Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1529 1529

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

Mybooks
11.01.2020 5 z 5

Kniha byla super, akorát to bylo v nějakých částech smutný, ale to by bez toho nebylo ono, takže skvělý příběh s dalším pokračováním.

warca
10.01.2020 5 z 5

Hodně pěkný příběh :).
Postavy mi byly sympatické a jejich těžkostí jsem litovala.
Místy byl napínavý a já čekala, jak to jen všechno skončí, přestože to bylo víc než jasné.

Bettybook
05.01.2020 5 z 5

V knihách existují dva typy bad boys. 1. typ sdílí tenkou pomyslnou hranici s blbými tupci, kam je velmi lehké spadnout. 2. typ jsou většinou na povrchu drsní kluci/muži, kteří si udržují určitý respekt, ale v nitru mají moc dobré srdce a chrání si své polovičky. Bohužel pro nás, dámy, v realitě narazíme většinou na 1. typ.
Ale Declan... Ten je s jistotou 2. typ and I'm in love with him :3 XD

lenca.vym
03.01.2020 5 z 5

Knížka mě moc nadchla, každá její stránka vyzařovala napínavost příběhu, a tak nebylo možné ji odložit. Četla se opravdu sama, autorka zvolila příjemný styl psaní, zbytečně děj neprotahovala, ale také ho neuspěchala a byl krásně promyšlený. Sice čtenář ví už od začátku, jak hlavní zápletka knížky dopadne, ale myslím si, že o to víc si užívá ty kapitoly, ve kterých je tato dějová linie detailně popsána, a nemusí tak spoléhat na vlastní fantazii. Témata, týkající se dvou hlavních postav, byla pěkně vykreslena a bylo snadné se vcítit do situací, jimiž právě procházely. Knížku určitě doporučuji.

Petra-1
01.01.2020 5 z 5

Moc krásná kniha. Hodně mi připomínala Překroč svůj stín. Sympatické postavy a jemný příběh.

PetraBery
23.12.2019 4 z 5

Nejsem cílová skupina, ale tenhle příběh za přečtení stojí v každém věku. Dospívající Juliet se vyrovnává se ztrátou matky pomocí dopisů, které jí píše a nechává na hřbitově. Náhodně na ně odpoví problémový Declan a rozjíždí se love story s podtextem smrti, viny i odpuštění. Rozhodně čtivé dílko, podívám se i po druhé knize autorky.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Tak krásná kniha a ještě hezčí obálka! Žádné romantické klišé, ale krásný a milý příběh :)

Mišule_11
13.12.2019 5 z 5

Zajímalo mě, co na ní všichni vidí a proč se jim vlastně, tak líbí po dočtení..? :)
A joo musím jim dát za pravdu! Milý příběh dvou mladých lidí, kteří oba něco v životě ztratili a přesto se dokázali vzájemně pochopit a najít si cestu! :) Jakmile kniha obsahuje dopisy, tak je ještě kouzelnější a zajímavější! :)

Monni
11.12.2019 5 z 5

Tohle byla opravdu krásná kniha. Skvělě jsem si u ní odpočila a za jeden den jsem ji přečetla. Prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout. Místy mě kniha dojímala skoro k slzám a místy jsem se smála. Hlavní hrdinové mi seděli a jejich osudy se mi vryly pod kůži. Na tuto knihu jen tak nezapomenu. Opravdu krásná.

hasič
09.12.2019 5 z 5

Prostě krásné, doporučuji a já si zařazuji další oblíbenou autorku.

