Dotek temnoty

Dotek temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520391/bmid_dotek-temnoty-651d2bf6ded95.jpg 4 148 148

Dotek temnoty série

Romantická fantasy inspirovaná starými řeckými mýty. Persefona sice nosí titul bohyně jara, ale květiny při jejím doteku odjakživa usychají. Přestěhovala se do Nových Atén a doufá, že bude moct žít nový život v přestrojení za smrtelnou novinářku. Bůh Hádes vybudoval ve světě smrtelníků impérium hazardních her, o nichž se šeptá, že vlastně nejdou vyhrát. Oba se náhodou setkají a Persefona mu slíbí nemožné; buď stvoří život v podsvětí, nebo navždy přijde o svou svobodu. Tato sázka však ukáže víc než jen Persefonino selhání v roli bohyně. Zatímco horko těžko bojuje za svobodu, její láska k bohu smrti klíčí a vzkvétá - i když je zakázaná.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Touch of Darkness , 2019

katasokolov
05.12.2023 3 z 5

3,5/5*

“Nechej mě, abych z tebe vylákal temnotu - pomůžu ti ji formovat.

Persefona, Hádes, jejich příběh a love story jsou takové vděčné téma, se kterým se teď docela roztrhl pytel. Nechápejte mě špatně, já ho miluju, ale přeci jen jsem od knihy čekala něco víc.

Čte se to lehce a rychle, přestože se příliš mnoho neděje. Vesměs jde hlavně o sázku, kterou mezi sebou hlavní protagonisté uzavřeli a pak také o to erotické napětí, kteréžto se kolem nich po celou dobu vznáší. Potěšilo mne zapojení Moir a vyvažování moci pána podsvětí.

Zajímavým znakem bohů jsou zde rohy, které mohou ve světě smrtelníků zakrýt. Také Persefonina moc tady nefunguje zrovinka tradičním způsobem, alespoň z počátku, než si uvědomí svou cenu.

Ponořte se do světa hazardu, božstev, klepů a politických machinací. Je to sice taková osekanější verze, ale je možné, že to autorka ještě dožene.

Měly by navazovat ještě další dvě části a pravděpodobně se na ně v budoucnu podívám taky. Ohledně této dvojice mám ještě v merku knihy od T. C. Kraven - jejich vizuální stránka pohladí po duši, tak snad tomu bude stejně i po té obsahové.

Bryel
02.12.2023 4 z 5

"Byl dobrodružstvím, po kterém prahla. Byl pokušením, kterému se chtěla poddat. Byl hříchem, který toužila spáchat."

Na úvod musím zmínit, že rozhodně nečekejte velkolepou akci ani komplikovanou zápletku plnou zvratů. Dotek temnoty je především svižná spicy romantika. Pokud do knihy jdete s tímto očekáváním, má velkou šanci nadchnout.
Bohové sestoupili na zem a žijí mezi smrtelníky. Lehce toxický vztah a jiskřivost hlavní dvojice, prastarého boha podsvětí a naivní bohyně jara, byly přímo božské a táhly celý příběh.
První polovina knihy byla za mě úžasná, pak už moje nadšení trošku opadlo, především zásluhou chování hlavní hrdinky. Myslím, že by knize prospělo víc stránek a víc rozvinout fantasy prvky.

"Vím, že za touhle hezkou tvářičkou je něco víc. Je za ní vztek. Vášeň. Temnota. A já to chci všechno ochutnat."

Holubka
01.12.2023 3 z 5

Ze začátku jsem byla zklamaná. Na knihu jsem se moc těšila a čekala od ní toho moc. A to ona nedokázala naplnit. Ze začátku mi vadila er-forma, tady mi prostě nesedla a trvalo mi se začíst a knihu si užívat. Druhý den se mi povedlo začíst a od té doby jsem příběh hltala. Vztah Háda a Persefony mě bavil, jejich vývoj vztahu byl krásný a moc jsem si ho užila, ale něco mi v něm chybělo. Co se příběhu týče, nějaké extra zvraty tady nečekejte. Na začátku jsem si říkala že další díly číst nebudu. Po přečtení si je přečtu ráda. Jsem zvědavá co se bude dít dál a ráda bych se seznámila i s dalšími bohy.

Damonka18
25.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem si koupila kvůli Tiktoku, kde ji zahraniční tvůrci vychvalovaly.
Asi bych ocenila delší knihu, kde by bylo více děje nebo dvě knihy.
Příběh byl napínavý, 150 stránek jsem čekala jen na vášeň mezi hlavními hrdinami. Poté jsem se trochu zasekla a proto dávám 4 hvězdičky. Bonusové kapitoly na konci, z pohledu Háda byla skvělá třešnička.

Kat9
24.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha nebyla špatná, ale docela mě zklamalo, jak málo děje zde bylo. Začátek byl dost slibný a já se prakticky ihned začetla. Ovšem tak v půlce mně už tempo polevilo, když jsem pořád čekala, až se stane to velké něco, nějaká pořádná zápletka a ono nakonec vlastně nic. Doufala jsem, že se bude víc probírat, proč Persefona nemá magii, že se s ní bude více učit, bude se například řešit kdo je její otec a podobně. Ovšem toho jsem se nedočkala. Zkrátka a dobře pokud opravdu toužíte po fantasy, tak to zde nenajdete. Tahle kniha je vyloženě romantická a to natolik, že zde pro jiný obsah vlastně není místo. Jediné, co se v knize opravdu řešilo, bylo, zda Persefona bude či nebude mít vážný vztah s Hádem. A samotná její magie pak přišla zničehonic sama od sebe. Mrzelo mě, že tomu nepřišlo nějaké větší učení se a hledání se.
Na druhou stranu, kniha se četla překvapivě rychle a po tom utahaném prostředku jsem konec i začátek zvládla rychle přečíst. A i když znám pro mě lepší hrdinky, než Persefonu, tak jsem ji dokázala v některých věcech opravdu pochopit a našla jsem zde i překvapivě dost myšlenek, které mě zaujaly. Taky romantika nebyl úplně špatná a i fantasy svět byl podle mě dost zajímavě vymyšlený, jen kdyby se mu dostalo víc prostoru. Osobně bych se ráda dozvěděla mnohem více například o Afroditě, Demeter. To vše se ale může vyřešit v dalších dílech, vím, že tato kniha jich má mít celkem dost. Ovšem po tomto prvním si nejsem jistá, jestli ty další zkusím. Bojím se, aby se v nich opravdu něco pořádně vyřešilo.
Přes to všechno jsem se knize nakonec rozhodla dát 4 hvězdičky, protože potenciál tam podle mě byl, jen bohužel nevyužitý a navíc to bylo čtivé. A pokud bych od knihy nečekala víc než prostou romantiku, tak by mě to asi tolik nezklamalo. Každopádně uvidím, zda s odstupem ještě hvězdičku neodeberu.

DreamerX9
07.11.2023 1 z 5

Stejně jako květiny usychající pod rukou Persefony i tahle kniha byla jako zvadlá kytka.
Klišé průměr/podprůměr. Tohle rozhodně nebyla fantasy jen erotickou romantická s pár fantasy prvky. Kniha mě dějově vůbec do podsvětí nezatahla, postavy nudné nezáživné a ničim neobohacující a také předvídatelná. Dejte mi mince ať nemusím plout v plytké řece v Hadově říši. Jediné plusové body má kniha za obálku a nápad ale tím to tak končí.

láska romantika zakázaná láska

2023  77%Dotek temnoty