Doctor Who: Roj hrůzy

Doctor Who: Roj hrůzy
ekniha

„Teda, pochybuju, že kdy uvidíme většího brouka.“ Gabby Nicholsová právě ukládá svého syna do postele, když vtom zaslechne volání dcery. „Maminko, mám v pokoji tatíka dlouhonožku!“ A pak začnou výkřiky… Alan Travers míří domů z hospody a něco mu hrábne do obličeje – pavučina. Ze stínů se vyvalí cosi obrovského a smrtícího...celý text

„Teda, pochybuju, že kdy uvidíme většího brouka.“
Gabby Nicholsová právě ukládá svého syna do postele, když vtom zaslechne volání dcery. „Maminko, mám v pokoji tatíka dlouhonožku!“ A pak začnou výkřiky… Alan Travers míří domů z hospody a něco mu hrábne do obličeje – pavučina. Ze stínů se vyvalí cosi obrovského a smrtícího… Kevin Alperton je na cestě do školy, když vtom ho napadne komár. Veliký komár. Věci naberou rychlého spádu.
Doktora ale nezaujal ani mrtvý muž zamotaný v obří pavučině, ani zkomolené vzpomínky starého muže. Starosti mu dělají spíš roje zmutovaného hmyzu.
Když je vesnice odříznuta od vnějšího světa a s hemžícím se hmyzem začíná jít vážně o krk, je Doktorovi jasné, že tu není v bezpečí nikdo. Ledaže by se mu podařilo rozluštit podivné znaky vyryté v prastarém kamenném kruhu a objasnit záhadu sahající až do druhé světové války. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291114/doctor-who-roj-hruzy-22S-291114.jpg 4.464

Doctor Who (4.)

Doctor Who: The Crawling Terror (2014)

Horory, Sci-fi, Fantasy
Formáty eknihy:EPUB
Vydáno:, Jota
Více informací...

jesterka.as

Velmi rychle přečteno, četlo se to úplně samo, moc hezky napsáno. Za mě velká spokojenost a jelikož mě Doctor Who vážně zaujal, tak jdu pátrat po dalších knihách co by mohly obohatit moji sbírku :).

LucyJec

Úžasně popsaný děj se čtivým námětem. Opravdu se v téhle knize podařilo dokonale zachovat charakter 12. Doctora. V některých pasážích, jsem se ze začátku trochu ztrácela, protože mi nedošlo, že je to pohled zaměřený na jinou postavu, ale když jsem se zorientovala, musím uznat, že zatím nejlepší doctorovská kniha.

lampernaqui

Tohle se hodně špatně hodnotí - alespoň pro mě. Je to Doctor, ale napasovaný na příběh, který bych jinak hodnotil jako brak. Proto si všechno musím vždy promyslet, jak se to promítne do finálního hodnocení. Příběh o přerostlém hmyzu a invazi na planetu Zemi jako kdyby Jason Dark napsal. I když on by zůstal jen u přerostlého hmyzu, invaze by obsahoval spoustu neznámých technických pojmů. Knížka se přečte do dvou hodin, po stejné době bohužel i vyprchá z paměti.

Nelíísek
30.11.2016

No nevím nevím jestly nejlepší ale rozhodně to nebyl propadák, kniha byla celkem čťivá a bavila mě.

ancamiska
28.09.2016

Super knížka. Do svého děje mě vtáhla hned od začátku. Příběh mi připadá velice propracovaný a zajímavý. Rozhodně doporučuji.

tadivkasknizkou
08.09.2016

Klasika :-)
Při čtení se mi vybaví Capaldiho zlostné obočí a Clařino pohotové chování, skvělý!
Upřímně, mám arachnofobii a při čtení této knížky mi naskočila husí kůže, ale dá se to zvládnout :-D
Nutnost každého Whoviana!

