Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1174 1174

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

princesse
31.12.2016 4 z 5

Každopádně čtivá kniha, téma zajímavé, ale ... tak nějak nevím. Zvláštní - divné. Rozhodně nesouhlasím s přirovnáním ke Zmizelé a už vůbec ne k Dívce ve vlaku. To byl pro mě naprostý propadák. Dokonalý cizinec je naprosto jiné téma, takže přirovnání nesmyslné. Určitě kniha stojí za přečtení, ale rozhodně jsem čekala mnohem víc. S hvězdami souhlasím naprosto s Bar16, proto čtyři hvězdy.

Gabca1990
31.12.2016 3 z 5

Téma zajímavé, ale úplně bych to nepřirovnala k dívce ve vlaku a zmizelé. Ze začátku mne kniha moc nebavila, potom se to rozjelo a rozuzlení nebylo špatné, ale dávám pouze tři hvězdičky.

crazyslunicko
29.12.2016 5 z 5

Cteno jednim dechem. Uzasne napsana kniha. Ale k dívce ve vlaku, bych nepřirovnávala.. je to úplně jiný šálek..

Malina20
29.12.2016 3 z 5

Ke Zmizelé nebo Dívce ve vlaku bych knihu nepřirovnala. Začátek se docela táhl, byl nudný. Oceňuji myšlenku, ta byla skvělá. Rozuzlení bylo taky perfektní. Takže tak na půl.

KloboukPlzen
28.12.2016 4 z 5

Moc se to povedlo, příběh je napínavý, rozuzlení taktéž. Líbí se mi popisy postav, toho slizáka jsem si živě představila.

Bar16
22.12.2016 4 z 5

Hodně dlouho jsem přemýšlela, kolik hvězdiček knize udělím. V podstatě si tím nejsem jistá ani teď. Příběh sám o sobě byl dobrý, moc dobrý. Styl psaní taky docela fajn, jen mi na tom něco nesedělo. Nevím co. A tak se rozhoduji mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami... Asi tři a půl. Blíže ke čtyřem. Příběh za tu hvězdu navíc stojí.

kikies
22.12.2016 5 z 5

Mám jeden velký problém s přirovnáváním knih navzájem k sobě :-) V tomto případě především s tím, že bych nikdy nehodila do jednoho pytle Zmizelou a Dívku ve vlaku, jelikož je to podle mě sto (možná i tisíc) a jedna (možná i nula) :D Ale to jsme odbočili... Dokonalý cizinec je velice dobrý a má to, co od něj člověk očekává. Je čtivý, dobře zpracovaný, napínavý - ač to možná není taková pecka, jak slibuje "medaile" na obale - ale předpokládám, že ti, co už pár takto označených knih přečetli, už jen tak nenaletí ;-) Něco společného s mou oblíbenou Zmizelou přece jen má - a to je ten zvrat. Okamžik, kdy se vše, co jste doposud četli, obrátí a Vám je najednou předestřeno, že vše, co bylo dosud bráno jako jasný fakt, jako naprosto jasná verze událostí, se dá jedním šmahem převrátit a před námi se zjeví úplně jiná (a děsivější) skutečnost, ač založená na úplně stejných faktech a důkazech. To má i Zmizela (ač tam je to samozřejmě ještě propracovanější). Co má společného s Dívkou ve vlaku, to vážně netuším, protože ta knížka je slabá a divná. Dokonalý cizinec se mi líbil, hlavní myšlenka zpracovávající téma rodičovské lásky a neobjektivního pohledu na vlastní dítě a jeho prohřešky, čeho všeho je schopen rodič, kterému někdo "sáhne" na dítě - to vše mi přijde opravdu dobré, ještě poměrně originální a velice dobře zpracované. Doporučuji.

KayvonPrg
18.12.2016 2 z 5

Vážně jsem se těšila na to, až knihu konečně dočtu a budu ji moci konečně odložit. Nerada knihy nedočítám a hodnotím je předčasně. Velice mě zaujalo to, čím se Dokonalý cizinec oháněl na svém obalu a také jeho recenze. Bohužel, ač tam byl nečekaný zvrat, DC zklamal. Střídání pohledů a časů na mě v tomto příěhu půsoilo zmatenčně, i když autorka chtěla příběh asi obohatit a oživit. Věřím, že si najde své čtenáře, ale do Zmizelé má daleko a Dívku ve vlaku sotva stíhá. Za mě medaile na obale též neodpovídá.

terkavelcova
18.12.2016 4 z 5

Určitě bych to nepřirovnala k Dívce ve vlaku nebo Zmizelé. Příběh je založen na jiných motivech . I tak se mi to moc líbilo , i když zápletka není nijak světoborná :)

Jitty82
12.12.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec se Renée Knight opravdu povedl. Kniha je čtivá, autorka se vyjadřuje pouze v náznacích a tím činí dílo napínavým. Nenudí čtenáře stránkovými referáty o pocitech hlavních hrdinů, naopak vše dokáže shrnout v několika větách. Tím dodává příběhu na svižnosti, ale zároveň od čtenáře vyžaduje neustálé soustředění, jinak by se mohl v celém díle lehce ztratit. A když už se vám bude zdát, že jste celý příběh odhalili, spisovatelka vás opět překvapí.

