Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1174 321

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

AnnaR.
11.06.2020 4 z 5

Bavila mě od začátku do konce.

JessieEx
05.06.2020 4 z 5

3,5-4*
Ufff... nějak stále nevím, co si o knížce myslet, jak ji hodnotit a co o ní říct. Ale chtěla bych to uzavřít, takže...
Knížka mi dlouho ležela v knihovně, protože jsem měla velká očekávání a bála se, že nebudou naplňena - no a přesně to se stalo. Na to, jak je knížka krátká, jsem ji četla docela dlouho, protože první půlka mě vůbec nebavila a nebyla čtivá. Nikdo mi tam nebyl sympatický. V půlce knihy byl prozrazen děj knížky (kterou Catherine našla na nočním stolku) - skoro přesně tak, jak jsem to čekala, takže předvídatelnost je další slabou stránkou knížky. Musím ale uznat, že za půlkou jsem to začala víc hltat a četla rychleji. Krátké kapitoly odsýpaly.
Konečné vysvětlení Catherine, co se tehdy stalo, mi připadalo hrozně vykonstruované a celkově příběh byl takový otřepaný, vzhledem k tomu, že už jsem podobných psychologických románů přečetla hodně.
Na druhou stranu, bylo to slušné psycho, až odporné...

novina
12.05.2020 4 z 5

Já jsem podle rozporuplných recenzí nic neočekávala a nakonec jsem byla překvapená. Konec byl pro mě nečekaný, celou dobu jsem měla pocit, že je za tím něco víc, ale tohle teda ne.

Simirekdudkovic
06.05.2020 1 z 5

Pro me docela nuda.

RonnieSmithx
27.04.2020 2 z 5

Když jsem knihu včera dočetla, tak mi utkvěla v hlavě. I přesto ale musím hodnotit negativně, neboť mi na ní prostě něco nesedělo.
Díky krátkým kapitolám se četla rychle, takže když jste si řekli „ještě kapitolu", tak jste najednou měli přečtenou celou knížku. Hlavní hrdinku jsem v měla ráda a i kdyby se to událo, jak si to na počátku všichni mysleli, tak by se na tom nic neměnilo. Kolem téhle knížky mi prostě i přes její čtivost a vyřešení stále zůstává nepříjemný pocit. Nechytla mě tak, jak by měla. Se Zmizelou se to nedá ani srovnávat. Dlouho jsem přemýšlel jestli chci dát dvě anebo tři hvězdičky, ale zůstávám u lepších dvou. Neříkám, že je kniha špatná, ale říkám, že měla větší potenciál.

Mindy
05.04.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, dobře a rychle se četla. Hlavní hrdince jsem od začátku věřila. Konec byl zajímavý, za mě spokojenost.

janina66
18.03.2020 5 z 5

Tak za mě dokonalé. Výborné, čtivé i napínavé. Dobře vykreslená psychika a uvažování hlavních postav.

TereVy
13.03.2020 3 z 5

Dost psychologicke, konec celkem necekany

ivzu77
12.03.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, téma nebylo nejhorší, ale asi mně to ani moc nepřekvapilo a nenadchlo. Hranice mezi pravdou a lží, pohled žárlivosti a bolesti, pohled z lásky a zloby.

janasim
31.01.2020 5 z 5

Co je pravda a co lež? Kdo je ten dobrý a kdo zlý? Každou chvilku budete sympatizovat s někým jiným a nakonec z toho budete totálně vyšťavení. Nemám ráda, když se na obálkách knih píše, pro fanoušky té které knihy je tato kniha určená. Mě třeba právě Zmizelá moc nezaujala, za to Dokonalý cizinec... Velmi čtivé, svižné, krátké kapitoly zvyšují napětí a nenechají vás přestat číst. Do samého konce nedokážete nic rozklíčovat a na poslední stránce už jen nevěřícně a unaveně civíte.

Lucie85
23.01.2020 5 z 5

Kniha je psaná hezky zajímavým stylem, strohý, stručný, svižný, žádné zbytečné obalování vět jen aby byl delší text, prostě tady to máte, čtěte, bez mazání medu kolem hubičky, super, udržuje to pozornost, nenudí. Příběh je dobře vymyšlený, nakonec jsem byla velmi překvapená zvratem, nic takového jsem nečekala, což mě na knihách dost baví. Zajímavý zvláštní námět. Spokojenost :-)

beruska
27.11.2019 4 z 5

Kniha Dokonalý cizinec je velmi dobře napsaná. Paní autorka vymyslela opravdu dobrý děj, který by se mohl klidně stát. Pár nesrovnalostí tam sice bylo, ale četla jsem dlouho do noci, tak to mluví za vše :) ...
A již teď vím, že kdyby u nás něco od paní autorky zase vyšlo, ráda si její dílo přečtu :) ...

Katulinka69
17.10.2019 3 z 5

Celkem tak nové počtení

vera4669
25.08.2019 4 z 5

Knížka mě bavila, přečteno opravdu za chvilku, rozuzlení bylo překvapující

Mandlevest
21.08.2019 5 z 5

Tak tohle jsem slupla jako malinu. Výborné čtení, ve kterém krátké kapitoly střídají vypravěče i časové roviny, ale vůbec to napětí knihy neubírá, spíše naopak. Děj graduje a já, ač se vše zpočátku jevilo úplně jinak, strašně moc držela hrdince knihy palce. Určitě doporučuji k přečtení.

verca0794
20.08.2019 4 z 5

Začátek příběhu slabší, ale pak jsem začala stránky hltat. Co se doopravdy stalo, jsem nepoznala a byla jsem dost překvapená. Zápletka a celý napad s knihou je velice vydařený. Pěkná obálka i zdobení stránek. Stojí za přečtení. Doporučuji!!!

Clarabel
12.07.2019 2 z 5

Neurazí, nenadchne. Přes slibný začátek přichází divná a těžko uvěřitelná zápletka. Nic, co bych chtěla číst ještě jednou a prostě kniha, na kterou rychle zapomenete, jen co ji dočtete.

leny.wood
24.06.2019 2 z 5

Proč je to řazeno také mezi thrillery, je mi skutečně záhadou. Neustálé naťukávání, co se vlastně stalo, bylo mnohdy až otravné, nijak mě to nenutilo číst dál, spíše naopak. A když se autorce konečně povedlo vyvolat u mě pocit zatajení dechu, "narve" tam erotické scény. Navíc vulgarismy do jejího stylu vůbec nepasují, působily na mě odpudivě (a to s nimi nemívám problémy, naopak je většinou beru jako štiplavé koření příběhů). Dvě hvězdičky dát musím, protože mám stále v paměti ještě horší knihu, které jsem dala jednu. Jo a taky se mi docela líbilo posledních pět odstavců knihy.

strippedd
30.05.2019 2 z 5

Nooo, ale jo příběh zajímavý. Nemůžu říct, že bych knihu hltala, ale bylo to příjemné. Zápletka zajímavá , i když pár věcí mi tam nesedělo, trochu mi to připomnělo serialy, kdy prostě nechápu proč ty lidi neříkají věci narovinu :D. Konec překvapivý, ale pocity jsou trochu smíšené.

AngelSarah
11.05.2019 5 z 5

Zajímavá zápletka knížky. Celou dobu jsem netušila že by to mohl být tak jak to bylo