Dokonalý život?

Dokonalý život? https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421951/bmid_dokonaly-zivot-VZ1-421951.jpg 5 59 59

Šárka Šišková potvrzuje, že do světa literární tvorby nezavítala náhodou. Její druhá kniha vychází přesně rok po velmi úspěšném debutu A co láska? Román Dokonalý život? vypráví v průběhu patnácti let příběh dospělých lidí, Viktora, Jany, Ivy, Karolíny a Matěje. Příběh se neopírá o kulisy minulosti, je aktuální a odehrává se právě teď. Co se stane, změní, rozvine, přenastaví, v horizontu dní a roků v obyčejném příběhu jejich životů? Jaké představy o něm mají jednotlivé postavy? A jak se vzájemně ovlivní jejich touhy, plány, nálady a proměny charakterů i životních situací? Obyčejný nebo dokonalý? Co je víc? Kdo z hrdinů knihy doopravdy žije dokonalý život? A není hranice mezi obyčejným a dokonalým dávno smazaná nebo jen otázkou pohledu na život samotný? Dynamika, pravdivost a reálnost stylu vyprávění tvoří linii, která se velmi podobá puštěnému filmu. Jednotlivá okénka záběrů a scén se energicky střídají s dialogy, detaily i pohledy na velký celek města nebo přírody. Ocitáme se u moře i uprostřed přelidněného Hongkongu, kde se odehrává třetí část románu. Jazyk vyprávění Šárky Šiškové čtenáře potěší. Umí být strohý, přesný, dokáže rychle a nekompromisně upoutat pozornost, aby po chvíli zpomalil a konejšivě vykreslil zapadající slunce.... celý text

AnuleAnue
05.08.2020 5 z 5

Dokonalý život? je román, který mi otevřel cestu k této spisovatelce. Je úžasný. Je přirozený, na nic si nehraje. Její vyprávění plyne lehce, srozumitelně, lidsky. Má velmi hezký styl psaní a bohatou češtinu. Vypráví příběhy dvou dospělých bratrů, jeden je ženatý a druhý stále hledající neexistující dokonalost je opravdu ze života a já se přistihla, že chvílemi vidím sama sebe. /Výborná a účinná sebereflexe/
Šárka je skvělá vypravěčka, umí čtenáře zaujmout od první minuty a nepustí do poslední stránky. Ráda čtu detektivky a ačkoliv tento román nemá detektivní zápletku a nehledá vraha ani oběti, je neskutečně napínavý. A velmi reálný a nečekaný v mnoha momentech. Přitom ale pravdivý. Všechno, co hrdinové říkají a prožívají, se může stát.
Byla jsem nadšená. Jediná výtka k autorce je, že se její kniha přečte velmi rychle, i když je obsáhlá, protože ji nejde odložit dokud nejste u konce! Výborný román a spisovatelce skládám poklonu.
Zajímavá obálka i ilustrace uvnitř jsou stejně ryzí a opravdové jako je i celá kniha. Vřele doporučuji.

Karlos666
02.08.2020 5 z 5

Jo, dovolená s manželkou u břehu moře a bráchou s jeho letitou milenkou... jsme dospělí, proč ne? Netušil jsem, jak moc podobní jsme my čtyři s hrdiny této knihy Dokonalý život?
A tak jsem "nakouknul" do knihy, kterou si přivezla bratrova přítelkyně a četla ji i má žena. Následovaly večerní diskuze u vína o Viktorovi, Matějovi, Janě a Karolíně, nakonec jediný kdo odolal četbě byl můj brácha. Možná právě proto, že je nejvíc podobný Viktorovi?
Já jsem od této knihy nečekal vůbec nic, chtěl jsem si jen vyčistit hlavu od hromady práce a odpočinout si u moře. Nakonec, možná osudově jsem ji přečetl za jeden den a kousek noci. A pak přemýšlel. Tahle kniha nabízí zdánlivě velmi jednoduchý příběh. Číst se dá u vody a pít přitom pivo. Ale když dočtete a vaše hlava není prázdná nádoba, nutně musíte přemýšlet nad tímto zdánlivě "obyčejným" příběhem dvou dospělých bratrů a jejich partnerek.
Mě zachránila manželství? To nevím s určitostí, protože ještě nejsme u konce:-) ale je to lepší, oba jsme díky této knize otevřeli své pandořiny schránky, sedli si s manželkou k moři a mluvili a mluvili...
Díky, Šárko, za tuto knihu!

