Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1174 1174

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

kalinkacz
07.06.2016 3 z 5

Thrillery opravdu budu číst jen ojediněle, ale pokud bych měla tuhle knihu zhodnotit neutrálním pohledem, tak to rozhodně nebude samá chvála... První věc, obálka je krásná, přirovnání k Dívce ve vlaku je dle mého názoru trefné, ale i tak je kniha dosti přeceňovaná a na můj vkus opět hodně komerčně propagovaná... Děj je jednoduchý, první půlka prakticky vůbec neubíhá.. Potom se děj rychle rozjel, ale já si opět odhadla konec a kniha tak opravdu skončila... Nevím, jak to dělám, ale knihy tohohle žánru jednoduše domyslím vždy dřív, než skončí... Takže za mě opravdu slabé počtení, kdy pořád až do konce doufáte, že to bude lepší (a ono nakonec není)...

Punkies
07.06.2016 2 z 5

Prvních sto stran bylo pro mě utrpením (což je u knížky, která má 255 stran celkem problém), vůbec jsem se nemohla začíst, ale potom se to rozjelo a zápletka byla zajímavá. Nakonec bylo vše jinak, než se na první pohled zdálo, ale opět jako u případu Dívky ve vlaku.. mnoho povyku pro nic.

Gabetina
06.06.2016 3 z 5

Na tuto knížku jsem se dost těšila a následovalo zklamání. Čekala jsem od ní víc... Už jen, když na obálce píšou, že je to nutnost pro fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku. Kniha neměla žádnou extra gradaci, jen trochu překvapivý konec.

mautina7
05.06.2016 5 z 5

Zajímavý příběh, po dlouhé době jsem narazila na něco tolik čtivého. Líbí se mi v knížkách, když si myslím, že vím, jak dopadnou a nakonec je všechno jinak :)

Hella
02.06.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, ale bombastická reklama, která vydání knihy u nás provázela, byla dosti přehnaná. Dtto nálepka "světového bestselleru". Každopádně to je slušně napsaný příběh s nečekaným rozuzlením a stojí za přečtení, ale ať nás nikdo netahá za fusekli.

Kesssssi
01.06.2016 2 z 5

Vzhledem k informaci na obálce knihy "Nutnost pro fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku", jsem si knihu zakoupila a za mě tedy ohromné zklamání. Nedá se absolutně srovnávat se Zmizelou či Dívkou ve vlaku. Kniha mě vůbec nezaujala, příběh mě jaksi neoslovil. Zkrátka nic extra.

vejnar0612
28.05.2016 2 z 5

Osobně myslím, že kolem této knihy je dělané až moc velké "haló" a že až trochu hanebně používá sloganu Nutnost pro fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku. Zmizelé nesahá ani po kotníky, jediné z čeho může těžit je kvalitní šokující závěr. Ale k čemu je dobrých 50 stránek, když předcházejících 200 je jen nuda a šeď? :(

Pavlnka
28.05.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Ze začátku trochu těžkopádná, ale přečteno za 1den. Doporučuji.

Markettka00
26.05.2016 4 z 5

Kniha je plna prekvapeni a zaver prekvapivy i samotnym priznanim viny. Zadny dlouhy pribeh, ktery by vas uspal, ale trochu jina detektivka bez opilych policistu.

vnimat_Krasu
20.05.2016 5 z 5

God Bless Renée Knight! God Bless za thriller, ve kterém se nežvaní. Který si bere na paškál zajímavou zápletku a neplete kolem sebe záplavy vatových pavučin. Dokonalý cizinec je opakem Dívky ve vlaku. Neplýtvá slovy, udržuje v napětí, překvapí a pobaví. A vy si nečtěte komentáře, recenze a nalistujte první stránku. Za těch osm hodin čtení pohrobka Alfreda Hitchcocka to totiž stojí! Po dlouhé době impulzivní plná palba.

