Doktor Proktor a vana času

Doktor Proktor a vana času https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133866/bmid_doktor-proktor-doktor-proktor-a-van-TsZ-133866.jpg 4 384 63

Zběsilá jízda časem v zábavném a napínavém pokračování o doktoru Proktorovi. Doktor Proktor se vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku, Julietu Margarínovou. V poštovní schránce Lízy Pedersenové v Dělové ulici se jednoho dne objeví zvláštní pohlednice. Je od doktora Proktora. Líze a Bulíkovi se nakonec podaří vzkaz rozluštit a zjišťují, že doktor Proktor se bez jejich pomoci nemůže dostat nazpět z minulosti. Proč je ale jeho zpráva šifrovaná? Hrozí mu nějaké nebezpečí? Doktorovi věrní přátelé se brzy ocitají v Paříži, kde potkávají Julietu. Tyto bývalé hrdličky se musely před téměř čtyřiceti lety rozdělit za velmi dramatických okolností a doktor Proktor nyní vyrazil za pomoci svého starého vynálezu, vany času, do minulosti, aby změnil chod tehdejších událostí. Nepodařilo mu však vrátit do přítomnosti a jediné, co vyplavalo z vany, u které na něj Julieta čekala, byla pohlednice adresovaná Líze. Nezbývá tedy nic jiného, než aby Líza s Bulíkem podnikli svou životní koupel a vyrazili do minulosti na pomoc doktoru Proktorovi. První dětská knížka Jo Nesba sklidila nadšené kritiky. Připravte se na zběsilou jízdu časem v tomhle zábavném a napínavém pokračování o doktoru Proktorovi...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Doktor Proktors tidsbadekar , 2008

lubospanda
29.08.2018 5 z 5

Originální, zábavné, veselé, odpočinkové. Ideální pro společné čtení (pro)rodiče s dítětem.

JIVaJaH
04.07.2018 4 z 5

Těžko hodnotit...nápad, fantazie, děj prima. Vracím se ale k HH.

Denisa153
31.05.2018 4 z 5

Super pokračování. Kriminálky od autora mě extra moc nebaví, ale dětské knížky jsou super.

mazlak
26.05.2018 4 z 5

Moderní pohádka, která mne docela zaujala. Zajímavé vyprávění s trochou dějepisu, několika významnými letopočty a historickými postavami.

nadali
08.04.2018 4 z 5

Zábavná kniha pro děti s nezaměnitelným Nesbovým humorem.

NikoušekB
21.02.2018 3 z 5

Super :-) víc akce, větší dobrodružství, větší zábava :-D Kdo by to byl řekl, že se Líza s Bulíke seznámí s Napoleonem a Johankou z Arku?! :-D Krása :-D

Alex.rrr
31.01.2018 4 z 5

Tento díl je rozhodně lepší než první. Trochu mi to připomínalo Výlety pana Broučka a scéna s Eiffelem trochu Cimrmana :). Děj je překvapivě poutavý a velice dobře se čte. Autor ubral i na ilustracích, což hodnotím velice kladně.

Devil-Ivet
24.12.2017 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc. Hrozně se mi líbily ty skoky do minulosti. Hlavně Bulík a jeho vylomeniny. Až mi bylo líto, jak rychle to celé skončilo.

PlayEasy34
23.11.2017 5 z 5

Další úžasný díl serie Doktor Proktor 90%

tlllk
28.08.2017 4 z 5

celkom milé, autor sa vyhýba tomu klasickému rozprávkovému konceptu, že na začiatku sa musí stať niečo zlé a potom nastúpi spravodlivosť, dokonca by som povedal že dokázal napísať napínavý dej bez výslovne negatívnej postavy.

misa8153
11.08.2017 3 z 5

První díl -Doktor Proktor a prdící prášek - byl lepší. Zde je dej už trochu překombinovaný. Četla jsem knuhu s dětmi -vecer před spaním a už jsem se těšila, au bude konec. Není to nejhorší, ale mě už tolik neoslovila.

zuzi509
28.05.2017 5 z 5

Super. Tenhle díl je o hodně lepší než první. Kniha byla velice vtipná a plná napětí.
Úplně jsem si oblíbila Rašpli.
Moc se mi líbil konec, do posledního řádku jsem nevěděla jak to dopadne, což je geniální. Určitě vřele doporučuji všem čtenářům!!

IVANA0123
22.05.2017 5 z 5

Bláznivé cestování dvou dětí a ještě bláznivějšího profesora časem za pomoci vany a mýdla času - super námět pro dětskou knížku. Knihu jsme četli spolu se synem, tedy já četla a on nadšeně poslouchal. Četli jsme i díl první, ale mně tento připadal lepší a zábavnější, malému se líbily oba. A protože tentokrát nechávám hodnocení na posluchači, dáváme 5bodů a moc doporučujeme.
(5/17)

SeverusSnape
07.04.2017 3 z 5

Nemůžu si pomoct,ale Jo Nesbø mi nikdy nepřilnul k srdci

happy-smile
30.03.2017 5 z 5

Další super díl o doktorovi Proktorovi. Komu se líbil první díl, tak si tento rozhodně nemůže nechat ujít, je to stejná jízda plná humoru a fantazie, tentokrát časojízda. :-)

xxtom
02.03.2017 3 z 5

Předchozí knížka o prdícím prášku se mi líbila víc. Tento příběh mi přijde pro děti už dost překombinovaný. Každopádně audiokniha namluvená Davidem Novotným je opravdu parádní.

EliškaPeř
11.02.2017

Nejlepší z knih o Proktorovi.

Pítrs005
13.01.2017

První díl se mi taky moc líbil ale Doktor Proktor a vana času byla ještě lepší. Moc se mi to líbilo a bylo to velmi zajímavé.

allebra
01.01.2017 5 z 5

Už první díl se nám moc líbil, ale Doktor Proktor a vana času nemá chybu. Cestování v čase a oživení francouzské historie bylo perfektní. Originální děj, skvělá zápletka, čtení zábavné i poučné. Už se těšíme na další milé příběhy dvou správných kamarádů Lízy a Bulíka.

kuruteku
24.12.2016 5 z 5

Zatímco první díl byl psán pro děti (s velmi malým přesahem pro dospělé, aby ji vzali na milost), druhý je dětská detektivka a nosbøovka, jak má být - ze země do země, z času do času. Tu Johanka (Schválně - taky ji máte v učebnici s kolečkovou bruslí?), tam Waterloo (konečně vím, proč to Napoleon projel). Dokonalost sama a málem jsem projel výstupní stanici!