Simona99
04.12.2016 5 z 5

Naprosto strhující příběh! Kniha se mi četla skvěle. Doporučuji :)

Mruskulka
03.12.2016 5 z 5

Komentář obsahuje SPOILER: Knížka mě hned vtáhla do děje a byla jsem tedy velmi v nemilém šoku, že autor nevymyslel něco lepšího než milostný poměr a následné utopení. Přesto byla knížka droga a hltala jsem ji v každé volné chvíli. Jaké milé překvapení následovalo, že žádný milostný poměr neproběhl a dovolená vypadala úplně jinak. Sice jsem čekala opravdovou pecku, které jsem se nedočkala, přesto můžu hodnotit jedině 5* :)

klarinka9974
03.12.2016 4 z 5

Je škoda, že kniha nebyla více propracovaná, promyšlená. Celé to bylo takové zdlouhavé a když se člověk těší na ten šokující závěr, nic moc se nekoná a je to spíš celé nešokující. Když už kniha začala být zajímavá, tak skončila. Chtělo by to více napětí a nečekané odhalení a to té knize chybělo. Nehodnotím ji špatně, vcelku dobře se četla ale DÍVKA VE VLAKU bylo o dost lepší.

BlackFairy
24.11.2016 4 z 5

Ale jo, dobrý příběh. Mě osobně trochu trvalo, než jsem se srovnala se čtením tu v první osobě, tu ve třetí... Kladně hodnotím to, že na konci přeci jen milé překvapení, že vše není tak, jak se jevilo.
Dobré čtení na sychravé odpoledne a večery. Koupeno, přečteno, posláno dál.

Lenka.Vílka
23.11.2016 4 z 5

Uposlechla jsem radu a překousla začátek knihy. Asi bych stejně neodložila, protože kniha je napsána opravdu čtivě (přečteno za dopoledne). Ale na příběhu mi nepřišelo nic jiného. Byl by jednoduše obyčejný, kdyby autorka nezvolila formu, kterou zvolila, asi by u mě zapadnul. Chybělo mi něco "to navíc". Ale jako jednorázovou knihu na přečtení hodnotím velmi pozitivně. Jenom mi vadilo vizuální provedení vevnitř knihy, které je stejné jako na přebalu. Dost to odvádí pozornost od textu.

Rose88
19.11.2016 3 z 5

Velmi zvláštní kniha, řekla bych spíše takový obyčejný lehce však vyšperkovaný lidský příběh. Když jsem knihu kupovala, z obálky a toho co jsem se ze staťě dozvěděla mě mrazilo. Při čtení mě však čekalo prudké vystřízlivění. Do půlky knihy se odvíjí příběh, který svou originalitou dokáže nadchnout jen málokoho. Konec knihy se sice nese na zajímavější vlně, posledních sto stran mi dokonce drželo i v napětí, nicméně bych knihu hodnotila max na dva a půl hvězdy. A o čem kniha je? Jde o prostý příběh člověka toužicího po pomstě, zvrácené spravedlnosti, slepě se řídícího představou, které se naivně odmítá vzdát. Já si odnesla jen jediné, že zlo a špatné skutky někdy dokáží ničit životy ostatních lidí i ze záhrobí - tři hvězdy, ale upřímně za měsíc si na Dokonalého cizince již ani nevzpomenu, krátkodobě je však k zamyšlení.

Ajuszka
18.11.2016 3 z 5

Ze začátku jsem se hodně musela přemlouvat,abych ve čtení pokračovala. Kniha mě ničím nezaujala. Nicméně tak od poloviny to začalo být čtivé a konec mě překvapil. Takže nakonec ano,jen to chce trošku trpělivosti :)

MonikaV
15.11.2016 2 z 5

No, že by se od toho nedalo odtrhnout, to teda ne. Medaile na obalu neodpovídá. Nedala bych ani bramborovou.

Baloun
09.11.2016 3 z 5

Některé pasáže se dají hodnotit slabě, ale jinak vcelku dobrý

Liduka
09.11.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale něco tomu chybělo, abych mohla dát plný počet hvězd. Každopádně zápletka dobrá.