vineka
20.05.2016 5 z 5

Zaímavá kniha. Jen mi přišla přehnaná reakce manžela, na dnes běžnou situaci, kterou si snad prošel kdekdo, zvlášť po 20 letech se jí nechat takhle zesměšnit. S reakcí či prohlášením ženy na konci plně souhlasím. Udělala bych s tím chlapem totéž.

putpuda
16.05.2016 4 z 5

Thriller určitě ne! Ze začátku jsem měla velký problém se začíst, né kvůli obsahu, ale formě (stylu) psaní, tedy jen těch částí o Catherine. Strašně nemám ráda tento styl psaní...
Ale pak jsem se začetla a líbilo se mi to. Nakonec to vlastně bylo docela smutné...
Jak tu někdo psal, také nechápu, proč se teď knihy srovnávají jedna s druhou, např. tahle a Dívka ve vlaku? Nechápu! A hlavně Dívka ve vlaku pro mě byla propadák, takže bych to vážně nesrovnávala. Bestseller to určitě nebyl( pro mě), ale ráda si přečtu další dílko od autorky.

martulkat
15.05.2016 5 z 5

Velmi dobrá knížka, doporučuji k přečtení.

LibraryGirl
15.05.2016 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Kupujete si knihu s tím, že si přečtete dobrý thriller a ono vlastně ne. Kdo si koupí knihu s tímto záměrem bude zklamán. Pojmem thriller bych tuto knihu nenazvala. Prvořadý thriller to prostě není, ale četlo se to pěkně. Krátké úseky kapitol a střídání vypravěče mě udrželo při čtení. Napětí je tam od první stránky a celkem až do překvapivého konce. Spíš je to rodinný román s prvky thrilleru.

KláraJurdová
15.05.2016 4 z 5

Rozhodne zajimava kniha. Priznam se, ze prvni cast, nez se dej posunul, byla nudnejsi. Ale jakmile se pak dej posunul, cetla jsem bez prestavky. Zaver pro mne prekvapivy. Dle mne stoji za precteni, ale souhlasim, ze se Zmizelou se nemuze rovnat....

evasamankova
15.05.2016 4 z 5

Celkem zvláštní thriller. Autorka vypráví jaksi zkratkovitě, je strohá, úsporná, a ve finále poměrně dost překvapivá. Konec vlastně ukazuje, že to měla dopředu celé velmi dobře promyšlené... Nic není, jak se na první pohled zdá...
Joo, líbilo se mi...

barbra7
14.05.2016

Opravdu mě hodně moc vadí přirovnávání knih ke knihám jiných autorů. Proč???
Zmizelá je jedinečná, zápletka a skvělý styl psaní. Zmizelá je pro mě skutečná literatura.
Dívka ve vlaku je hodně čtivá a za to také dávám body. Ale co má s těmito knihami společného Dokonalý cizinec? Nic. Slabá zápletka. Nudná kniha, která je i literárně maximálně na úrovni průměrných spisovatelů. A proč je řazena do žánru thriller?

Aichah
13.05.2016 4 z 5

První polovina mě vyloženě nebavila. V polovině se to s první verzí toho co se událo zlomilo a od provalení pravdy už to bylo na 4 hvězdičky :) Indicií k tomu jako to doopravdy proběhlo bylo v knize dost, ale i tak mě to překvapilo.

iška
12.05.2016 4 z 5

Zatím jsem nečetla ani Zmizelou, ani Dívku ve Vlaku, takže nemohu porovnávat. Kniha je rozhodně zajímavě napsaná a souhlasím, že je velice pěkně udělán přebal. Nejvíce se mě asi dotýkala otázka toho, jak si dokážeme dělat o jednotlivcích ukvapené závěry.

Kacak11
06.05.2016 4 z 5

V recenzích této knihy jsem se dočetla, že je srovnatelná s Dívkou ve vlaku, pravda je to tak napůl. Dívka ve vlaku byla mnohem čtivější a celkově zajímavější. V Dokonalém cizinci není moc prostoru pro překvapení jako je tomu v Dívce ve vlaku. Podobná je snad jen forma, kde oba příběhy jsou psány z vícero perspektiv.