Dom na sklonku noci

Dom na sklonku noci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309007/bmid_dom-na-sklonku-noci-7C2-309007.jpg 4 173 173

Na malom idylickom ostrove Castellamare neďaleko sicílskeho pobrežia stojí majestátny Dom na sklonku noci so starým barom. Práve sem zavial osud mladého doktora Amedea, najdúcha, ktorého na pevnine vychoval starý doktor Esposito a naučil ho aj svojmu medicínskemu umeniu. Amedeovi učaroval nielen ostrov pod ochranou svätej Agáty, ale najmä krásna ostrovanka Pina, učiteľka s tvárou gréckej sochy, s ktorou sa napokon oženil. V noci, keď prišiel na svet ich prvorodený syn, porodila „dvojča“ aj manželka miestneho boháča Carmela... Tri generácie žien z rodu Espositovcov sa od obdobia pred vypuknutím prvej svetovej vojny celé nasledujúce búrlivé storočie snažia udržať rozrastajúcu sa rodinu pohromade, ochrániť ju pred hrozbami, čo sa valia k ostrovným brehom. Ožívajú prastaré legendy, dejú sa zázraky, ostrov sa dvíha a upadá spolu s jeho obyvateľmi zmietanými vášňami aj tragédiami. Dom na sklonku noci s kliatbou plaču, magický a čarovný ako ostrov, uprostred ktorého stojí, zaznamenáva príbeh lásky, vytrvalosti, straty a konečného víťazstva.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The House at the Edge of Night , 2016

alenkacermi
29.05.2020 5 z 5

Krásná kniha. Příběh mě bavil hned od začátku. Cítila jsem vůni bougainvilleí i chuť limoncella. Líbili se mi příběhy ostrovanů i samotného ostrova. Příjemné nenáročné čtení

Ivanule
24.05.2020 5 z 5

Krásná kniha o historii jedné rodiny z ostrova. Kniha se krásně četla,bavila mě od začátku do konce, takové knihy si moc ráda přečtu. Je zde vidět,jak se myšlení různých lidí rodiny v průběhu roků mění,stejně jako doba ze začátku klidná,později světová válka všechno změní.

Janík511
03.01.2020 4 z 5

Příjemné čtení o jedné rodině napříč dvacátým stoletím. První půlka knihy mě přesto bavila o něco více. Konec už pro mě tak zajímavý nebyl, přišlo mi, že se nic moc pořádně nedělo v rodině, pouze se měnila doba a myšlení lidí. Hledala jsem po vánocích něco odpočinkového ke čtení a tohle určitě nebyl krok vedle, ale kniha, která je poměrně čtivá a nenáročná.

Toru
02.08.2019 5 z 5

Úžasná kniha od začátku až do konce. Ani chvíli jsem se nenudila a bylo mi líto, že knížka dál nepokračuje i když konec byl krásný.

jindra3953
19.07.2019 4 z 5

Příjemné čtení.

BoženaN
26.06.2019 5 z 5

Pohladilo mě to na duši.

MichelleS
26.05.2019 3 z 5

Čtivé, prohřáté středomořským sluncem a provoněné květy bougainvillií, ozvláštněné starými legendami a vírou v zázraky. Bohužel ve snaze obsáhnout několik generací jsou postavy ploché, většinou černobílé, často stejné v dětství, mládí i ve stáří. Jazyk mě ničím nezaujal, snad jen nepřeložené střípky italštiny jsou dobrý nápad pro vtáhnutí do místa děje. Některé zápletky jsou předvídatelné a na efekt.

luba65
25.02.2019 5 z 5

Krása. Málekterá kniha mě tak držela do konce.

Annkag
22.01.2019 4 z 5

Nádherná četba.Zaujal ma už prvý príbeh kde sa na ostrove narodili dvaja synovia jednému otcovi a dvom matkám.Potom ste vtiahnutý do príbehu malého nalezenca ktorý je ponechaný svojmu osudu pred dverami sirotčinca.
A pak to začína...pohltí vás knížka s postavami,príbehmi,názormi a krásami ostrova a života,ktorý je i na malom ostrove tak pestrý že vydal na rodinnú ságu členov Domu na prahu noci.
Odporúčam prečítať všetkým tým ktorý si myslia že ich rodina im nemá čo ponúknuť,pretože všetci máme v sebe zaujímavé príbehy,ktoré tu po.sebe zanecháme.

