Doktor Proktor a velká loupež zlata

Doktor Proktor a velká loupež zlata https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176903/bmid_doktor-proktor-a-velka-loupez-zlata-176903.jpg 4 250 250

Jeden skoro šílený profesor, jedna chytrá holka s culíky a jeden malinkatý zrzavý kluk se rozhodli vyloupit nejbezpečnější banku světa v Londýně. Ale jak to propána souvisí s finále anglické fotbalové ligy? Přečtěte si tuhle knihu! Doktor Proktor a velká loupež zlata. To je kniha o nejbezpečnější bance světa, nejbohatším muži světa, nejdražším fotbalovém hráči světa, konci světa – ne, počkat, o tom byla ta předchozí knížka. Tentokrát je to mnohem horší. Tak zlé, že už pravděpodobně nikdy, NIKDY, nebudete chtít jíst parmezán. Doktor Proktor, Bulík a Líza se musí vypravit do Londýna, aby zjistili, kdo uloupil norský zlatý poklad. Mohlo by se zdát, že půjde o obrovské množství zlata, ale protože Norové jedí spoustu sladkostí a pak potřebují hodně zlata na plomby, scvrknul se norský národní poklad na jednu jedinou zlatou cihlu. I přesto však má naše trojice za úkol získat zlato včas zpátky ještě před každoroční inspekcí norského zlatého pokladu, jinak Norsko dozajista zachvátí panika a zavládne chaos. Přestrojeni za detektiva, starou paní a nemluvně proniknou do bandy nejstrašlivějších ničemů, kterou vede dáma tak ďábelská, že si ji netroufne zatknout ani samotný Scotland Yard. Ukáže se, že celá tahle mise je komplikovanější, než si naši tři kamarádi mysleli. Nejenže musí naplánovat úplně nemožné vyloupení banky, ale musí se také zúčastnit fotbalového finále a postavit se nejdražšímu fotbalovému hráči světa Ibranaldovezovi. Bulík a Líza odvážně nastoupí v týmu Rotten Ham a za použití prdicího prášku doktora Proktora a dalších vynálezů dovedou beznadějný tým outsiderů k vítězství...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Doktor Proktor og det store gullrøveriet , 2012

Devil-Ivet
25.12.2017 3 z 5

Tento díl mě docela zklamal. Čekala jsem něco velkolepého a zatím jsem přečetla ten nejnudnější díl. Pravda, zápletka je dobrá a chvílemi jsem se bavila. Ale po přečtení mohu říct, že mě ze všech čtyř bavil nejméně. Přesto ale doporučuji jak dětem, tak dospělým. Jiní z ní budou určitě nadšeni :)

xxtom
28.07.2017 5 z 5

První kniha o doktoru Proktorovi se mi líbila moc, další dvě pak byly podle mě už trošku moc překombinované a zbytečně složité, ale tato čtvrá parádně navázala na první. Doporočuji přečíst všem, kterým se líbil první díl.

helusa2
11.06.2016 5 z 5

Závěrečná kniha série "pro rodiče a děti" :-) Četli jsme to jako rodinka společně po večerech a musím říct, že to pro nás všechny byla nejlepší část dne :-)
Krásně se tady propojí všechny díly, perfektní humor, napětí... Co si přát víc :-) Rozhodně VŘELE DOPORUČUJI!!!

lucasjednouchy
15.04.2016

Super kniha.
....….………… až na hranolky z nehtů na nohou………........................................

happy-smile
26.02.2016 5 z 5

Další super díl, ze série doktora Proktora. Po hodně překombinovaném konci světa, tady je svěží, vtipná loupež zlata. Pokud se rádi pobavíte a nevadí vám trochu nadsázky, potom se i jako dospělí nemusíte bát po této knize sáhnout. Naopak, spoustu narážek pochopí jen dospělí (a překladatelka tomu ještě přidala grády). Škoda, že byl tento díl tak krátký, užila jsme si ho.

slnick
18.02.2016 5 z 5

Vtipné, brilantní hlášky a dokonalý příklad nafouknutých ekonomických bublin. Smála jsem se, až jsem se za břicho popadala. Prostě ideální čtení pro děti i rodiče.

smecka
20.12.2015

Četla jsem všechny díly dětem (a s dětmi) a nelze říct, která je lepší. Na své si přijdou i rodiče díky veskrze dospěláckým hláškám a kdo se orientuje v anglickém fotbalu, tak dvojnásob. Rozhodně doporučuji jako skupinové čtení, smáli jsme se všichni a dlouho :-)

Evča Korejka
23.10.2014 5 z 5

Senza :-)

Styblice
09.02.2014 3 z 5

Poslední díl mě až tak nenadchnul, přesto jsem ho přelouskala za jeden den. Nejlepším dílem podle mě jednoznačně dvojka. Ale jednou sérii Doktora Proktora určitě přečtu s radostí svým dětem.

wally
02.02.2014 3 z 5

Nejlepší byl první díl...alespoň dle mého názoru...tam jsem se nejvíc zasmál. Každopádně díky za Bulíka, Lízu, doktora Proktora a všechny ostatní! V nejlepším se má přestat, ale i tak nějak doufám, že se ještě nějaké další pokračování objeví...

SabinaV.
03.01.2014 5 z 5

Nejlepší je podle mne 2.díl, ale ani tenhle není vůbec špatný:-).

Evik30
20.12.2013 3 z 5

Z celé série o Doktoru Proktorovi se mi tato kniha zdá nejlepší. Autor se knihu od knihy lepší. V knize je spousta humoru, napětí a celkově je to hodně dobrodružné. I když je kniha určená spíše dětem a mládeži i dospělí u ní nepříjdou zkrátka. díky tomu žer má i větší písmena se dobře a rychle čte.

Kakajko
23.11.2013 5 z 5

Ano ano, moc vtipná kniha - i ty narážky na Hongkong a detektiva Harryho Hole, stejně jako fotbalista Ibranaldovez, kloubiáš.. Akorát z nehtových hranolků jsem na rozpacích, bleee.... A doufám, že ještě něco o doktoru Proktorovi, Líze a Bulíkovi napíše.

danit
09.11.2013 4 z 5

Teď nevím, který díl je lepší - druhý nebo čtvrtý? Po třetím, slabším, dílu jsem měla obavy, ale ukázaly se jako mylné. Vtipné, akční, rychlý spád...Andrej Hrabiš, Zdeněk Prachala a Viktor Vložený, to se povedlo, ať už to vymyslel Nesbo nebo česká překladatelka... Trochu mi vadily ilustrace ze začátku, kde hlavní obraz byl ve spoji stránek a nešel tak dobře vidět...