Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1173 321

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

fis.rena
06.05.2016 5 z 5

Mlha,tajemství,napětí...parádní útok na čtenářovy mozkové buňky. Moc jsem si toto dílko užívala,těžko jsem zhasínala a přála dobrou noc,když jsem měla rozečteno. No a ten úžasný přebal! Ladí to. Ladí to a je to sexy.

Martia
04.05.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec mě dostal, nedokázala jsem knížku odložit dokud jsem ji nedočetla.
Tajemný, perfektně vymyšlený. Nevěděla jsem jestli být na straně hlavní postavy a v průběhu čtení se mi pohled na ni několikrát změnil - (s tím vidím jedinou spojitost jako v Dívce ve vlaku) nebo jestli je jednání "vydavatele knihy" oprávněný. A když se začala pomalu dostávat na světlo pravda, tak jsem nestačila zírat.

Ewik
04.05.2016 4 z 5

Kniha o knize. Čtivé, napínavé a dostatečně zamlžené, aby si čtenář mohl dosyta namáhat mozek všemi otázkami, které vyvstávají.
Začátek mi přišel poněkud táhlý, ale druhá polovina to napravila. Hlavní aktéry známe a postupně rozplétáme zamotané klubko lidských povah a snažíme se zjistit pravdu a zůstat nezaujatými. Je tak lehké uvěřit tomu, co nám je servírováno. Je zvláštní, co dokáže psychotická mysl a přebujelá fantazie. Jak se ze slepé oddanosti stává posedlost, skrz kterou odmítáme vidět pravdu, protože je bolestivá. Co jediný čin či věta dokáže napáchat za spoušť, a pak už nikdy nebude nic jako dřív.
Z téhle knihy mi bylo smutno a to hodně. Byl-li toto autorčin záměr, pak tleskám.
Přečtěte si "Dokonalého cizince" a pochopíte. Vážně výborný debut s více než tematickou obálkou.

kanitsuj
03.05.2016 4 z 5

Knížka je útlejší, než jsme u tohoto žánru většinou zvyklí, ale to jí nic neubírá na originálním pojetí a důmyslně vystavěné zápletce. Autorka zkoumá, jaké následky má nesprávný pohled na událost v minulosti zapříčiněný přirozeným tokem času či vlastní neschopností nazírat věci z více úhlů pohledu. Příběh se mi líbil, ale nemohu říci, že by mne nenechal spát, dokud ho nedočtu. Pro mne v knížce scházela jakási jednotící atmosféra (aktuální skutečnost, v níž se příběh odehrává), která by dokreslovala psychologický stav hrdinů a čtenáři pomáhala prožívat jejich situaci z těsnější vzdálenosti a nejlépe společně s nimi.
Také nerada srovnávám, ale kdybych měla sestavit pomyslný žebříček knih, které jsou s touto úzce spojovány, pro mne je Spálená obloha jednoznačně na prvním místě, poté Zmizelá a teprve poté vše ostatní, neboť jedna věc je nepředvídatelná zápletka a druhá spisovatelská kvalita stylová a jazyková a jen výjimečně dojde k jejich kongeniálnímu propojení.

lenka1095
02.05.2016 2 z 5

NE! Nebavilo mě od začátku až do konce. Za mě bohužel ztráta času (a vyhozené peníze).

katule1992
30.04.2016 5 z 5

Kniha je napsaná jednoduchými větami, díky kterým se neztrácíte v ději. Ze začátku mi přišlo zvláštní, že každé souvětí obsahovalo nespočet čárek, ale pak zjistíte, že to přidává na efektu děje celé knihy.
Dokonalý cizinec je originální nejen ve střídání kapitol současnosti a minulosti, ale také ve stylu jeho psaní. Příběh Catherine je psán celý z pohledu autora. Popisuje každou myšlenku a pohyb jednotlivých postav. Naopak Stephen vypráví příběh sám za sebe. Později vypráví i v množném čísle. Za sebe a svoji manželku.
Určitě stojí za zmínku přirovnání, slovní spojení a popis událostí. Díky těmto dokonalostem vás drží kniha v napětí každou minutu.

Zápach vycházel z rohu poblíž Nancyina stolu. Došel jsem tam, rukou jsem si zakrýval nos a pusu - a tam to bylo. Tělo. Hnijící. Zlomený vaz, otevřená ústa, odhalené zuby. Smrt. Mělo mě to napadnout.

Cítíte to napětí? Čekáte co se stalo? A to je jen ukázka z popisu chycené myši v pastičce! Jenomže to vy nevíte. A tímto způsobem je právě kniha napsaná.
Za mě je to jak určitě tušíte jasných 5 z 5. Dlouho jsem nečetla napínavější knihu a rozhodně ji doporučuji každému, kdo si napětí v knize užívá jako já. Kdo si skoro doslova kouše nehty nedočkavostí nad vyřešením zápletky. A kdo miluje příběhy, ve kterých se to nevyřčené tajemství drží ve vzduchu po celou dobu jeho čtení.