Imis
31.12.2018 1 z 5

Bohužel mě kniha opravdu strašně nudila. Těšila jsem se na ní, mám ráda příběhy z Itálie, Španělska, Francie. Přečetla jsem ale asi 30 stránek (ze začátku to docela šlo) a pak jsem už jen v rychlosti pročetla další stránky, zda se to nějak zajímavě vyvrbí. Z mého pohledu se tam ale nic moc zásadního nedělo a děj se nevyvíjel poutavě. Pro mě teda opravdu špatná volba.

Pavlaj
29.09.2018 5 z 5

Tak to bylo moc a moc pěkný. Jak se na jeden malý ostrůvek vejde tolik osudů a příběhů? Knížka, kterou si neužijete při čtení v metru. Musíte jí číst v tichu, pomalu a beze spěchu a nejraději byste ji četli se zavřenýma očima.

Jane100
24.09.2018 4 z 5

Právě díky takovýmto knihám jsem si oblíbila příběhy z prostředí Itálie. Krásný poutavý příběh.

nase_zuzu
26.02.2018 3 z 5

Ačkoliv Itálii miluju a příběhy z Itálie rovněž, tohle bez obsáhlejšího děje bylo roztažené na skoro 400 stran a dalo mi to docela zabrat. Pěkné, ale spíše průměrné líčení třech generací na italském zapadlém ostrůvku.

raty
13.02.2018 4 z 5

Pěkná rodinná sága. Zajímavé informace o životě na odloučeném ostrůvku. Jen ve způsobu vyprávění mi něco chybělo. Takové spíše popisné s odstupem a bez emocí. Přesto určitě stojí za přečtení.

Terka18
28.01.2018 3 z 5

Hodně odpočinková kniha. Nic náročného. Příběh vás zavede na krásná místa na úžasný ostrov, kde zažíváte příběh velké generace. Pro mě trošku zdlouhavé, knihu bych trochu zkrátila a byla by pro mě zajímavější.

zaneta.pap
13.01.2018 5 z 5

Nádherná kniha, která Vás zavede na ostrov Castallamare, který si žije svým vlastním životem a pohltí Vás natolik, že se stanete součástí příběhů lidí, kteří na ostrově žijí.

Květ
20.12.2017 4 z 5

Příjemné, odpočinkové čtení, ze kterého dýchá vůně moře, květin a italského espressa, trochu lásky, rodinných sporů i zázraků.

PavlínaAlžběta
20.12.2017 5 z 5

Román typu rodinné ságy od spisovatelky Dům na prahu noci vás v tomto období doslova přenese na jih Itálie. Hlavní hrdina najde svůj domov na ostrově Castellamare v Itálii, kdy si vyhlídne dům o kterém mu místní navypráví příběhy o strašení. Přesto hlavní hrdina Amedeo se nenechá odradit a dům dá dohromady. Začíná mu nový život, začíná život rodiny a já se doslova přenesla mezi místní, kteří prožívají své životy, trápení i radosti, změny i krize a proplouváte 100 letým vyprávěním o milující rodině a místních obyvatel ostrova. Od knihy se jen tak nelze odpoutat, jak je čtivá, krásná a plná citů. Kniha je tenká, takže nečekejte bichli, obsahující příliš popisující rodinnou ságu. Knihu si přečtu znovu to vím jistě a doporučuji na klidné čtení v jakémkoliv období. Jsem velmi ráda, že jsem knihu dostala.

mschmidtova
21.11.2017 4 z 5

Moc hezký příběh jedné rodiny, ostrova, lidí, co se nevzdávají a překonají všechny krize.

Renatecka
09.11.2017 5 z 5

Ach ty ságy, tyto rodinné ságy z 20. století - to je prostě moje, ať už z Čech či odjinud. Kniha se mi moc líbila, nebyla přeplácaná zbytečnými detaily, pěkně se četla. Zkrátka, moc hezky odvyprávěný příběh. Po knížce se po čase určitě vrátím znovu a ráda :-)