Kexina
30.08.2016

Další ze série doktorských příběhů. Stejně jako předchozí knihy, ani tato příliš nevybočuje z řady, což je škoda. Příběh je zajímavý, čte se snadno a velmi rychle ubíhá. Bohužel, ač je znát určitý pokrok (zejména při srovnání se Závojem smutku) je i nadále velmi zřetelně vidět, jak moc je oblast sci-fi a fantasy pro vydavatele okrajová. Rozhodně by knize prospěla ještě jedna podrobná korektura, a to jak stylistická, tak i gramatická (u některých překlepů jsem dokonce zvažovala, zda vůbec prošla korekturou).
Češtinářský "bonbonek" v podobě věty "Ucítil, jak se mu zastavilo srdce." už putoval do mé sbírky podobných kuriozit. :-)

RiverSong
07.08.2016

Stejně jako předchozí díly, i tenhle se mi velice líbil. Pořád mám sice na prvním místě Závoj smutku, ale Roj hrůzy a Silueta jsou v těsném závěsu. Líbí se mi, že každý díl byl vlastně jiným žánrem (kromě sci-fi byla v zastoupení politika, válka apod.). Když jsem knihu četla, měla jsem dojem, jako kdybych právě sledovala jednu z epizod v televizi. Vážně suprově napsané.

sgjoli
18.06.2016

Další díl ze série Doctor Who, na který jsem se těšila! A ani tentokrát to nezklamalo! Dějově je to nápadité, úžasně napsané, akční, napínavé, temné... prolíná se nám tu budoucnost a minulost, řeší se tu události války (byť okrajově), jak to má samotný seriál někdy ve zvyku... a taky autor vymyslet skvěle záporáka! A pak se Tuckerovi též podařilo výborně vykreslit Doctora a Claru, skoro jako bych je sledovala v rámci nějaké epizody!
Já byla rozhodně spokojená a už teď se těším na další knihu. Jo a opět jde o knihu, u které bych nepohrdla natočením! :-D (I když víme, jak to je s Clarou, že...)

Ricmont
23.05.2016

Pokud nebudeme počítat speciál 11 Doctors, 11 Stories tak se jedná o čtvrtou knihou v Českém překladu a pro ty co sledovali seriál jen na ČT2 další seznámení s Doctorem v podání Petere Capaldiho. A právě tato kniha ukazuje největší rozdíly mezi 11tou a 12tou reinkarnaci Doctora. Už tu není ten veselý mladík ale jeho místo zabral starý muž co už viděl toho hodně a na idioty a hlouposti už nemá náladu.
Samotná kniha je nejtemnější ze všech vydaných a zatím co první (Závoj smutku) byla Fantazii, druhá (Dalecká generace) Politický thriller a třetí (Silueta) detektivka. Tak Roj hrůzy je válečné sci-fi drama. Tato kniha nemusí být pro každého protože že se autor vzdal typického Doctorského humoru a nasadil vážnou tvář a ta právě sedí tomuto Doctorovi nejlíp.

TerkaM
25.04.2016

Za mě byl tenhle díl Doctora Who nejlepší, který jsem četla - a kromě Závoje smutku, na něhož se chystám, jsem četla všechny. Měl v sobě to pravé napětí, strašidelnost... i když abych byla upřímná, mě vyděsit nedokázal. Pro každého fanouška seriálového Doctora Who povinnost. Jednu hvězdičku si nechávám jako rezervu do dalšího dílu, Silueta mi předtím také přišla nejlepší, takže se rozhodně těším, až si přečtu další dobrodružství Doctora Who. (A konečně bych se na něho mohla podívat komplet.)

Mako123123
08.04.2016

Veľmi pútavé, štýl tak ,,doctorovsky,, pritiahnutý za vlasy a napriek tomu velmi dobré. .... je zvláštne teraz čítať o dobrodružstvách s Clarou ked...

Karča H
01.04.2016

Po přečtení této knihy jsem na seznam fobií získaných díky sledování seriálu Doctor Who musela přidat pavouky a komáry. Velmi mne potěšila zmínka o Alanu M. Turingovi.

Autor knihy

Mike Tucker