Marťa11186
02.08.2020 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, příjemné odpočinkové čtení, příběh ve kterém spoustu čtenářů najde sebe sama.

Januja
30.07.2020 5 z 5

Děkuji za dokonalý zážitek po přečtení knihy Dokonalý život? Šárka Šišková má krásný styl psaní a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě si přečtu i první knihu A co láska? Přeji spisovatelce a oděvní návrhářce mnoho štěstí a úspěchů v další tvůrčí práci.

Gina Kaplan
28.07.2020 5 z 5

Začala jsem číst a nemohla jsem přestat. Moc čtivá knížka, kterou přečtete jedním dechem

LenkaMatous
28.07.2020 5 z 5

Velmi čtivá, skvělá knížka. Doporučuji :-)

Knižní střípky
26.02.2020 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Přečetla jsem ji v podstatě na jeden zátah. Začala jsem v podvečer a za pár hodin bylo dočteno, chytla mě od první stránky a už nepustila. Kdo má chuť na obyčejný lidský příběh podaný bez příkras, zbytečných kudrlinek, velmi lidsky a pravdivě zachycený, tomu mohu knihu jen a jen doporučit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

kneslova
01.12.2019 4 z 5

Tato kniha je velice čtivá a je zcela uvěřitelná, takové životy se jistě kolem nás odehrávají a není to radostné zjištění. A název je docela trefný a kniha přesně o tom pojednává.

Magrata15
04.11.2019 5 z 5

Do téhle knihy se mi moc nechtělo. Myslela jsem, že to bude sladký romantický románek. Ale když jsem se k jejímu přečtení konečně odhodlala, zjistila jsem, že se jedná o zajímavý příběh pěti lidí, který se skutečně mohl stát.
Strašně jsem nesnášela Ivu, protože věčně brblala, stěžovala si a nic jí nebylo dost. Jak taky dopadla, že?!
Jediný opravdu sympatický mi byl asi Matěj.

bookcase
30.10.2019 5 z 5

Skvěle napsaná sonda do života několika charakterově různých lidí, kteří jsou spolu propojeni. Každý si myslí /i o sobě navzájem/, že vedou dokonalé životy. Ale je tomu opravdu tak?

Danago
06.10.2019 5 z 5

Moc pěkný román ze života. Příběh krásně ukazuje, jak se během pouhých patnácti let, může život a postoj k životu úplně změnit. Otevírá čtenáři otázku, co je vlastně dokonalý život?
Ukazuje, že dokonalý život nemá nikdo, ať už po něm touží a plánuje jej jakkoli. A i když si myslíme, že ostatní mají život dokonalý , tak nikdy nevidíme všechno...
Knížka je velice dobře napsaná, je čtivá, svým tématem upoutá a je velmi věrohodná.
Autorka umí skvěle pracovat s jazykem. Na nic si nehraje, nehledá žádné otravné novotvary ani knihu nepřikrášluje spoustou nepříjemných a rádoby chytrých přívlastků.
Toto je kniha, kterou stojí za to číst a která mě baví. Víc takových českých autorů .

Costanzo
01.10.2019 5 z 5

Dokonalý život? je rozdělen na šest samostatných částí, které jsou doplněny akvarelovými ilustracemi. Příběh se odehrává v období patnácti let, kdy sledujeme, jak se jednotlivé postavy vyvíjejí. Jsme svědky jejich přešlapů, jejich rozhodnutí a jejich „dokonalého“ života. Velmi se mi líbilo prostředí, do kterého je celý tento životní příběh zasazen. Ať už se jedná o pobřeží krásného Chorvatska nebo chaotického přelidněného Hong Kongu. Autorka popisuje krásu tamního života a vzhledem k tomu, že právě v Hong Kongu prožila většinu roku 2018, příběh je plný autentičnosti a vy máte při čtení pocit, že jste se ocitli na výjimečném místě. Věrohodný příběh plný dramatičnosti, který se může přihodit komukoliv z nás. A Šárka nám touto knihou ukázala, že nemáme hledat dokonalý život, protože ten, který žijeme může být jednoduše jen obyčejně krásný.

ze života mezilidské vztahy Hongkong

Šárka Šišková
česká, 1966
2019  91%Dokonalý život?
2018  92%A co láska?
2020  92%Navždy nebo jen na chvíli?
2021  91%Naslouchám
2022  100%Ještě je čas