec nebavil. Netuším proč. Je možný, že to bylo kvůli tomu, že jsem si nepamamtovala postavy z prvního dílu. Zkrátka mě to zklamalo a ještě si rozmyslím, jestli se nakonec vrhnu na ten třetí díl ...

estelina2300
26.11.2014 4 z 5

Mnohem lepší než 1. díl, ale zdá se mi to trochu klišé.

Nemesis Moriko
24.11.2014 3 z 5

Stojím si za názorem, že pro nepříliš náročného čtenáře či člověka, jež nezná Eragona, to může být dobrá četba. Mi se kniha také celkem líbila, víc než první díl, ovšem chvílemi jsem měla chuť knihu opravdu ZAHODIT někam dokouta a nikdy už ji neotevřít.. a občas jsem měla dojem, že autorka knihu psala s omnibusem Odkazu dračích jezdců na kolenou při sledování maratonu Hobita a Pána prstenů.
75% A to jsem HODNĚ mírná.

TheAgatha
23.11.2014 5 z 5

Obě knížky jsou podle mého názoru úžasné. Ale když jsem dočetla měla jsem chuť ji roztrhat, když to skončilo tím, že Elena zemřela. Říkala jsem si, že to nejde. A díky bohu, jsem zjistila že bude třetí díl! Hrozně se mi ulevilo. :D

Ailin
19.11.2014 4 z 5

Druhý díl je o dost lepší než ten první. Postavy jsou vyspělejší a mají lepší vlastnosti :). Jediné, co mě dost kazilo požitek z knihy, byla sprostá slova. Na můj vkus tam byly až příliš často ;).

Lumine
10.11.2014 5 z 5

Wow. *w*

Alex.Barunka
24.10.2014 3 z 5

Příběh byl místy dost zmatený a některé situace bych úplně vypustila. Inspirace je stále velmi patrná, ale příběh druhého dílu je o lepší, což je znát i na stylu psaní autorky. Nechám se překvapit, jak vše dopadne ;)