Kniha2006
03.12.2019 4 z 5

Moc hezká knížka.

moonula
01.12.2019 5 z 5

Vlastně jsem tu knihu ani nechtěla číst.Připadala mi jako běžný příběh z časopisu "napsáno životem". Koupila jsem si raději knihu "Temné a osamělé prokletí".Po přečtení mě zaujalo jak Brigid Kemmerer píše.Knihu jsem nemohla odložit i když jsem věděla,že v pět ráno vstávám.Přesto jsem četla a četla.
Dopisy ztraceným jsem koupila až za dva dny po jejím přečtení. A jak jsem začala číst ,už jsem knihu neodložila.Úplně mě dostala.Mám ji stále v hlavě..
Doufám,opravdu doufám, že vydají ještě další knihy od této spisovatelky.

l0st-g1rl
30.11.2019 5 z 5

Ani jsem nečekala, že mě ta knížka vezme. Přece jde o příběh, který jsme už tolikrát slyšeli - hodná holka a zlý grázl, kterým osud zkříží cestu. Možná proto jsem od toho moc nečekala. Ale nakonec mě ta knížka dostala. Kolikrát se mi během čtení hnaly slzy do očí - takže buď jsem moc emocionální nebo je ta knížka prostě fakt dobrá. Nebo možná obojí.
Poslední dobou mi dělá strašný problém se do nějaké knížky pořádně začíst, ale kniha Dopisy ztraceným mě dostala. Nedokázala jsem ji dát z ruky.
Poutavý emotivní příběh, sympatičtí hrdinové, úžasná obálka a prostě krásná kniha.

anishta
30.11.2019 5 z 5

Sakryš, to bylo silné. Místy jsem zadržovala slzy a místy jsem se zase culila jako blbeček. Hodně se mi to líbilo a asi nad tím ještě nějakou dobu budu muset přemýšlet.

TheBookReaderM
23.11.2019 5 z 5

Dokonalá kniha, kterou nedokážete odložit.
Pro milovníky romantiky a dojemných příběhů je to naprosto dokonalé. Všem mohu tuto knihu s čistým srdcem doporučit.

Mvebe
19.11.2019 5 z 5

Nádherná kniha :)

salča
12.11.2019 5 z 5

Poutavý a hluboký příběh.
Zaujal mě ihned na první stránce a nepustil až do té poslední.Je plný emocí-pocitů viny,smutku, bolesti...a zároveň touhy být milován, někam patřit a necítit se opuštěný a "zbytečný".
Declan a Juliet-sympatičtí hrdinové.Líbilo se mi jejich dopisování,postupné svěřování a zjištění, že člověk nemusí být takový,jakou mu někdy dá společnost nálepku.

bruntal
11.11.2019 4 z 5

V rámci žánru se jedná o dobrou knihu. Nicméně bez přesahu, spíše oddechovka i když je mi jasné, že pro svou cílovou skupinu je to kniha, která dokáže "rozbouřit" vnitro.

zuzak82
11.11.2019 5 z 5

Vlastně je to příběh, který již byl mnohokrát vyprávěn, on je pro všechny grázlík, co musí vykonávat veřejně prospěšné práce. Ona hodná dívka, co ztratí svou matku a už by se měla přenést přes její smrt a nenechávát ji na hrobě dopisy. On ji jednou na jeden z těch dopisů odpoví dvěma slovy a změní tím jejich život. Moc hezká knížka, která číší emocemi plných žalu, sebeobviňování, lásky i naděje.

Sariklen
02.11.2019 5 z 5

Knihu naplněnou tolika emocemi, že kdyby mohly, tak po té knize budou stékat, jsem snad ještě nečetla. I když byla plná smutku, rezignace, tíživé a chtěné naděje, nespravedlnosti, žalu, prvních dojmů, zoufalství, četla se sama. Hltala jsem ji, brodila jsem se pocity, které z ní tryskaly. Je také o lásce, nových začátcích, o ochotě vidět i něco jiného, než jen "nálepku" daného člověka. Kniha, která mi svým tématem a zaměřením vážně sedla do noty. Obzvlášť postava Declana Murphyho, "typického" vyvrhele, na kterého okolí kouká skrz prsty a jeho snahy o nové začátky skopává ze stolu. Jak je těžké tímhle procházet a nenaplnit zvěsti, které o něm kolují? Moc se těším na další díl!