Kalina
29.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Poměrně dlouho čtenář neví co se stalo, aby nakonec zjistil, že nevěděl nic až téměř do konce knihy.

Paja85
26.04.2016 5 z 5

Wau!!!! Jedna z nejlepších knížek za poslední dobu. Knížka co nenechá čtenáře jen tak klidného. Člověk ze začátku tuší, jak by to asi mohlo byt. Cvak cvak cvak a vse je jinak. Skvělé dílo!

adelaska
26.04.2016 4 z 5

Ze začátku to bylo opravdu dobré, moc se mi to líbilo. Ale po půlce už to bylo celkem odhadnutelné a zas tolik mě to nepřekvapilo. Jinak napsané je to výborně a ta obálka je naprosto úžasná.

Janusa
23.04.2016 5 z 5

Výborná knižka, ktorú nepustíte z ruky kým ju nedočítate celú

Jana77
19.04.2016 5 z 5

Hodně mě překvapila, musím říct :) První polovinu knihy jsem byla nedočkavá, o jaké hrozné tajemství jde a nemohla jsem přestat číst. A pak jsem na ni byla strašně naštvaná, říkala jsem si, vidíš, lži ti pěkně zbořily vše, co jsi budovala. A konec mě dostal a v duchu jsem se hlavní hrdince omlouvala :D

mariva
18.04.2016 5 z 5

Knížka mě vtáhla do děje takovým způsobem, že se mi od ní nechtělo vstávat. Trochu mě rušilo neustálé střídání osob i časových rovin díky krátkým kapitolám, ale děj tak ubíhal rychleji a já se nemohla dočkat, co se za tajemnou knihou skrývá.

astina
17.04.2016 5 z 5

Paráda, děj má spád i záplatku, rozhodně doporučuji - přečetla jsem jedním dechem.

lupo
17.04.2016 4 z 5

Úžasný a napínavý thriller s hodně zajímavou zápletkou. Kniha se četla jedním dechem. Děj vám nedovolí ji odložit.

Šárka5875
16.04.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec je výtečný debut. Kniha se četla jako po másle. Příběh má svižný děj, autorka vás nenechá ani chvíli zahálet a odvrátit myšlenky k něčemu jinému. Od začátku budete napnutí jako kšandy. Když se dozvíte zápletku, můžete mít pocit, tušení, že víte, jaký konec si pro vás autorka nachystala. Překvapivé zvraty vás však neminou. Já jsem knihou opravdu nadšená, čtení jsem si naprosto užila. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

kneslova
15.04.2016 4 z 5

Bravurně napsaná knížka, spíše postavená na psychologických popisech chování hrdinů než na spádném ději. Ano, nabízí se poučení, že bychom neměli nikoho soudit, neznáme li celý příběh. Já jsem čekala trochu něco jiného a musím říci, že Dívka ve vlaku se mi líbila víc.

Danago
14.04.2016 5 z 5

Překvapivě velice dobrá knížka, z počátku sem se trochu zdráhala, ale konec je nečekaný , a je zde skvěle vylíčeno myšlení mužů. Určitě pro ženu středního věku je to knížka, která ji zaujme a překvapí. Já bych ji zařadila mezi lepší než Zmizelá nebo Spálená obloha a samozřejmě i Dívka ve vlaku.

Magnovak
13.04.2016 4 z 5

Čtivé, krátké a celkem napínavé. Zvládla jsem cca za deset hodin.

Mně se asi nejvíc líbily ty emocionální zvraty všech postav, jak se měnil jejich pohled na Cath a je samotné, podle toho, jak se příběh vyvíjel a pořád jsem si říkala, kolikrát v životě jsme tohle asi zažili, kolikrát jsme soudili druhé, aniž bychom znali pravou podstatu věci?

Zápletka je imho uvěřitelná a reálná, to je vždycky lepší :-) Škoda jen, že jsem ji odhalila asi dříve, než autorka zamýšlela (definitivně pak při třídění věcí Johnatanova pokoje), ale jinak mě kniha bavila.

Skoro to vypadá, že se začíná profilovat nový žánr thrillerů a mě baví :-)

anetka.repova
12.04.2016 1 z 5

Ne za mě ne, byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Jako námět dobrý, ale ten samotný děj mě nijak nechytl. Kde byla nějaká pořádná zápletka? Více se mi líbila Dívka ve vlaku i když top to také nebyl. Co víc říct, čtivé to bylo, ale nijak jsem se u toho nebavila. Za mě ne. To prostě ne.

Šánka
10.04.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec je vážně dokonalý !
Perfektně promyšlený příběh, chytlavý od prvních stránek, dostatečně zamlžený děj, abychom byli po celou dobu v napětí, jak vše bylo, co se vlastně kdysi událo. A stejně je nakonec vše jinak, než si myslíte. No a kdo hledá v této knize nějakou sympatickou postavu, asi ji nenajde, ale dostanete další skvělý debut. U mě velká spokojenost.
A ještě bych moc pochválila originální perforovanou obálku knihy, jež souvisí s dějem.